На море в Турция - тема 25

  • 113 747
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 51

За Мармарис-има точно 3 аквапарка,но няма според мен аналог на Аквафентъзи или Адаланд в Кушадасъ.Ако отивате само заради пързалки,то определено Мармарис не е вашето място. Или Кушадасъ или хотели в Анталия,където има голям избор(най-добрия в момента е Троя на Риксос Премиум,но се строи някакъв извънземен в Белек,както дочувам)


Много благодаря за информацията  Hug А за Анталия кои хотели бихте ми препоръчали, освен Риксоса, с добър аквапарк и ако може на не много висока цена Heart Eyes  Разглеждах Еftalia, като че ли добре изглежда на пръв поглед.....

Последна редакция: пт, 04 окт 2013, 10:06 от malka kalinka

# 706
  • Мнения: 7 605

За Мармарис-има точно 3 аквапарка,но няма според мен аналог на Аквафентъзи или Адаланд в Кушадасъ.Ако отивате само заради пързалки,то определено Мармарис не е вашето място. Или Кушадасъ или хотели в Анталия,където има голям избор(най-добрия в момента е Троя на Риксос Премиум,но се строи някакъв извънземен в Белек,както дочувам)


Много благодаря за информацията  Hug А за Анталия кои хотели бихте ми препоръчали, освен Риксоса, с добър аквапарк и ако може на не много висока цена Heart Eyes  Разглеждах Еftalia, като че ли добре изглежда на пръв поглед.....

На Ривиерата много от хотелите имат аквапарк, сещам се за десетки. Един немски ТО има каталог само с хотели с аквапарк, можеш да го разгледаш: http://www.oeger.de/content/kataloge/virtuelle_kataloge.php?Vea=oeger&id=o7  (Турция е в началото, после следват Египет и Тунис, да не се чудиш).

# 707
  • Мнения: 60
Това лято видях,че се предлагат пакети 11 дни 9 нощувки.Някой ползвал ли е такъв пакет.?Интересувам се как  се осъществява пътувануто.До сега стандартите са тръгване в петък и
обратно за България тръгване в събота.С какви автобуси се пътува?На нас все не ни стига времето ,
а 2 седмици не ни е по джоба.Ще се радвам да споделите.

# 708
  • Мнения: 51

За Мармарис-има точно 3 аквапарка,но няма според мен аналог на Аквафентъзи или Адаланд в Кушадасъ.Ако отивате само заради пързалки,то определено Мармарис не е вашето място. Или Кушадасъ или хотели в Анталия,където има голям избор(най-добрия в момента е Троя на Риксос Премиум,но се строи някакъв извънземен в Белек,както дочувам)


Много благодаря за информацията  Hug А за Анталия кои хотели бихте ми препоръчали, освен Риксоса, с добър аквапарк и ако може на не много висока цена Heart Eyes  Разглеждах Еftalia, като че ли добре изглежда на пръв поглед.....

На Ривиерата много от хотелите имат аквапарк, сещам се за десетки. Един немски ТО има каталог само с хотели с аквапарк, можеш да го разгледаш: http://www.oeger.de/content/kataloge/virtuelle_kataloge.php?Vea=oeger&id=o7  (Турция е в началото, после следват Египет и Тунис, да не се чудиш).
Много благодаря  Hug Започвам с разглеждането  Simple Smile

# 709
  • Мнения: 5 459
А аз като новак да запитам какво общо имат цените на алкохола с хотелите. Докато бях 3 месеца в Истанбул, останах с впечатление, че в Турция не се сервира алкохол.......А и те, освен Йени ракъ, какъв друг алкохол имат? Shocked Точно като типична блондинка питам, но ми стана интересно.......

# 710
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 863
А аз като новак да запитам какво общо имат цените на алкохола с хотелите. Докато бях 3 месеца в Истанбул, останах с впечатление, че в Турция не се сервира алкохол.......А и те, освен Йени ракъ, какъв друг алкохол имат? Shocked Точно като типична блондинка питам, но ми стана интересно.......
Заради местния алкохол, включен във формирането на цените на all inclusive  Peace
Иначе всичко си имат  Laughing Вино, мента, водка.. както пожелаеш  Wink

# 711
  • Мнения: 5 459
Хихи, това много ме развесели. Виж турско вино и йени ракъ в чаша от чай тайно са ми сервирали в ресторант  Joy но това, че имат и други видове концентрати ме  #Crazy Хм. Тогава, явно би ми харесал all inclusive  newsm78

# 712
  • Варна
  • Мнения: 231
Хихи, това много ме развесели. Виж турско вино и йени ракъ в чаша от чай тайно са ми сервирали в ресторант  Joy но това, че имат и други видове концентрати ме  #Crazy Хм. Тогава, явно би ми харесал all inclusive  newsm78
Joy Не знам теб кое те развесели, но моооля те обясни ми как са ти наливали "тайно" вино и ени ракъ в чаени чаши, като те са прозрачни ?  Laughing 

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Като знам колко струва литър вино на хотелиерите по нашето черноморие - няколко стотинки, колко толкова ще се оскъпят почивките в Турция. Вярно, че там алкохолът е много по-скъп от българския, ама чак да има чувствително повишение  Rolling Eyes Дано да ни се размине, защото аз съм върл фен на Турция и само там ми се почива.
Иначе аз в хотела консумирах само вино и бира, само веднъж си поръчах уиски и ми направиха коктейл с кола и бадемов ликьор. Бирата им /Ефес/ е страхотна, виното им беше кофти, уискито също беше боза. Ако за това ще ми вдигат цената на почивката - лошо.

# 714
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Това лято видях,че се предлагат пакети 11 дни 9 нощувки.Някой ползвал ли е такъв пакет.?Интересувам се как  се осъществява пътувануто.До сега стандартите са тръгване в петък и
обратно за България тръгване в събота.С какви автобуси се пътува?На нас все не ни стига времето ,
а 2 седмици не ни е по джоба.Ще се радвам да споделите.
Тръгване в четвъртък, пристигане в петък и отпътуване в неделя. Peace

# 715
  • Мнения: 3 031
Като знам колко струва литър вино на хотелиерите по нашето черноморие - няколко стотинки, колко толкова ще се оскъпят почивките в Турция. Вярно, че там алкохолът е много по-скъп от българския, ама чак да има чувствително повишение  Rolling Eyes Дано да ни се размине, защото аз съм върл фен на Турция и само там ми се почива.
Иначе аз в хотела консумирах само вино и бира, само веднъж си поръчах уиски и ми направиха коктейл с кола и бадемов ликьор. Бирата им /Ефес/ е страхотна, виното им беше кофти, уискито също беше боза. Ако за това ще ми вдигат цената на почивката - лошо.

В малко по-скъпите хотели в Анталия при пакет "ултра ол инклузив" се предлага и вносен алкохол. Тъй като ние сме любители на уискито, редовно си пиеме по едно на терасата на лоби-баровете. Тази година в Риксос-Лара имаше 4 вида оригинално - Джони, Балантайнс, Джей Би, и още едно, ама сега не се сещам за името му. Разбира се някъде се опитват да го поскрият един вид - ако си го поръчаш на сервитьор, може и да ти донесе местно уиски, но ако ти отидеш и си го вземеш от бара - взимаш си истинско. Освен това, ако кажеш уиски със сода или джин с тоник - носят ти го смесено и в пропорция 20 към 80 в полза на безалкохолното  Sunglasses

# 716
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Това лято видях,че се предлагат пакети 11 дни 9 нощувки.Някой ползвал ли е такъв пакет.?Интересувам се как  се осъществява пътувануто.До сега стандартите са тръгване в петък и
обратно за България тръгване в събота.С какви автобуси се пътува?На нас все не ни стига времето ,
а 2 седмици не ни е по джоба.Ще се радвам да споделите.
Тръгване в четвъртък, пристигане в петък и отпътуване в неделя. Peace
Въобще не е вярно според мен.Ние бяхме в Кушадасъ за 9 нощувки тази година и тръгнахме нормално в петък, заедно с групата която си беше за7нощувки.Просто след това останахме още 2нощувки и се върнахме във вторник.Това беше пакет на Ориент99 и на връщане бяхме 13-15човека в целия автобус. Stop

# 717
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Момичета мили, аз все пак искам някаква приблизителна стойност на която излиза  почивка в Мармарис за двама възрастни  и дете на 13 години, че от сега да започваме да  заделяме, та до началото на юли ,белким сме готови  newsm03

 Hug
Цена за 09.2012г , хотел 4 звезди, 660 еуро с автобус. Дърщеря ни, тогава беше на 13 г, и се водеше като трети възрастен. На мен ми се видя евтино.

Изборът на хотела не беше наш, защото бяхме поканени да прекараме ваканцията с роднини. Не се отличаваше с екстри като аквапаркове, детски кътове, големи зелени площи, анимации. А и ние точно това търсехме, предпочитаме повече развлечения навън. Хотелът не беше голям, на 3 мин. от плажа, близо до центъра, много чисто, храната също беше доста добра, а и има магазини и ресторанчета, на който му се хапва нещо различно - например баклава - опитахме няколко вида  Heart Eyes.

Съотношението цена-услуга си беше супер  Peace

# 718
  • Мнения: 5 459
Габи, ама това, на човек, или за тримата. Ако е за трима си е доста добра цена.....
А за дамата, която пита за  тайното йени ракъ.......ами на Босфора пият чаят по европейски в  порцеланови чашки.....не в ракиени, защото аз определено съм си решила, че турските чашки за чай са ми ракиени....и ми е доста странно да си пия чаят в такава чашка

# 719
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Това лято видях,че се предлагат пакети 11 дни 9 нощувки.Някой ползвал ли е такъв пакет.?Интересувам се как  се осъществява пътувануто.До сега стандартите са тръгване в петък и
обратно за България тръгване в събота.С какви автобуси се пътува?На нас все не ни стига времето ,
а 2 седмици не ни е по джоба.Ще се радвам да споделите.
Тръгване в четвъртък, пристигане в петък и отпътуване в неделя. Peace
Въобще не е вярно според мен.Ние бяхме в Кушадасъ за 9 нощувки тази година и тръгнахме нормално в петък, заедно с групата която си беше за7нощувки.Просто след това останахме още 2нощувки и се върнахме във вторник.Това беше пакет на Ориент99 и на връщане бяхме 13-15човека в целия автобус. Stop
Когато бяхме в Палм уингс се сприятелихме със семейство от Пловдив. Те бяха с 9 нощувки. От тях знам, че са тръгнали от Пловдив в четвъртък и останаха след нас с тръгване в неделя от там. ТА също беше Ориент 99.

Общи условия

Активация на акаунт