ОКТОМВРИЙКИ - Тема 17

  • 26 393
  • 737
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 316
Честито бебче, vesela1990 и бързо възстановяване  bouquet

# 646
  • Мнения: 0
Честито на всички мами,които вече гушкат своите бебенца! На нас останалите - късмет  Grinning
Относно избора на ЛЛ знам от предния път,че трябва да се разбереш с този,който предпочиташ да ви вземе,тъй като някои имат страшно много пациенти и не записват нови. В болницата ще те питат към кой лекар да насочат /т.е. кой да попълнят /документите на детето при изписването. Когато вземеш и акта за раждане в последствие носиш копие.

# 647
  • Мнения: 70
Честито бебче на Весела 1990, много радост и бързо възстановяване!
А за залъгалките съм чела, че след 5-6 седмица било удачно да се дават - да не нарушават сукателния рефлекс. Но то едно пише, а на практика друго...Simple Smile
Шушка, дано да ти минат неразположенията, стискам ти палци.
Лека вечер ви пожелавам   bouquet

# 648
  • Мнения: 2 850
Здравейте всички, честито на новите мамии Grinning Heart Eyes
Другата седмица ще правя финални изследвания преди секциото на 7.10 Mr. Green Днес бебето много би ехографа и оня уред, на който правят записите. ДОкторът вика спокойно, ядосва те, ама то ще излезе Laughing
Бебка по ехограф е 3100, видях, че има бебче на babykartofka 3600 Heart Eyes в същата седмица. Много голяма бумба, искам и моето да е такова, като ще се ражда секцио, поне да е охранено. Иначе му е големичка главата, тя си върви 7-8 дни напред Rolling Eyes
Да ви питам вие, ако ще взимате помпа за кърма в родилното, как ще я стерилизирате и в какво ще я занесете? newsm78 Или пък там ще я стерилизират? Това забравих днес да питам.
Иначе в моята болница както и подозирах не правят тест за алергия към упойки, обясниха ми, че спиналната не била високо рискова и се понася добре, че щели да реагират, ако има нещо, да не се притеснявам и да не чета форуми Rolling Eyes Shocked Сега се чудя дали да си взема направление от ЛЛ и да ида да ме изследват някъде другаде.

# 649
  • Мнения: 91
че щели да реагират, ако има нещо, да не се притеснявам и да не чета форуми Rolling Eyes Shocked

Ето за това са били напълно прави Laughing Laughing Laughing

# 650
  • Мнения: 19
vesela1990,честито бебче!Да ти е живо и здраво,а на теб бързо възстановяване   bouquet

# 651
  • Мнения: 20
Ново двайсе при мен - докторът ми ще отсъства, точно, когато не трябва. В 35 г.с. съм, бебето си седи седалищно и май отиваме към секцио. Сега имам 3 варианта: секцио в 37 г.с. при същия доктор, секцио или нормално раждане (както дойде) в 38 г.с. при друг доктор или вариант 3 - ако устискам до 39 г.с., секцио или нормално раждане при моя доктор...  ooooh! Какво бихте избрали??
Е, има и вариант 4 - да родя преди това, но не може да се предвиди...  Mr. Green

# 652
  • Мнения: 91
Ако докторът е доверен, сигурен и ти се струва незаменим, ако всичко е наред с бебето, няма противопоказания за по-ранно раждане, бих избрала първия вариант Peace

# 653
  • Мнения: 222
svetlina* и моето бебе днес много удряше по апарата за тонове, нещо не го хареса и се съпротивляваше. За упойките - аз също искам да си направя тест, защото преди 13г. съм правена операция и тогава откриха, че имам алергия към упойки, макар че в днешно време предполагам упойките не са като преди 13г., но все пак за мое успокоение.

Шминки и трите варианта, звучат добре, макар че аз може би бих избрала първия, но пък вярвам, че нещата сами се нареждат от само себе си...

# 654
  • Мнения: 2 850
че щели да реагират, ако има нещо, да не се притеснявам и да не чета форуми Rolling Eyes Shocked

Ето за това са били напълно прави Laughing Laughing Laughing

Ех, щяхме да си тънем в блажено неведение.
Шминки, в твоя случай бих избрала номер 1 вариант, ако държа на този доктор и ако бебето е достатъчно развито. Макар че в 38 г.с си е моят избор за секцио, без моя лекар не бих го направила.

# 655
  • Мнения: 0
Честито на vesela1990! Да ви е живо и здраво!

# 656
  • Мнения: 18
Ох момичета аз такива контракции имам и болки в кръста, че се надявам да устискам до края на месеца , гледам почти нищо да не правя ама пак си ги имам   Cry

# 657
  • София
  • Мнения: 297
Шминки, в твоя случа бих изчакала до 39 г.с., но аз по принцип така ще направя и за себе си с моето секцио заради седалищно предлежание  Peace Т.е аз и лекарят ми сме на мнение, че всеки ден е важен, независимо какви размери има бебето, изостава ли или върви напред. Но това е само лично мнение, ти направи, както го чувстваш  Peace Все пак не сме лекари, аз даже взех да се притеснявам да не е рано около една седмица преди термин и да искам да ми сменят датата на още по-близка... Иначе при мен терапията няколко дни преди датата ще е капки витамин К за кръвосъсирване и инжекции за белите дробове на бебето (все пак насилствено го вадим, въпреки че на повечето места слагат само до 35-36 г.с., моя док така практикува, за да не рискуваме ако има проблем с дишането).

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 00:47 от jane_anderson

# 658
  • Мнения: 258
Шминки, аз бих чакала до 39 г.с. А и по принцип, не бих се съгласила да планирам раждане преди 38 г.с.

vesela1990, честито! Да е живо и здраво!

В рамките на една седмица бях на консултации и при тримата си лекари, като вчера този по ЗК ми прави и запис на тонове. Плацента и води - в норма. Бебка е добре, все така главично (много ме е яд, че няма да може да се възползвам от този факт за естествено раждане  smile3516), наддава и вече е задминала кака си на този етап от бременността. Ако спази темпото, може да се роди между 3,300 и 3,500 кг. newsm53 Днес, с лекаря, който ще ме изражда, определихме дата за секциото (много близка до термина) и се разбрахме да постъпя в болницата на 7 октомври за предварителните изследвания и записи. Няма да стоя там през цялото време преди секциото, понеже голямата ще побърка всички, ако ме няма. Инжекции за дробчетата няма да се поставят, тъй като там това се практикува само за недоносени. Така или иначе, не виждам смисъл да се натоварва организма на едно доносено бебе с кортикостероиди, освен ако няма индивидуални показания, че е необходимо.

# 659
  • Мнения: 56
Весела, честито бебче! Живи и здрави!
При мен няма избор на упойката - секцио с пълна упойка /дори не съм убедена, че в Шумен има анестезиолог, който поставя епидурална или спинална упойка/.
За залъгалките - ползвах с дъщеря ми до годинката, после за няколко дена я отказахме и дори не я е търсила. Сега като видя подготвените за бебето налапа едната ама с капачката, не й хареса и се отказа.
Момичета, сънувате ли момента на раждането? Аз се побърквам напоследък - само такива сънища всяка нощ и какви ли не сценарии. Здраво съм се шашнала май?!

Общи условия

Активация на акаунт