Отговори
# 690
  • Мнения: 32
Благодаря ви за отговорите и поздравления на Нощни очи.

Видях нещо случайно тия дни, Лекси, на Фритьоф Нансен, мисля първия или втория вход след Кравай има нещи хиропрактическо. Просто минавайки видях табелата и се сетих за поста ти.

# 691
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Доколкото ми е известно в Боуен терапията също има разни процедури, които се правят за наместване и обръщане на седалищно бебе.  Peace

# 692
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 7
Здравейте!
По принцип не пиша във форуми, но с голямо вълнение прехвърлих теми ви и исках да ви благодаря, че ви има!!! Не знаете колко много добро правите като насърчавате жените, които не харесват секцио-то! Вдъхвате ни много кураж!
Накратко родих секцио по спешност преди 7 месеца, преживях го мн тежко и започнах да се колебая за второ, а с мъжа ми мечтаехме за четири деца...
Ето, че сега надеждата ми за четири се възроди с пълна сила! Бих искала да си намеря лекар тук във Варна, който да ме следи през няколко месеца и да ми каже кога е подходящото време с оглед на белега ми да мисля за следваща бременност. И разбира се, да мога да имам активно естествено раждане. В АГ Варна и Окръжна - политиката на болниците абсолютно забранява нормално раждане след секцио, независимо от срока...Поне такава информация ми дадоха. В Майчин Дом Варна на регистратура ми отговориха, че предлагат такава услуга и всеки лекар може да го направи, но трябва да се уговоря предварително. Това което ме притесни е, че препоръчаха разлика от 5 години, а аз не искам да чакам толкова време! (Но те не са лекари все пак, а просто служителки!) Препоръчаха ми М. Друмев и Анна Атанасова. Искам да ви попитам дали има жени, раждали активно естествено след секцио в МД Варна и при кой лекар?!

# 693
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
При Друмев няколко жени са раждали вагинално след секцио за последните една-две години. Аз лично познавам 4 от тях. По-назад в темата би могла да откриеш разказа на Йоана, която роди вагинално след две цезарови при него през март. Peace Разказа ѝ мисля, че го има и в темата за Майчин дом - Варна.

Относно "срока" - препоръката е да се изчакат 6 месеца за да може да заздравее операцията (в случай, че няма усложнения), от там нататък общо взето е интерпретация на лекаря, която може да варира от - "може и веднага" до "никога".
Хубаво принципно да има около 2 години между раждането и следващата бременност за да може тялото да се възстанови и хормоните да се наместят както трябва, но това е все пак само препоръка, а не закон. Wink И не е обвързана с начина на раждане. Peace

# 694
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 7
Благодаря ти Нощни очи!
Ще си запиша час при него.
Четох разказа ти - ти си много смела жена!
Честито! Бог да пази Зорница!

# 695
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря ти!  Heart Eyes Hug
Смелостта може да е много условно понятие.  Wink От моя гледна точка смелост си е да родиш в болница. Simple Smile

# 696
  • Мнения: 657
Привет! Simple Smile

Отдавна не съм се отчитала тук, но нямаше какво ново да пиша. Сега обаче много се вълнувам и реших да споделя и с вас Simple Smile Вчера бяхме на ехограф и за втори пореден такъв, бебка все още е главично разположена Heart Eyes Ужасно се радвам! Който е имал първо раждане секцио заради седалищно предлежание, ще ме разбере най-добре Wink Знам, че има още време до края и казват, че до последно може да се завърти, но някакси се чувствам с една крачка по-близо до нормалното раждане само заради факта, че вече е в позиция Simple Smile Всеки ден й говоря и й пращам мисли да си седи така и да не се върти повече Mr. Green
Толкова ми е щастливо и вълнуващо, очаквам раждането с огромно нетърпение и никакъв страх или паника Heart Eyes

Нощни очи, и на мен много ми хареса разказа ти Simple Smile Пожелах си и аз така да родя  Heart Eyes

# 697
  • София
  • Мнения: 795
 Може би е малко рано, но се присъединявам към темата от началото на бременността. Ще се върна да чета назад, искам да направя избора си на лекар, който да води моето мечтано ВБАК Simple Smile
  Мимченце, браво на твоята бебка.  Пожелавам ти все с такива положителни емоции да се включваш до края!
 Нощни очи, поздравявам те за изпълнената мечта! Много вдъхновяващ разказ!

# 698
  • Мнения: 2 358
На мен терминът ми е утре и утре ще ходя при док. да видим какво ще правим. До сега не сме обсъждали въпросът с преносването, колко ще ме чака и как ще процедираме. Вече почвам леко да се притеснявам. Нямам контракции (или поне не мога да ги различа), въобще нямам никакви признаци за раждане. Иначе терминът си го знам със сигурност, че е този, защото е изчислен според овулацията. Уф дано днес или утре да си почне процесът.

# 699
  • Мнения: X
Мен ме чака 13 дни (после започна спонтанно раждането).  Whistling Но все пак ти пожелавам да не се стига дотам.  Mr. Green

# 700
  • София
  • Мнения: 451
Силно стиснати палци от мен, Ренденце. Извинявай, аз забравих, ти последно на Киров ли се спря? В добри ръце си  Hug

# 701
  • Мнения: 2 358
След 13 дни е рождения ден на таткото, но вече съм му поръчала друг подарък.

Да, на Киров съм се спряла

# 702
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
rendence  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover Надявам се да не се налага да изпитвате търпението на Киров.
Поне не е като моя бивш гинеколог, който щеше да припадне като разбра, че съм "преносила" две седмици от официалния си термин. Според него от 3 до 7 дни максимум след термин можело и само мноооого добър специалист се наемал на вагинално след секцио.  hahaha Joy Иначе поздравявал мъжа ми за домашното раждане, щял вече да му вика колега.  Whistling

# 703
  • Мнения: X
Той търпение си има човекът, но в лицето на останалия медицински персонал "преносваща СЛЕД СЕКЦИО" е нещо като розов слон с три хобота, примерно.

Дотолкова, че като отидох да раждам, приемащата акушерка ме пита: "Ама д-р Киров знае ли, че сте със секцио?!"  Shocked

# 704
  • Мнения: 5 713
"преносваща СЛЕД СЕКЦИО" е нещо като розов слон с три хобота, примерно.
Точно!
И в Канада е така.

Общи условия

Активация на акаунт