ОКТОМВРИЙКИ - Тема 17

  • 26 352
  • 737
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 18
И при нас няма да го има цирка с изписването, което не ми липсва, напротив. Точно тогава ми се иска да сме си само ние с бебето  Heart Eyes
Просто за красиво ново начало съм нагласила на беба едно сладко (лесно за обличане) комплектче от туника и ританки тип клин и съчетах цветово пелената за повиване и едно пухено одеалце.

emli, окситоцин се слага за по-бързо разкритие, но незнам дали е обща практика по нашите болници. Аз определено му се "насладих", но пък за 5-6 часа приключих първия път (нормално раждане).

Това раждане определено ме притеснява повече от предишното. Явно има връзка с предишен опит. Първия път мислех да съм секцио (диоптри, хемангиом и т.н.), но поради всички предпоставки за добро нормално раждане последната седмица реших нормално. Тогава направо си отдъхнах, операцията ме притесняваше много повече като опция.

В крайна сметка за себе си се убедих, че трябва да си наясно в общи линии за начина на раждане, който ти предстои, но колкото по-малко задълбаваш в подробности, толкова по-спокоен ще бъдеш  Hug

И на мен няма да ми липсва изписването никак даже , била съм на такова и честно казано ми се стори адски голям стрес за това малко и невинно създание , то шум , суетене , всеки да го види , да се снима и пипне е не мерси така ще ми е по-спокойно.

# 736
  • Мнения: 258
Честито на всички родили наскоро майки! Да са ви живи, здрави и много кротки бебенцата!

За раздвижването след секцио, бих посъветвала, ако състоянието ви го позволява, да поискате да ви раздвижат възможно най-скоро след операцията и да не чакате следващия ден. Колкото по-рано, толкова по-добре се отразява на възстановяването.

Относно катетъра, не е болезнено, а по-скоро малко некомфортно. Ако се съгласят да ви го поставят след локалната анестезия, ще бъде идеално.

Що се касае до поставянето на упойката - не е проблем да не мърдаш. Става много бързо.

Болка при поставяне на упойката, предвид, че се слага след локална аналгезия, не съм изпитала.

Болката след преминаване на действието на упойката, явно зависи от много фактори - с какво са ви упоили, дали е имало допълнително обезболяване, какъв ви е прагът на болката. Аз лично не изпитвах никаква болка.

Относно водата, май можеше да се пие по малко, още в реанимация, след операцията, а от следващия ден поне по 2-3 литра вода на денонощие.

Забележка: Моят личен опит е със спинална упойка.

# 737

Общи условия

Активация на акаунт