По-голямо бебе

  • 903
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 560
Бременна съм 12-та седмица, вчера бях на видеозон и се оказа, че бебето е по-голямо, разминаването е 10 дни. Гинеколожката ми доста се притесни, още повече че изпускахме заради почивните дни БХС. В крайна сметка ми направиха кръвен серум и лично ще го занеса в понеделник.  Иначе бебето си имало носната кост.
Въпросът ми е колко е опасно за бебето това, че е по-голямо, отколкото трябва?

# 1
  • Мнения: 27 524
Иначе бебето си имало носната кост.

Това какво означава точно? Важни са точните размери на тази кост, това определя има ли някакъв повод за притеснение или не. А не дали я има изобщо.

# 2
  • Мнения: 1 560
Ами нищо друго не каза. Rolling Eyes Явно скоро докато не излезнат резултатите от БХС само ще гадая.

# 3
  • Мнения: 27 524
БХС е чисто статистическо изследване и реално абсолютно нищо не показва. На твое място бих посетила друг специалист, който да ми каже точно колко мм е нухалната гънка и да ти даде съвет. Какво да чакаш от едно БХС, като то нищо не значи само по себе си?

# 4
  • София
  • Мнения: 23 173
нухалната гънка е различна от носната кост  Rolling Eyes
обаче и на двете размерите са важни.
а разминаването с 10 дни пък не е никакъв проблем, що за лекар да ти хвърли някакви нейни си хаотични мисли, да те притесни и да те изпрати да си ходиш  Close

# 5
  • Мнения: 1 560
Благодаря ви момичета   bouquet!
Ами днес й звъннах да я питам какъв ми е размера на нухалната гънка, оказа се 1,83, сега се рових в интернет, уж е в норма. Да си призная наистина много ме притесни гинеколожката, преди пак тя ми водеше ЖК, никога не съм я виждала такава, да се надявам че просто се е разтревожила, че изпускам ранния скрининг.

# 6
  • Мнения: 27 524
Оптималното време за първата фетална е именно 12-14 седмица, така че си точно навреме да отидеш  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Кое точно на бебето е по-голямо - диаметрите на главата, дължината на бедрото и трите? Редови гинеколог, с редови софтуер на видеозона не може да даде заслужаваща внимание иформация по отношение на носната гънка. До 14-та седмица е времето за адекватен скрининг, колкото по-рано, толкова по-добре, добре си подберете феталния морфолог.
БХС освен да стряска майките в определени случаи, друга работа не върши, ако трябва да сме откровени.

Общи условия

Активация на акаунт