Акушер-гинеколози Варна - 6

  • 119 752
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 107
Здравейте във връзка с списъците, аз като раждах също не бях особено очарована да купувам конци и материали, но ги купих и добре че ги взех. Налижи се да ме шият след раждането и се оказа че са им свършили конците и благодарение на това че си бях купила нямаше проблеми зашиха ме (предполагам че ги използваха всичките), и аз си оставих останалите материали при тях. Последствие ми се наложи да се ползват някакви неща които са в списъка и аз казах че са останали в родилното и ми казаха че трябвало да си ги искам и да си ги ползвам.

# 706
  • Мнения: 72
Егати болниците, конци да нямат!! А игла намериха ли, или и нея си носеше?!?

# 707
  • Мнения: 9
аахахха набора конци се продават в комплект с игла, и на мен ми искаха в Окръжна

# 708
  • Мнения: 2 604
Момичета, някой раждал ли е при д-р Кремен Цветков в АГ? Какво ви е мнението за него и ако може някой да ми препоръча акушерка при избора на екип?
Имам и още един въпрос: колко време преди термина трябва да си избера екип за раждането?

# 709
  • Варна
  • Мнения: 633
Аз бях при него в Олимед на ЖК. Малко странна птица ми се вижда, но е добър специалист. А е и асистент към МУ.
Хубаво е да се запознаеш с лекаря, при който искаш да раждаш около 2 месеца преди термина, че ако тръгнеш да раждаш по-рано да си спокойна.  Wink

# 710
  • Мнения: 2 604
Аз по принцип събирам мнения все още за лекарите от АГ, за д-р Танев и д-р Георгиев само хубави неща съм чувала и чела, но странно защо съм останала с впечатление,че предпочитат да правят секцио Thinking Има ли нещо вярно? Другата седмица влизам в седмия месец, така че трябва да се ориентирам вече към някой АГ.
Ще съм благодарна и ако споделите няколко имена на акушерки за избора на екип, защото там пък съвсем никой не познавам. Другият вариант е да оставя докторът сам да си избере с коя предпочита да работи, в което също няма нищо лошо  Rolling Eyes

# 711
  • Мнения: 313
Аз по принцип събирам мнения все още за лекарите от АГ, за д-р Танев и д-р Георгиев само хубави неща съм чувала и чела, но странно защо съм останала с впечатление,че предпочитат да правят секцио Thinking Има ли нещо вярно? Другата седмица влизам в седмия месец, така че трябва да се ориентирам вече към някой АГ.
Ще съм благодарна и ако споделите няколко имена на акушерки за избора на екип, защото там пък съвсем никой не познавам. Другият вариант е да оставя докторът сам да си избере с коя предпочита да работи, в което също няма нищо лошо  Rolling Eyes

Останах с впечатление, че лекарите сами си избират екипа или работят с този, който е на смяна.
Аз избрах д-р Танев, но тъй като имам изискване за спинална упойка ми обясни, че ще трябва да се договарям с анестезиолога единствено. При мен е наложително по медицински причини да е секцио и нямам претенции за акушерката.
Иначе мога да кажа много хубави неща за Дани Колева (акушерка), която води лекциите на магазин "И за мама".

# 712
  • Мнения: 287
Здравейте и от мен!
Изчетох цялата тема тези дни, т.к. си търся АГ, при която да си водя ЖК за втората ми бременност  preggo
От мен мога да кажа малко по отношение на лекарки - д-р Бойка Терзиева от МЦ "Младост" ми откри бременността, но като за 1ва бременност на 21г. момиче, което е чакало с нетърпение, начина, по който ми го съобщи беше..  Sick като директно наблегна, че нещо я пристеснявало. 2 прегледа при нея, за които платих потребителска такса (тогава незнаех, че не трябва да плащам). Приключих с нея и си водих ЖК при друга. В 9мес. избрах лекарката, при която да родя и то не от форума, който бях изчела тогава, а от момента, в който я видях - д-р Мария Ангелова от АГ. Тогава раждането ми протече така - в 22ч. ми изтекоха водите, в 23ч ме приеха до 2ч. на системи за засилване на контракциите. Родих нормално в 2.20ч момченце. Заши ме с конци, които после сами си паднаха и нищо не личи. Единственият ми проблем беше, че получих цистит, който се установи на 40 дена от раждането, защото едно, че аз незнаех какво е, едно, че като кажа, че ме боли всички ми казваха, че ме болят шевовете. И както и да е, с антибиотик мина. Но тогава разбрах нещо, което и от четенето във форума се потвърди - лекарят не е виновен, когато пациентът не може да каже точно какви са оплакванията. Аз казвах, че ме боли, но едва, когато споменах, че ме боли докато ходя по малка нужда, се разбра, че това е цистит.
Сега като разбрах, че отново съм бременна 1во на нея се обадих и отидох тя да ми потвърди бременността и чух, това, което исках да чуя при 1та си бременност: "ЧЕСТИТО, МАЙЧЕ!" и усмивка.  Hug
Та до тук разбрах, очевидно, че лекарите като обикновените хора, правят грешки, имат симпатии и са на настроения. Затова няма и аз да питам за препоръки - спрях се на д-р Елена Димитрова за ЖК, но прочетох, че едно момиче, което ходило при нея, като й казала, че ще ражда в АГ и отношението й веднага се променило...
В заключение мога да кажа на бъдещите мами да не се притесняват, да се наслаждават на бременността си, ако нещо ги притеснява - диагноза или оплакване - да потърсят допълнително мнение на още 1, 2ма и повече специалисти , не да пишат по форуми и да чакат желан отговор, да не позволяват да се отнасят зле с тях и да не се притесняват, когато почувстват, че нещо не е наред, а да се опълчат, защото хората са го направили всичко за пари - възползват се от притеснението на майката, особено ако е 1ва бременност.
Леко бременеене на всички, които очакват, спокойно майчинство на тези, които го имат и късмет  lovekiss

Последна редакция: чт, 31 юли 2014, 14:26 от em_ei

# 713
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, искам да попитам някой може ли да ме насочи към лекар, който е добър в проблеми с поликистозни яйчници и нередовен цикъл. Ходила съм при няколко лекари, всички са добри специалисти, но предпочитат да изпишат противозачатъчни, а аз не желая да пия. Благодаря ви предварително!

# 714
  • Мнения: 313
Здравейте момичета, искам да попитам някой може ли да ме насочи към лекар, който е добър в проблеми с поликистозни яйчници и нередовен цикъл. Ходила съм при няколко лекари, всички са добри специалисти, но предпочитат да изпишат противозачатъчни, а аз не желая да пия. Благодаря ви предварително!

Години се опитвах да намеря лекар, който да ми назначи първо изследвания, а после лечение за проблема. Но така и не открих. Смених 6 и няколко бр. ендокринолози, някои искаха лапароскопии даже.
Успех с търсенето, дано намериш твоят лекар. Моля те, ако намериш качествен да споделиш името.  Hug

# 715
  • Мнения: 8
Здравейте момичета, искам да попитам някой може ли да ме насочи към лекар, който е добър в проблеми с поликистозни яйчници и нередовен цикъл. Ходила съм при няколко лекари, всички са добри специалисти, но предпочитат да изпишат противозачатъчни, а аз не желая да пия. Благодаря ви предварително!

Години се опитвах да намеря лекар, който да ми назначи първо изследвания, а после лечение за проблема. Но така и не открих. Смених 6 и няколко бр. ендокринолози, някои искаха лапароскопии даже.
Успех с търсенето, дано намериш твоят лекар. Моля те, ако намериш качествен да споделиш името.  Hug

Вече не знам при кого да отида, лекарите ме гледат все едно е нещо нормално да не ти идва цикълът...А ти лекуваш ли се с нещо или при теб се регулираха нещата? .Защото знам, че понякога проблема отшумява сам, когато родиш например...или при промяна в начина на живот.

# 716
  • Мнения: 313
ira_sa, ще ти пиша на лични да не спамя темата.

# 717
  • Мнения: 507
ira_sa, незнам какво точно искаш от лекарите. Те не могат да измислят нещо различно от противозачатъчни и от прогестеронови препарати, ....това е което се прави в репродуктивна възраст.
Е ако се цели забременяване се променят малко лекарствата, ...........

А и този проблем не се лекува ей така принципно, а при всеки се набляга на това което му пречи, .....на някой му пречи окосмяването, на други пъпки, на трети нередовнич цикъл, на четвърти неуспешни опити за забременчване......

# 718
  • Мнения: 2 604
Аз в крайна сметка се спрях на д-р Георгиев от АГ за раждането и след 1 седмица ще му се обадя да се срещнем, да видим дали ще ми допадне. Аз съм много чувствителна на тема отношение на лекари към пациенти и веднага от първия разговор разбирам с кой ще ми се получат нещата. Имам точна преценка. Пък и ако не си допаднем, все още имам избор Simple Smile

# 719
  • Мнения: 557
ЗДравейте момичета ,
много моля препоръчайте ми гинеколог при който мога да си направя течно базирана цитонамазка??

Общи условия

Активация на акаунт