ОКТОМВРИЙКИ - Тема 17

  • 26 381
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 669
Аз ползвах с баткото ваничка със стойка, сега също. Беше ми удобна, ползвах я дори и когато вече седеше. Просто в началото внасях ваничката в спалнята, а след това направо в банята. Сега нямам място в спалнята и ще го къпя в детската стая, а пък после в спалнята /където му е креватчето/. Аз също четох, че не  е хубаво да се къпе, там където ще спи бебето. Не че точно за това съм направила схемата, а заради липса на място  Mr. Green, но все пак ........

Искам да ви питам за повивалниците, които се монтират на креватчетата - застопорили ли сте ги с дюбелчета /или там каквото е това, което си е към тях/, или само са поставени от горе на креватчето. Много се чудя, защото ако не се монтира - няма да е устойчиво. От друга страна ми се струва, че постоянно ще ми пречи, и ще искам да го махам и слагам.

# 676
  • Мнения: 261
Добро утро!

Тези дни със съня нещо не можем да се разберем. Докъм 3 ч спах и като ме заболя после коремна стена ли беше, връзки и сухожилия - след 6 наново съм заспала та до преди малко. Вас болят ли ви така коремите, когато "висят" настрани?

За избора на дата и упойка: Вчера мрънках на мъжа ми, колеги са с АГ, да издърпаме датата за секциото следващата седмица, че вече ми омръзна да съм бременна. Независимо, че преди две седмици по ехограф бебето беше 3200 и двамата дума не дават да се издума за вадене преди 39 г.с., ако разбира се бебето не си е направило други планове за живота  Wink . Та така, ще търпя още и живот и здраве - на 7.10. постъпвам и се надявам два-три дне след това да се похваля.

Не ги мислете тестовете за алергии към упойки. Ако се получи реакция, веднага се реагира - поставя се кортикостероид и нещата са под контрол. И преди няколко страници бях написала - тестовете не дават надеждни резултати. Така или иначе анестезиолозите имат готовност за адекватна реакция.
Аз ще съм с пълна упойка.

Ванички: Купила съм анатомична на CAM, дадоха ми и стойка. Смятам да къпя бебето в банята, нашият апартамент е достатъчно топъл навсякъде, ако не сме го продали до края на зимата, на което се надявам.


Подозирам, че чакаме няколко родили майки да ни се похвалят...  Heart Eyes

# 677
  • Мнения: 3
Здравейте момичета Simple Smile
Нашата ваничка я взехме с отделна анатомична приставка и е на стойка (надявам се да е удобно)
Ние сме готови с всички документи, багаж за болницата, стая на бебка и всички принадлежности. Само чакаме  Praynig

И сега да се оплача от моята лекарка, която ми е по ЗК. Отивам аз вчера на консултация и както всеки път- мерки, тегло, кръвно. И след това "Хайде на ехографа" и аз добре. Приключваме със цялата консултация и като ме изпраща "Хайде да отидем на регистратура да си платиш 25 лв. за ехографа"  Shocked Аз я питам "защо?"и отговорът беше "Ами защото не ти се полагат повече ехографии по ЗК" И аз й отговорих, че няма проблем, но трябва да ме предупреждава за такива плащания. Пита ли ме дали имам толкова пари в себе си.

А другото по-лошо нещо, което ми се случи при нея вчера. След като ме прегледа на ехографа и ми каза да седна да ме погледне за разкритие. ок. Докато ме "преглеждаше" така ме заболя, но си викам сигурно е нормално така да ме заболи. И след като се прибрах бях много уморена и си легнах да си почина. След около час ставам до тоалета и какво да видя КРЪВ  Shocked В първия момент много се притесних, но после реших да изчакам малко и след като се измих след това нямаше нищо  ooooh!

Съжалявам за дългия пост, но имах нужда да се оплача  Sad
Лек и спокоен ден ви желая  Hug

# 678
  • Мнения: 91

И сега да се оплача от моята лекарка, която ми е по ЗК. Отивам аз вчера на консултация и както всеки път- мерки, тегло, кръвно. И след това "Хайде на ехографа" и аз добре. Приключваме със цялата консултация и като ме изпраща "Хайде да отидем на регистратура да си платиш 25 лв. за ехографа"  Shocked Аз я питам "защо?"и отговорът беше "Ами защото не ти се полагат повече ехографии по ЗК" И аз й отговорих, че няма проблем, но трябва да ме предупреждава за такива плащания. Пита ли ме дали имам толкова пари в себе си.


Честно казано, не бих платила и бих подала оплакване. И не бих дала повече да ме пипне.  Naughty
И аз не спя като хората последните нощи Tired Главно заради киселините и ходенето до wc.

# 679
  • Мнения: 32
Здравей elitoj!!!
Странно че си имала кървене.Мен също на последната ЖК ме гледа за разкритие.Явно твоята лекарка е била по-невнимателна.Ама аман от такива доктори.дано вече всичко при теб е наред.

# 680
  • Мнения: 3
да, явно е от малко по-грубичките  Laughing
но слава богу още вчера си бях по-добре  ooooh!
 Hug

# 681
  • Мнения: 18
Добро утро и от мен , момичета !
Още малко остана , " Портокали " недей да се тревожиш излизшно , повярвай ми , сигурна съм че всяка от нас има адски неразположения , леки контракции и болки...
Сега както си седя и ме боли и кръст , и корем , и от събота съм все с диария ...честно ви казвам в понеделник съм на преглед за дата , направо мисля да си отивам с куфарите , които са 2 големи на брой .Не ме питайте с това голямо бебе в корема как се издържа . Аз честно казано бях много притеснена за раждането ,от вчера като разбрах ,че ще е секцио доста се поуспокоих , тук поне в болницата нямаш право на избор - секцио 2 седмици преди термин .Всичките ми познати родиха така , все големи , здрави бебенца , та дали ще е 38 или 39 седмица не мисля , че е от особено значение .
Сега започна да ме мъчи другият въпрос - коя упойка да избера ...Виждам , че обсъждате ...
Та все пак някоя от вас стигна ли до решение коя да избере ?

Определено гледам да не го мисля каквото такова си казвам , но аз лепхан много лоша настинка и вече 4-ти ден се възстановявам и кашлицата ми е много лоша , че съм сигурна , че тя ми изигра лоша шега с тия контракции ама няма как.
Babykartofka много добре те разбирам , аз се чуствам като хипопотам , клатушкам се едва едва в апартамента и докато стигна до целта е голям зор , едва вече издържам на края на силите си съм както се казва и на всичкото отгоре корема продължава да расте защото ме сърби и боли кожата адски много то вече няма на къде да се разпъва горката  #Crazy , че така де оплакахме си се ама ще си търпим къде ще идем.

Относно това за къпането , че не е хубаво да е в стаята където ще спи бебето не го знаех бихте ли ми казали защо не е хубаво момичета ?

Bebe Dj и аз понякога имам придърпвания и болки когато си лежа на една страна а да не говорим като се обръщам какво изпитвам , направо чуствам , че имам камъни в  preggo и бебо в този момент така ми притиска чарколаците , че ми се иска да си поплача  Joy.

# 682
  • Мнения: 10



Искам да ви питам за повивалниците, които се монтират на креватчетата - застопорили ли сте ги с дюбелчета /или там каквото е това, което си е към тях/, или само са поставени от горе на креватчето. Много се чудя, защото ако не се монтира - няма да е устойчиво. От друга страна ми се струва, че постоянно ще ми пречи, и ще искам да го махам и слагам.
Краси _ Алекс , то не са дюбелчета ами нещо като скоби и връвчици , лесно се сваля  и маха , мисля че по -скоро е клик система !
Аз имах такъв , но в последствие ми подариха повивалник с ваничка и мисля него да ползвам , специално за къпането изглежда удобно , но не ми се струва толкова практично с това къпане в стаята ...какви ли не варианти мислех - да го бутам до банята за къпането , но нали отгоре е повивалника - трябва и да се облича после , което значи че пак трябва да сепренася !Абе май ще е голяма загуба на време ..
А защо бебето не трябва да се къпе там ,където спи ?

# 683
  • Мнения: 1 088
Каталония, ваничката ми е ето тази - http://www.novobebe.com/ok-baby-onda-evolution-anatomichna-vanic … ka-bg-729-11.html
Лично аз съм много доволна и си я ползвах с приставките към нея, така както е показано в/у ваната  Peace
И се опитай да разкараш всички отрицателни мисли, започващи с ако...  Hug Като си спрем хапчетата за задържане да видиш как едно хубаво ще се заредим да раждаме  Mr. Green

Повивалник ще ползвам мек, сложен директно в/у скрина с бебешките дрехи.

# 684
  • Мнения: 758
На мен пък никога не ми е хрумнало да къпя бебето другаде освен в банята. За какво трябва да се къпе в стаята всъщност? Как се пълни ваната, ако е в стая? Защото тя доста тежи, не върви да я носиш пълна от банята. Е, ако си в къща и банята е студена или на друг етаж го разбирам.

# 685
  • Мнения: 169
Биляна , много е хубава ваничката  Peace А за хапчетата дано да е така, както казваш  Grinning

# 686
  • Софиянка в Пазарджик :)
  • Мнения: 581
Честито на всички,родили,много здраве им желая и бързо възстановяване,на майките и бебчетата.
За къпането според мен точно заради температурата доста майки къпят бебетата в стаите.Аз мисля да пускам врялата вода за няколко минути за да се затопли банята преди да къпя бебчето,така правя и аз като се къпя,иначе зимата в банята си е студено,там не се отоплява.
Корито ние още не сме взели,то май само това остава и стойка за балдахин още не съм взела а ще ми трябва.Мисля да взема обикновенно корито,анатомичното не ми изглежда особено удобно.За стойка в началото ще ползвам сгъваема масичка,докато го къпе таткото,тъй като е с проблемен кръст и не може да се сгъва,пък аз ще съм секцио така че също няма да мога.След това не ме притеснява коритото да е на земята.Тия стойки хич не ми изглеждат стабилни и затова не мисля да купувам. Моя багаж горе долу е приготвен за болницата,още не съм купила памперси за бебето и мокри кърпи ама и за тях не се притеснявам,има денонощна аптека при болницата.
Секциото предполагам ще е на 17-ти октомври,ако устискам до тогава,защото съм с постоянно твърд корем,въпреки магнерота и но-шпа-то които пия,От време на време имам и болки,но са съвсем кратки.
Успех на всички   bouquet

# 687
  • Мнения: 6
Честито на новите мами,да са им живи и здрави бебчетата!   bouquet
Аз от няколко дни имам проблеми с компютъра и чак сега успявам да вляза  ooooh! ,ще има да четаааа.
И ний си чакаме вече нетърпеливо момента,бабите дойдоха да помогнат малко с почистването,което е добре дошло разбира се,иначе сме готови с всичко,избрахме и педиатър и вече може да се каже,че ми е спокойно.
Времето навън е прекрасно,дано се задържи още малко така да му се насладим,да се надяваме и с бебчетата. Blush

# 688
  • Мнения: 190
Иначе аз се учудих, че на мен очната ми каза, че ретините ми са идеални и нямам проблем да раждам нормално въпреки 4-те диоптъра (но пък бебето само си реши секцио)....
Не винаги причината е в диоптрите, а и при правилни напъни това не е от такова значение. При мен освен 4-те ми диоптъра има и допълнителна "екстра" - малък лицев хемангиом и пак си родих нормално и без никакви проблеми първия път  Hug
Аз ще си пия всичките хапове до края на този месец и после ги спирам. Дата ще насроча вероятно за 38-ма седмица, но ако си тръгне сама добре ни е дошла. Само да си е в месеца  Heart Eyes
И последно да се оплача - не мога да спя. Мисля за хиляди неща и сън не ме лови  Sad
Таткото отново донесе вирус. Той киха, кашля с температура, а тази нощ малката прилови и се разкисна и тя. Очертават се трудни дни, дано поне го прекара леко, а аз да успея и този път да се размина, че да има кой да ги гледа  Wink
И аз съм с 4 късогледство и ми казаха, че може да родя нормално. Навих се вече, макр да ме е страх доста. Дано успея да напъвам правилно Praynig и всичко да е ок!
Биляна, стискам палци да оздравяват домашните и да не прихванеш. И ММ е болен нещо, и аз не успявам да спя и то не от бебо, а от мисли Blush  Но полекичка се успокоявам, всичко ще е ннаред, още няколко дни и 9месец! Отглеждам си корема и много му се радвам Mr. Green
Прекрасен слънчев ден, момичета!

# 689
  • Мнения: 9
да ви попотам нещо.още не ни е паднало пъпчето но забелязах 4е има няколко капки кръв.на какво може да се дължи това?

Общи условия

Активация на акаунт