Бебе на 7 месеца след морето изпитва ужас от вода!

  • 656
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте мами,
моля за помощ със съвет относно проблемът, който се появи с бебето ни което е на 7 месеца. Проблемът е следният. Отидохме на море и искахме да запознаем малкия с него, да видим как ще реагира, за да може евентуално да го изкъпем. В момента в който той видя водата, започна да се гуши много силно в мен, видимо стана неспокоен и ние се оттеглихме от брега. На следващия ден реакцията му беше подобна, аз го сложих да стъпи на пясъка и водата леко го намокри по крачетата. Той се разплака. От тогава не съм и правила и опит да го водя на брега, но проблемът идва от това, че сега го е страх дори от водата, когато вечер го къпем във ваната. Започва да плаче  истерично и видимо е много уплашен. До сега не сме имали никакви проблеми с водата и къпането, даже бих казала че обожаваше да се къпе и да си играе с нея.
Благодаря ви предварително!


# 1
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Според мен детето се е изплашило от гледката и сега още изживява водата която му мокри краката. Единственото което ми хрумва е да проявите търпение, не насилвайте бебето да стои дълго във водата а набързо го къпете. Вали беше много по-мъничка от вас, когато при къпане (миене на главичката) смръкна малко водичка, задави се и се изплаши. Това дете се дереше буквално 2 месеца във ваната, после забрави постепенно се успокои и започна да играе с удоволствие с водата  Peace

# 2
  • Мнения: 9 481
Не го къпете във ваната известно време Wink Седни на нещо (тоалетната, стол..) и го сложи седнал в теб, и така го изкъпи-да те усеща и да не се страхува Peace

# 3
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
kamelti ,подкрепям по горния мост твърдо.
Къпете се заедно с бебето,ако е под душа нека не пада директно водата върху него.

# 4
  • Мнения: 6 214
Почти всички дечица имат такива периоди, повечето се страхуват много от миенето на косата в даден период.  Peace

# 5
  • Мнения: 9
Много Благодаря на всички отговорили мами Hug
След като се прибрахме от морето, детето няма никакви проблеми у дома с къпането и водата Grinning
Явно е било стрес, но важното е че е забравил и сега се чувства добре Simple Smile
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт