Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 190
Никога не съм пробвала да му давам залагалка и палеца си не смуче.

# 31
  • Мнения: 664
Е, моят опит пък е малко по-различен. Преди да родя бях изчела цялата библиотека на Кърменето и се бях зарекла, че биба няма никога да купя. Дъщеря ми обаче имаче имаше ужасни колики първите 6 месеца, ревеше непрекъснато, по цял ден, спираше само като я кърмех и като спеше ( а тя спеше само навън и само в слинга), чак до гастроентеролог стигнахме. Нито лекарства, нито бабини лекове помагаха. Бибата, съчетана с люлеене, се оказа единственото, което й помагаше. На гърда, колкото й да упорствах, не се успокояваше. А също е изключително кърмено бебе, хранена на поискване и т.н. Като спряха коликите, постепенно намалих употребата на бибата само за приспиване, и то когато е нервна, иначе на гърдата, до годинката ще я махна съвсем. Просто исках да кажа, че наистина си зависи от бебето, ако бях намерила какъвто и да е друг начин да я успокоя, никога не бих й дала. Дано поне със второто имам късмет и спокойно бебе, та и аз да мога да пиша постинги като по-горните Mr. Green

# 32
  • Мнения: 1 547
Не ползУваме такова Устройство. Притежаваме, но, не помня вече, може би съм я давала само като беше съвсем мъничък. Не му хареса. И пръст не смуче. Лапа разни работи, но мисля, е съвсем нормално.

А не знаех, че педиатрите смятат и препоръчват използването на биберон. Това не е ли поредната налудност  #Crazy  Така или иначе, рядко се вълнувам от мнението им.

Само да кажа, че съм категорично против всички майки, които запушват устите на бебетата с биберон с цел да мълчат/ да не викат/ бърборят/ притесняват околните. Ужасно глупаво ми се струва. И ми е неприятно, като видя голямо дете със запушалка в уста.

# 33
  • София
  • Мнения: 897
Не я искаше изобщо, даже се сърдеше като пробвах да дам. Не съм и настоявала. Laughing

# 34
  • Мнения: 590
Аз дадох биба още в родилния дом. Поради лечението ми не трябваше да кърмя първата седмица, а малката непрекъснато мърдаше с устичка и търсеше да суче Cry Безспокоях, да не отслабне съвсем сукателния рефлекс докато започна да кърмя.
След това давах биба когато мрънкаше в количката, но през втория месец тя отказа всички видове биби  и шишета.

На четири месеца усилено си смучеше ръцете и опитах с няколко вида биби, но без успех.
Сега завиждам на майките които ползват бибата като универсално средство за приспиване Wink

# 35
  • Мнения: 432
Ние биба не знаем какво е:). И аз мислех, 4е ще запо4не да си сму4е палците- аз до 3-4 годинки съм си смукала единия показалец, ама тя никакав интерес към тях не проявява:). Е виж, папуто на мама си го мляска на всеки 4ас пък за сметка на това:)

# 36
  • Мнения: 3 447
Само да кажа, че съм категорично против всички майки, които запушват устите на бебетата с биберон с цел да мълчат/ да не викат/ бърборят/ притесняват околните. Ужасно глупаво ми се струва. И ми е неприятно, като видя голямо дете със запушалка в уста.
newsm10 newsm10 newsm10

# 37
  • Мнения: 35 985
бебето ми кърмаче така и не го убедих да смуче залъгалка Simple Smile
от шише не може да пие, само от човка
палче не смуче

# 38
# 39
  • Мнения: 7 837
А аз направо онемявам, като гледам  тук из магазините ходещи деца на възраст около 2 г. с биберон в устата  Rolling Eyes И не са редки случаи. Явно го приемат за нещо нормално...

# 40
  • Мнения: 485
Аз съм на мнение, че ако сукателният рефлекс е изцяло задоволен на гърдата, няма опасност от пристрастяване към палеца. Разбира се мина през период на опознаване на пръстите, но не съм й пречела Simple Smile.

Абсолютно съм съгласна  Grinning Андрей си пъха пръстчетата в устата, но виждам, че не смуче, а си чеше венците и не мисля да му преча.

А и аз имам теория по въпроса с палците и бибата Wink А тя е, че би ми било по-трудно да я откажа от бибата, защото ще започне да я възприема като играчка, като нещо любимо и т.н. и ще си я търси. Докато ръцете рано или късно ще ги впрегне в някаква дейност и ще забрави да ги пъха в устата Wink

Много ми харесва тази теория, браво Fairy newsm10

Само да кажа, че съм категорично против всички майки, които запушват устите на бебетата с биберон с цел да мълчат/ да не викат/ бърборят/ притесняват околните. Ужасно глупаво ми се струва. И ми е неприятно, като видя голямо дете със запушалка в уста.

Абсолютно съгласна  smile3521

Благодаря на всички, които са ми отговорили! Hug
Чувствам се много добре сред вас (по-особените и природосъобразни  Mr. Green)

# 41
  • Мнения: 507
Каката не искаше никаква биба- бяхме взели почти всякакви. Но когато приключихме с кърменето ( към 5-6м.) започна да си смуче палеца. Сравнително лесно се отучихме на около 1г.3-4м.
А дребният, след изписването не спря 24часа да плаче. След 12 часа почти непрекъснато кърмене- стерилизирах една биба, той си се влюби в нея и от тогава така си заспиваме. И все още си се кърмим.

# 42
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Никога не съм давала нито на големия, нито на малкия залъгалка.С големия дори нямахме в къщи.Сега ни подариха една, но още си е в опаковката.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 164
През първите три месеца заспиваше с биберона, през деня много рядко се е случвало да го давам. След третия месец самичка се отказа от него  Grinning. Изобщо не го иска.

И на мен ми е неприятно като видя големички дечица с биберон в устата.

# 44
  • Мнения: 3 447
А може би децата, които са на АМ, имат нужда от биберон, защото не им е задоволена потребността от смучене, просто си изпиват млякото и толкова. Дали има някаква такава зависимост?

Общи условия

Активация на акаунт