Колко ви струва храната на месец у дома?

  • 98 407
  • 1 880
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 7 947
И аз не разбирам защо да няма сама жена 40 лв. ток ?
Ние сме трима и ни е толкова сметката през лятото . С бойлер .
Явно не се къпите достатъчно.
Явно вие прахосвате много!

Нищо не прахосвам, но не мога без топла вода. Едни чинии не се мият със студена. Отделно три душа дневно минимум - ай сметни сама по консумацията на един бойлер - може ли да е под 30 само той, отделно уреди и готвене. НО ако има панели или готвене на газ - тогава е малоумно да кажеш - тока ми е 40лв, без да сметнеш и другите разходи сходни.

# 1 111
  • Мнения: 13 872
Стигам до извода че нещата някак са свързани.
Тези дето бяххме заклеймени заради доброто хапване сега сме в отбора с много ток и вода .
Но все таки сме без градинки, кладенци  и зарзават.

# 1 112
  • Мнения: 682


Родителите на мъжа ми имат вила с двор, в който си отглеждат всичко от до, но малки количества. Нас ни огрява с малко зимнина, защото е доста далече да ни снабдяват с пресни зарзавати  Crazy Но за тях е и помощ на бюджета, и занимавка (и двамата са пенсионери, макар и по на 50 години - тя по болсет, той е бивш военен). Поливането на двора им излиза около 100 лв/месечно.
Същото и за комшиите наоколо - всички поливат и сметки под 100 лв никой не плаща. Знам със сигурност, защото свекър ми е отчетник на водата на всички парцели наоколо.

Та ние вкъщи плащаме поне 30-40 лв/месец за вода, какво остава с поливане на двора  Outta Joint

Предполагам зависи какво е засято. Ние редовно поливаме домати, краставици и тиквички (това е около 100 кв). Примерно имаме доста червено цвекло, което в общи линии е оставено на самотек. Нито пък поливаме дървета. А хората може и по 200 лв да плащат, говоря за себе си.

# 1 113
  • Мнения: 10 547
вентилаторите в банята и тоалетните работят непрекъснато

Този шум не ви ли дразни?

Не. Вратите ми изолират достатъчно.


а топлата вода ? Включена ли е в тази сметка от 30 лева?


Не. С ТЕЦ сме. Лятото плащам по 15 до 23 лева. Зимата парното и топлата вода са ми били максимум 120 лева- януари тази година.

Къпем се всеки ден. Аз и съпругът ми по два пъти. Децата вечер висят по 30 минути в банята.

# 1 114
  • Мнения: 54 656
Ние сме известни във входа с най-голямо потребление на вода . Mr. Green
Но чинии наистина не мием с топла .
Мазнотии не готвим и след изплакване се мият без проблем .

# 1 115
  • Мнения: 7 947
Ние сме известни във входа с най-голямо потребление на вода . Mr. Green
Но чинии наистина не мием с топла .
Мазнотии не готвим и след изплакване се мият без проблем .

 Shocked Сериозно ли го пишеш това?
А ръцете, лицето поне - как си миете?

# 1 116
  • София
  • Мнения: 8 939
Миялната ми мие чиниите със студена вода. И ние имаме малко ток, но сме на ТЕЦ и общо взето вкъщи само се прибираме вечер, гледаме малко ТВ и си зареждаме телефоните. Най-много ток харчат пералнята и хладилника.

# 1 117
  • София
  • Мнения: 10 825
Миялната мие със студена вода. Освен това използва 5-9 л. за един цикъл. Което с миене на ръка не можеш да постигнеш. Въпреки това аз обаче съм в отбора на големите сметки и за ток и за вода.

# 1 118
  • Мнения: 7 947
Не мога да приема, че тава от пържоли или месо - се мие добре със студена вода, но все ми е тая кой как си поддържа чистотата.
От друга страна наличието на бойлер , миялна плюс пералня плюс готвене и трима човека в един дом - изключват възможността тока да е 40лв. За мен, ама аз какво ли разбирам...

# 1 119
  • Мнения: X
сигурно позабърсват мазнината с хартия и после само позаплакват  Sick
аз мия с вряла вода и ми е трудно да си представя миене със студена
даже когато не сме имали топла вода, съм топлил,а за да има вряла за попарване на посуда и прибори

# 1 120
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
И аз не разбирам защо да няма сама жена 40 лв. ток ?
Ние сме трима и ни е толкова сметката през лятото . С бойлер .
Явно не се къпите достатъчно.
Явно вие прахосвате много!

Нищо не прахосвам, но не мога без топла вода. Едни чинии не се мият със студена. Отделно три душа дневно минимум - ай сметни сама по консумацията на един бойлер - може ли да е под 30 само той, отделно уреди и готвене. НО ако има панели или готвене на газ - тогава е малоумно да кажеш - тока ми е 40лв, без да сметнеш и другите разходи сходни.
Проверете си електромера тогава. Моят бойлер в кухнята работи нон-стоп и постоянно имам топла вода за чиниите, в банята 80 литров - работи цяла нощ и ни стига за един ден на двама души за душ сутрин и вечер. Август спяхме целия месец на климатик, готвя ежедневно на котлон или фурна, ползвам аспиратор, пера през ден, имаме два лаптопа, които вечер работят+голям хладилник с фризер, осветлението ми не е енергоспестяващо. За всичко това платих цифром и словом 40 лв. и стотинки. Смениха ми електромера през февруари и сметката от 150 лв. ми падна на 90 лв. през март (планова смяна, не предизвикана от мен). Всичко ми е на ток - панели нямаме, газ не ползваме. За юли сметката ми е 32 лв. - всичко изброено, без климатика! Нямам миялна, нямам ТЕЦ, готвя мазно и мия с топла вода. Зимата се топлим на два климатика. Явно може!

# 1 121
  • София
  • Мнения: 10 825
Не мога да приема, че тава от пържоли или месо - се мие добре със студена вода, но все ми е тая кой как си поддържа чистотата.

Имах предвид, че миялната взима вода от студения водопровод. След това сама подгрява и мие с топла. А не че мие мазнотии само със студена вода

# 1 122
  • Мнения: 46 567
Ама как миялните ще мият със студена вода. Евентуално някоя програма, която е само "изплакване". Вързани са наистина към студената вода като пералните, но си я затоплят до 30-50-70 и т. н. градуса според модела и програмата.
А, изпревалили са ме в обясненията  Peace

# 1 123
  • Мнения: 13 872


а топлата вода ? Включена ли е в тази сметка от 30 лева?


Не. С ТЕЦ сме. Лятото плащам по 15 до 23 лева. Зимата парното и топлата вода са ми били максимум 120 лева- януари тази година.

Къпем се всеки ден. Аз и съпругът ми по два пъти. Децата вечер висят по 30 минути в банята.

Това хич не е обективно.
при нас топлата вода е почти по 11 лева кубик и тези 23 лева които са реално два кубика прави месечна хичиена на 4-ма души мисия  невъзможна .

# 1 124
  • Мнения: 7 947
Душ сутрин и вечер за двама без водата да е дотопляна през деня и климатик за 40лв - е, не знам вече какво да кажа, затова ще си замълча  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт