Висок пролактин и аденом на хипофизата - 6

  • 104 866
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета здравеите
Готвя се за инвитро обаче пролактина ми е завишен при горна граница 26 аз имам 42
Изписа ми достинех понеделник и четврък по 1\4 за три седмици нямам никакви симтоми редовен мц
Дали ще се нормализира,за три седмици
Мерси на38 год. съм

След започване на лечение, пролактина бързо влива в норма. Проблемът е, че той влияе прияко на качеството на яйцеклетките и ако сега почнеш инвитро, мисля, че реколтата няма да е никак добра Confused На твое място бих изчакал 3 месеца от започване на лечение, знам, че на никого не му се чака, но иначе може да хвърлиш пари на вятъра.

# 706
  • Мнения: X
Здравейте на всички. От много години ме влачат по болниците, едни ми правеха тат, мат, актх, ямр с контраст, скенер в Александровска, доказа се както пише че турското седло е нормално, леко притисната ципа на мозъка която притиска жлезите и имам хипофункция на щитовидната, набъбречната и другите за нормално израстване и произвеждане на хормони. В момента се боря отчаяно да намеря свясна болница където да постъппв и да ми кажат един път завинаги кои диагнози се потвърждават. Помогнете кажете има ли го още това като влезнеш в някоя ендокринология да ти направят пълен набор изследвания и скенер? Едно време правеха в Алекаандровска. Без цикъл съм, скоро излезна и безвкусен диабет, ревматоиден артрит и ще полудея, искам поне да знам защо нямам цимъл, молянасочете ме към добра болница и ендокринолози -гинеколози, положението вече е непоносимо! Благодаря предварително.

# 707
  • София
  • Мнения: 1 213
категорично най-добрата болница в момента е УСБАЛЕ, ендокринологията в Майчин дом. Но си зависи при кой лекар попаднеш. Доц. Еленкова, д-р Начев, проф. Захариева, д-р Андреева. Проф. Куманов е крив, не са доволни от него. /аз в момента съм хоспитализирана там/ Не знам дали директно правят и образни изследвания, предполагам зависи от кл.пътека, аз моите съм ги направила предварително.
Тъй като се чака много за хоспитализация е хубаво предварително да се направи консулт с някой от посочените специалисти, за да може той/тя да те бутне бързо в графика и да те наблюдава лично.
В момента има много кофти случаи...както и всеки път. Мисълта ми е ,че обикновено това е последното място преди чужбина.

от Александровска и аз не съм доволна. Тук поне не се скъпят на изследвания, пуснаха ми много хормони, които са безумно скъпи и иначе касата не ги поема.

# 708
  • Мнения: X
Благодаря ти много, ще отида веднага там, вчера бях на преглед консултация при травматолог, утре съм при ревматолог. Понеже в момента не съм адекватна да мисля, знаеш ли дали мога от частния преглед директно да ме назначат за хоспитализация? Колко дни са пътеките?  А престоя за една нощ колко излиза? Имаш ли лекари в тази област от които си доволна? Ако е така моля да ми дадеш телефоните им. Отново благодаря!

Последна редакция: вт, 23 авг 2016, 20:13 от Анонимен

# 709
  • София
  • Мнения: 1 213
Благодаря ти много, ще отида веднага там, вчера бях на преглед консултация при травматолог, утре съм при ревматолог. Понеже в момента не съм адекватна да мисля, знаеш ли дали мога от частния преглед директно да ме назначат за хоспитализация? Колко дни са пътеките?  А престоя за една нощ колко излиза? Имаш ли лекари в тази област от които си доволна? Ако е така моля да ми дадеш телефоните им. Отново благодаря!

Разбира се, че те насочват за хоспитализация, когато има индикации за това. Написват ти инструкции /номер на клинична пътека и МКБ/ , които личния лекар да ползва , за да ти напише талон 7 за хоспитализацията. На сайта на УСБАЛЕ има ценоразписи за това което те интересува. Престоя във всички държавни болници е към 4-5-6лв на ден. Може да провериш из нета кл.пътеки, има много сериозни документи, описващи, какво включват.
Аз не обичам да притеснявам лекарите си по телефона, даже им ги нямам, като ми трябва преглед си насрочвам през регистратурите, където са им частните кабинети. На лично ти написах при кои ходя аз и къде.

# 710
  • Мнения: 5 062
Днес си взех направлението за резонанса. Ендокриноложката ме насочи към "Спектър" зад Парк хотел Москва. Днес звъннах, предложиха ми даже час в събота  Shocked А едно време с месеци се чакаше. Както и да е, в понеделник ще ми го правят. 130 лв. ще ми е контрастът. Някой ходил ли е там? Четох в сайта, че е отворен тип резонансът, тоест няма да съм в бойлер ковчег  Laughing

# 711
  • Мнения: 16 872
Аз съм ходила миналата година март, много са любезни Simple Smile

# 712
  • Мнения: 5 062
Момичета, възможно ли е пролактинът да е висок без аденом? Днес бях на ЯМР и лекарят каза, че не се е видяло. На описанието всичко пише, че е нормално - и преди, и след контраста. А все пак пролактинът ми беше висок - миналият месец беше 600 и нещо, но със зверски болезнен цикъл. Предишния месец беше близо до горна граница...

# 713
  • Мнения: 3 902
Аденомът може да е много малък и да не се вижда на ЯМР или  пък високият пролактин да е от стрес или неправилно проведено изследване. При мен при пролактин 1200 едвам се видя 5 на 4мм микроаденом. Иди за второ мнение при някого...

# 714
  • Мнения: 58
Мисля,че всичко зависи от Резонанса. Моят пролактин беше 593miu/ml и се видя микроаденом 2,75/2.755 мм.

# 715
  • Мнения: 5 062
На мен всъщност това ми е втори резонанс. С първия откриха аденомче с размери 2-3 мм. Тогава пролактинът беше над 1200. Сега е около горна граница и не го видяха...

Намерих старите изследвания. 2-3 мм при пролактин 1923.2...

Последна редакция: вт, 30 авг 2016, 01:03 от AnMary

# 716
  • София
  • Мнения: 1 213
Много странно....вземи си диска и потърси някой друг да ти го разчете Sad
Има варианти за висок пролактин, без аденом....но при теб вече веднъж е имало малък. Ако си пила Достинекс може да се е свил и сега да е много дребен и незабележим...знам ли Sad

# 717
  • Мнения: 153
И аз смятам, че е много странно. Моят също е 2-2,5 мм и с контраст много добре се вижда (даже аз го видях как изглежда). По моето НЕкомпетентно мнение няма как да изчезне напълно, още по-малко за няколко месеца. И размерът му не е пропорционален на увеличението на пролактина. Потърси  някой друг да го разчете.

# 718
  • Мнения: 5 062
Не,не, първият резонанс е от преди 7 години. Иначе бих потърсила второ мнение, но дори не знам как се казват тези специалисти Grinning мисля сега едно хубаво море първо да изкарам, пък после ще продължа Simple Smile благодаря ви!

# 719
  • Мнения: 153
Не,не, първият резонанс е от преди 7 години. Иначе бих потърсила второ мнение, но дори не знам как се казват тези специалисти Grinning мисля сега едно хубаво море първо да изкарам, пък после ще продължа Simple Smile благодаря ви!

Казват се рентгенолози, но не всички рентгенолози могат да разчитат ЯМР. Трябва ти рентгенолог специалист по ЯМР в голяма болница, където правят много такива и имат голям опит.
Решението за морето е идеално! Весело прекарване и... кой знае, може да има приятни изненади след почивката  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт