ОКТОМВРИЙКИ - Тема 17

  • 26 367
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 0
Ами то пъпчето си е един вид раничка - не е страшно, че има малко кръв.Трябва да се почества с спирт и да му се слага пудра за рани

# 691
  • Мнения: 7
Мен пък предният път ми казаха само с йод да го налагаме защото спирта бил щипел но това  че е прокървил и то не обилно не е нещо за притеснение лепенки за пъп не слагате ли ?

# 692
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, как е настроението?
Честито на всички мамчета, които като мен вече гушкат бебчетата си!   bouquet
Ние с бебчо от петък сме си вкъщи и се гледкаме и даже другата седмица сме на консултация Simple Smile
Реших да ви пиша как е минало раждането...
На 16ти в 12 и 30ч. бях на преглед и тогава видяхме че плацентата е 4та степен на зрялост и че водите са малко редуцирани, също така ми направиха вагинален преглед и лекаря установи, че имам около 1 - 1,5см разкритие и леко скъсена шийка (но до този момент нямах никакви болки, нито контракции)
Като се прибрах следобеда имах леки болки в кръста, като към 18.00ч. започна леко да ми се стяга корема през около 15мин. без болка. Към 20.00 вече ясно се усещаха леко болезнени контракции на около 5-7 мин. и реших да си стегна багажчето за всеки случай (още не бях сигурна че не е фалшива тревога  Grinning) В 21.00 се обадих на лекаря ми да му кажа как стоят нещата и той ми каза да отида до болницата на преглед и там щели да му се обадят да му кажат какво е положението, изкъпах се и в 22.00 ме прегледаха, бях с 3см разкритие.
Сложиха ми система с окситоцин и тогава вече започна да боли повече и до 23.00 разкритието беше вече 4см и се обадиха на лекаря и анестезиолога да идват към болницата. В 23.30 дойдоха и ми провериха разкритието, което беше вече 8см, след 15 мин. вече беше пълно и се преместихме в родилна зала и така в 12.01 след няколко контракции се появи малкото съкровище Simple Smile До 12.30 вече бяха изкарали и плацентата и ме бяха зашили.
Дано не съм ви досадила с дългия разказ и да съм била полезна за тези като мен , които се притесняват от раждането на първата си рожба.
Желая на всички леко и безболезнено раждане и скоро да се гушкате със сладките бебоци!  Hug

# 693
  • Мнения: 7
White_Orchid глупости дълъг можеше и още  Wink информация никога не е излишна бъдете здрави и много щастливи

# 694
  • Мнения: 1
 
 Какво значи малко скъсена шийка, моята е 2 см, скъсена ли се води?

# 695
  • Мнения: 351
Здравейте момичета, как е настроението?
Честито на всички мамчета, които като мен вече гушкат бебчетата си!   bouquet
Ние с бебчо от петък сме си вкъщи и се гледкаме и даже другата седмица сме на консултация Simple Smile
Реших да ви пиша как е минало раждането...
На 16ти в 12 и 30ч. бях на преглед и тогава видяхме че плацентата е 4та степен на зрялост и че водите са малко редуцирани, също така ми направиха вагинален преглед и лекаря установи, че имам около 1 - 1,5см разкритие и леко скъсена шийка (но до този момент нямах никакви болки, нито контракции)
Като се прибрах следобеда имах леки болки в кръста, като към 18.00ч. започна леко да ми се стяга корема през около 15мин. без болка. Към 20.00 вече ясно се усещаха леко болезнени контракции на около 5-7 мин. и реших да си стегна багажчето за всеки случай (още не бях сигурна че не е фалшива тревога  Grinning) В 21.00 се обадих на лекаря ми да му кажа как стоят нещата и той ми каза да отида до болницата на преглед и там щели да му се обадят да му кажат какво е положението, изкъпах се и в 22.00 ме прегледаха, бях с 3см разкритие.
Сложиха ми система с окситоцин и тогава вече започна да боли повече и до 23.00 разкритието беше вече 4см и се обадиха на лекаря и анестезиолога да идват към болницата. В 23.30 дойдоха и ми провериха разкритието, което беше вече 8см, след 15 мин. вече беше пълно и се преместихме в родилна зала и така в 12.01 след няколко контракции се появи малкото съкровище Simple Smile До 12.30 вече бяха изкарали и плацентата и ме бяха зашили.
Дано не съм ви досадила с дългия разказ и да съм била полезна за тези като мен , които се притесняват от раждането на първата си рожба.
Желая на всички леко и безболезнено раждане и скоро да се гушкате със сладките бебоци!  Hug


На мен ми беше полезна информацията, като остава все по-малко и се стъписвам ще усетя ли кога да тръгна към болницата, каквато съм, няма да ми е на сърце да притесня лекаря по "никое" време, ако се случи нещо в такъв час. Уж съм си постегнала багажа, имам още да гладя дрешки, ноо имам време.  preggo А някой да може да каже някаква нощна лампа, която е на прилична цена и да не свети много силно, тези бебешките много ми харесват, музикалните и да светят фигурно, но са безумно скъпи  Shocked

# 696
  • Мнения: 0
Весела, честито бебче! Живи и здрави!
При мен няма избор на упойката - секцио с пълна упойка /дори не съм убедена, че в Шумен има анестезиолог, който поставя епидурална или спинална упойка/.
За залъгалките - ползвах с дъщеря ми до годинката, после за няколко дена я отказахме и дори не я е търсила. Сега като видя подготвените за бебето налапа едната ама с капачката, не й хареса и се отказа.
Момичета, сънувате ли момента на раждането? Аз се побърквам напоследък - само такива сънища всяка нощ и какви ли не сценарии. Здраво съм се шашнала май?!
И аз съм като теб миличка всяка вечер сънувам че съм по болници и лекари  Grinning не ми се заспива направо не че много спя  Grinning

# 697
  • Мнения: 216
Здравейте момичета, дойде и моят ред да се похваля. На 20.09, в резултат на планово секцио се роди дъщеря ми Кристина, габарити:  2,85кг  х  49 см.
Вече сме си вкъщи и целодневно се борим с кърменето. Връщам се назад да ви изчета.

# 698
  • Мнения: 148
   Днес с планирано секцио се родиха бебоците ми Матей 2750гр. 49 см и  Нора 2700гр и 48 см.не
пНие сме добре ще пиша повече като се приберем у дома.

# 699
  • Мнения: 261
Еее, най-накрая, казах ви сутринта, че има родили майки под прикритие!  Wink

Честито, Акулска кръв и Алекс!  Hug

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 17:57 от bebe dj

# 700
  • London
  • Мнения: 73

И сега да се оплача от моята лекарка, която ми е по ЗК. Отивам аз вчера на консултация и както всеки път- мерки, тегло, кръвно. И след това "Хайде на ехографа" и аз добре. Приключваме със цялата консултация и като ме изпраща "Хайде да отидем на регистратура да си платиш 25 лв. за ехографа"  Shocked Аз я питам "защо?"и отговорът беше "Ами защото не ти се полагат повече ехографии по ЗК" И аз й отговорих, че няма проблем, но трябва да ме предупреждава за такива плащания. Пита ли ме дали имам толкова пари в себе си.


Честно казано, не бих платила и бих подала оплакване. И не бих дала повече да ме пипне.  Naughty
И аз не спя като хората последните нощи Tired Главно заради киселините и ходенето до wc.

И аз съм на същото мнение като Сол, щом не си го поискала ти прегледа, е нужно да те предупреди. Пък и да ето толкова груба после... Ужас.

Честити бебчета на всички нови мами, май сега се отприщиха момите  Wink

# 701
  • Мнения: 70
Aleks 12 честито  bouquet Да сте много щастливи и пожелавам бързо възстановяване.
Акулска стръв, честито и на теб  bouquet

# 702
  • Мнения: 0
Честито на Орхидеята и Акулска стръв,да са им живи и здрави дечицата!
Такъв тип разкази много ме зареждат, дай Боже всекиму толкова бързо раждане!
Аз си чакам ли чакам и се ослушвам за болки, терминът наближава, а каката я родих на термин, все се надявах второто да подрани..... Simple Smile

# 703
  • Мнения: 169
Честито на новите мами, да са ви живи и здрави децата   bouquet

# 704
  • Мнения: 316
Ама верно няколко спотаили се мами имало Wink Да са ви живи и здрави бебоците  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт