Що е то домашна ноктопластика?- тема 5

  • 69 627
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Момичета...преди време си купих един гел професионален в голяма разфасофка пишеше SS uv cured gel for professional use only   и съм много доволна..имам и лина в бялата кутййка...но като ми свърши големият гел нз кфо ще правя..много е хубав..в пъти по-добър от снб,т3 и лина..лината го ползвам само,ако искам да вградя брокат..в момента съм с гел в/у ест нокти вече месец не е мръднал(израстна естествено и утре ще си правя поддръжка)
Някоя от вас може ли да ми препоръча хубава основа за гел,че моята свършва(от голямата разфасовка е,но вече 4 години я ползвам) и бях доволна,но неми се дават 65лв за нова основа..иска ми се нещо от 20-30 лв макс
А да и дехидрататора ми свършва...

# 46
  • София
  • Мнения: 458
Аз да се похваля, че си преправих ноктопластиката (първата) Искам да кажа, че гела си го свалих с лакочистител. Сега вече изглежда добре!  Laughing
А ня1кой може ли да ми каже какво се случва ако гела не е доизпечен?

# 47
  • Мнения: 5 892
Отлепя се бързо. Няколко месеца е хубаво да си сменяш крушката на лампата.  Peace

# 48
  • Мнения: 0
Здравейте,  Hug
искам да ви помоля за съвет за момента съм с uv лампа на RIO 15w , сега се замислям да си взема някоя нова, за по скромен бюджет. Спрях се на една 36w --> http://prodavalnik.com/uv-lampa-36w-220-v-i30179727 и на една LED 3--> w http://prodavalnik.com/komplekt-s-gel-lakove-49-i30154269
Колебая се коя от двете да си взема. И дали изобщо си заслужават.Ако някой има опит с някоя от тях ще съм много благодарна ако сподели!  newsm51

# 49
  • София
  • Мнения: 458
Отлепя се бързо. Няколко месеца е хубаво да си сменяш крушката на лампата.  Peace

Значи първия път не съм го изпекла хубаво, тъй като падна на цяла люспа пред смаяния ми поглед! Simple Smile
На колко месеца горе долу е хубаво да се смени крушката? И как се сменя всъщност? newsm78

# 50
  • Мнения: 104
Няма такива работи като "само за професионална употреба".
"Камуфлажен" гел би трябвало да е блезо розов или телесен, който  замаскира колко точно е естествената нокътна плочка и колко е удължено. Някои такива гелове стават и за изграждане/ единия ми нокът се счупи и го изградих с розова Лина  Mr. Green/.
Това описание ми се струва малко шантаво и неориентирано. Не съм пробвала този гел.
Благодаря Hug На мен такъв ми слагат, затова него дадох за пример. За 3 седмици имам 3 нокътя на активната ръка се отвори гела, другите не са мръднали. Препоръчайте ми от бг сайт гел или гел и основа Praynig

# 51
  • Мнения: 1 391
На колко месеца горе долу е хубаво да се смени крушката? И как се сменя всъщност? newsm78
На около 6 месеца Wink

# 52
  • Мнения: 0
Няма такива работи като "само за професионална употреба".
"Камуфлажен" гел би трябвало да е блезо розов или телесен, който  замаскира колко точно е естествената нокътна плочка и колко е удължено. Някои такива гелове стават и за изграждане/ единия ми нокът се счупи и го изградих с розова Лина  Mr. Green/.
Това описание ми се струва малко шантаво и неориентирано. Не съм пробвала този гел.
Благодаря Hug На мен такъв ми слагат, затова него дадох за пример. За 3 седмици имам 3 нокътя на активната ръка се отвори гела, другите не са мръднали. Препоръчайте ми от бг сайт гел или гел и основа Praynig

Аз мога да ти препоръчам EzFlow  супер твърд гел с много красив блясък.Аз съм с гел в/у ест нокът,но само на 1 слой-което значи че е страхотен за изграждане-суепер твърд..очарова ме и това,че е 10 лв+5 за доставка..
основа аз ползвам професионална някаква,но чувам хубави отзиви за ЛЮК и Лина(Luk е по-добра според  колежките,но аз нямам лични наблюдения)
може да ти се отлепва заради обезмаслителя-аз ползвам лина+дехидрататор на неизвестна марка+чист спирт95% и не ми мърта цял месец(иначе казано до поддръжка)

# 53
  • Мнения: 112
ЗДравейте и от мен! Ползвала съм обикновена лина, професионална лина, IBD и сега позлвам Chjue или нещо такова беше. Всичко ми се отлепва на мен. Слагам обезмаслител и спирт. И основа слагам. И общо взето всяка седмица правя поддръжка. Много време ми отнема и съм на ръба да се откажа. Сложа ли гел на естествени нокти и на другия ден ми се отлепят ъгълчетата. Направо откачам! Принудих се да ги изграждам с форни, но едно градене ми е около 3 часа. Sad Препоръчаха ми гел Принцес. Да имате идея нещо за него? Нещо друго да предложите.

# 54
  • Мнения: 200
Момичета,имам малко питания:
1.- Гела на IBD с лепкав слой ли е?     
2- След като правя поправка или ако само в основата се е отлепил гела,трябва ли да следвам стъпките обезмаслител,основа,гел и ув топ гел или може да пропусна базата? 
3 -   В случай на поправка,как да използвам спирт,като може да се отлепи гела?

# 55
  • Мнения: 5 892
Beborana, Да не ти е стара крушката на лампата? Пробвай без база, с тази на Лина сякаш повече ми се отлепва гела... newsm78 Ползвам ги за гел лак  Mr. Green
milisa, всеки гел би трябвало да има лепкав слой след изпичане, досега не съм чувала за гел без лепкав слой. Като правиш каквато и да е поправка е важно да матираш плочката с пила, да няма надигнат гел- тоест пилиш стария гел, докато си сигурна, че е хванал добре и надигнатото го няма, са сложиш обезмаслител и гел. База и топ почти не ползвам  Blush
Гела не се отлепя от спирта, а от ацетона. Спиртът не му влияе изобщо. Докато си с гел ползвай лакочистител  без ацетон / розовия на Форте ми е любим/

# 56
  • Мнения: 112
Офф незнам. На няма и година ми е крушката, но винаги така ми се разлепват ъгълчетата. Замислям се дали да не махна гела и да си взема един Микросел. Какво ще кажете?

# 57
  • Мнения: 5 892
Офф незнам. На няма и година ми е крушката, но винаги така ми се разлепват ъгълчетата. Замислям се дали да не махна гела и да си взема един Микросел. Какво ще кажете?
Каква година аз я сменям на 4 месеца. По принцип се води, че се сменят на 6 месеца  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 112
Ми то от самото начало така ми се делят. И как ще я сменя незнам - толкова трудно я сложих

# 59
  • Мнения: 1 711
Микросел какво е?

Общи условия

Активация на акаунт