В момента чета ... 21

  • 41 660
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 148
Благодаря и аз за темата!

Чета "451 градуса по Фаренхайт" в книжен вариант и "Оризовата майка" на четеца.
Първата ми започна много добре и я преполових за половин ден, но след това нещо зациклих, за и време нямам много напоследък. Rolling Eyes Почивните дни ще я довърша сигурно. Много ми напомня на един филм - "Еквилибриум", който гледах преди години.

# 16
  • София, България
  • Мнения: 5 601
big pufana   bouquet

                               

Четох я преди доста години, веднага когато излезе и главната ми асоциация беше с "По пътя" на Керуак, после видях, че даже си го е написал, че се е повлиял от тази книга.
Сега, от позицията на миналото време, мога да кажа, че книгата ми хареса, като за български автор ( да, а толкова го мразя това уточнение - щом е българско, хайде, даваме му едно рамо за старание), но когато я четох, бях разочарована. Усещах само плагиатството, нищо лично от автора, а, може би от време на време успяваше съвсем авторски да ми досади.  Laughing
Ще чакам после да си кажеш мнението.  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
И на мен ще ми е интересно мнението ти мария    bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 345
Започнах "Уморените коне ги убиват,нали?" на Хорас Маккой.

Бях зациклила жестоко след като прочетох на един дъх Оризовата майка,Ловецът на хвърчила,Хиляди сияйни слънца и На изток от рая-не бях отворила книга от 3м.Толкова бях потресена от тия книги,че не исках да виждам книга.Слава Богу, взе да минава Wink

# 19
  • Мнения: 1 533
big pufana,благодаря за новата тема! Grinning  bouquet
Чета

# 20
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Дочетох

 Не мога да я похваля, но не мога и да кажа, че не ми хареса. Увличаше ме, на места губех интерес, после пак ми ставаше интересна. Но не е нещо запомнящо се. Не бих казала, че загубих времето си с нея. 5/10.

 Като се сетя, прочитам и по някой разказ от "Спас не може да коли" на Румен Балабанов.
 Отнесена работа.
Скрит текст:
Иска от пръдня боя да прави.  Joy

# 21
  • Мнения: 10 709
И аз тук  Wink
Благодаря на Пуфанка за новата тема    bouquet
Продължавам с "Тайната на Тюдорите"  Peace

Кали Мей, "Проходът" и за мен беше едно огромно разочарование... Зарязах я по средата. Май дори нямам и желание да разбера каква е развръзката  Crossing Arms

Последна редакция: ср, 04 сеп 2013, 19:59 от mijjjka

# 22
  • Мнения: 1 243

И аз тук с благодарности за темата. Simple Smile

След упорито чудене с много големи очаквания все пак започнах "Да дойдеш на света".

# 23
  • Мнения: 2 897
Привет и от мен!
Нямам ново за споделяне, привършвам вече ''Момичето, което си играеше с огъня''.Трудно е да се фокусираш след работния ден и домашните задачки, но все пак успявам да отделя някой друг час за сметка на съня  Laughing

# 24
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
И аз тук  Wink
Благодаря на Пуфанка за новата тема    bouquet
Продължавам с "Тайната на Тюдорите"  Peace

Кали Мей, "Проходът" и за мен беше едно огромно разочарование... Зарязах я по средата. Май дори нямам и желание да разбера каква е развръзката  Crossing Arms



Дай и шанс на "Проходът" с още поне 30 странички.  Peace В средата става една блудкава но после нещата се променят.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 903
Дай и шанс на "Проходът" с още поне 30 странички.  Peace В средата става една блудкава но после нещата се променят.

Още 30 след повече от 300  ooooh! .... Влача я от април...
Не обичам книги без главни герои. Тамън си помислих (и започнах да харесвам) Улгаст за главен герой
Скрит текст:
той взе че умря най-вероятно.
Същото и с монахинята.... Сега пък в някакъв отцепен "лагер" напълно нови герои, които нямат нищо общо с първата част на книгата. Разтегнато повествование, разплуто, никакво действие, освен голата борба за оцеляване срещу дори-не-знам-какви-точно-изродски-създания и все още нищо съществено не е станало. Книгата е хаотична и не виждам смисъла в нея. Обикновено все си намирам нещичко, за което да се "хвана" и в най-скучното четиво, за да го "избутам" до края, но тази книга просто "прекали".
Толкова трудно и адски досадно не ми е било никога... (дори и със "Сблъсък" на Кинг, която дочетох само защото е на Кинг и от инат).

Моля те, разкажи ми в скрит текст или на ЛС, какво се случва до края на втората книга, за да мога с чиста съвет да я върна на момичето, което ми я даде и да не посягам никога повече към Джъстин Кронин.


 

# 26
  • София
  • Мнения: 6 210
Благодаря за темата, Пуфана !

Аз прочетох "Случаят Джем" и ми хареса като цяло. Много ми е неприятно, но трябва да го кажа - свалих книгата от читанката и редакцията беше ужасна. Ако някой я е планувал за прочит и има избор между хартиено и електронно копие, нека предпочете първото.

# 27
  • Мнения: 387
Първо писах в предишната тема и едва след това видях линка км новата Simple Smile

Благодаря, биг пуфана Simple Smile

Чета "Изолатор" http://www.helikon.bg/books/62/%D0%98%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1 … D1%80_641894.html

Доста добро трилърче. Не започна много обещаващо, но се разви добре Simple Smile Да видим как ще завърши все пак Simple Smile Между другото отдавна не бях чела книга с толкова свежи лафове. На моменти спирам да се посмея.
Скрит текст:
Последното беше нещо от рода на: "Сутрешният душ ме освежи и ме върна към живота, но дрехите ми моментално ме запратиха обратно в света на мъртвите" (пояснение: на главния герой му откраднаха багажа и се налага да ходи няколко дни с едни и съши дрехи)
и други такива свежи моменти в иначе на моменти доста напрегнтия сюжет.

# 28
  • Мнения: 1 972
"Бягството"- Мери Хигинс Кларк. Увлече ме.

# 29
  • Мнения: X
Пуф   bouquet
Аз минах на третата част на Гилдията на магьосниците на Труди Канаван и ми става все по-интересно и не ми се ще да свършва   Crazy  Party Отдавна не съм се забавлявала така с книга  Heart Eyes
След мъченията с Оризова майка, Момичето което играеше Го и Любовта и сянката това фентъзи е балсам за душата ми...

Общи условия

Активация на акаунт