Здравейте!
На 24г. съм и преди две години ми откриха синдром на Хашимото. В следствие на заболяването започнах да имам проблеми с цикъла (идваше на 20 или 40 дена, но никога не беше навреме). В началото на годината докторът ми ми спря елтироксин-а с идеята да види как организмът ми ще отговори на това, но нещата с цикъла не се оправиха. Поради това преди месец ми препоръча да започна да пия Ясмин и след две опаковки да започна отново с елтироксин (идеята е да не се натрупват много хормони).
Започнах да пия Ясмин преди 3 седмици и принципно трябваше цикълът ми да започне днес (последното хапче взех в неделя вечер), но цикълът ми започна още в събота. Странното в случая е, че в момента течението е доста обилно и получих големи съсиреци (дори не съм сигурна дали са съсиреци, т.к. никога до сега не съм имала този проблем и субстнцията прилича по-скоро на слуз... /съжалявам за натуралистичното обяснение/). Това доста ме притеснява, т.к. друг път не ми се е случвало, а съм пила Ясмин и преди 3-4 години в продължение на година и половина и всичко си е било наред.
Може би е важно да кажа, че започнах да пия хапчетата според указанията и от време на време, но не постоянно, през този месец получавах леко кафеникаво зацапване, което си е в реда на нещата. Когато започнах приема на Ясмин цикълът ми беше съвсем лек - почи през цялото време беше по-скоро зацапване, отколкото кървене. Секс без презерватив съм правила едва след приема на 9тото хапче и смятам, че няма опасност да съм забременяла или нещо подобно. Също така нямам по-силни от обикновените болки в корема или друг дискомфорт, просто този доста обилен и рано появил се цикъл със станни съсиреци.
Въпросът ми е - случвало ли се е на някоя от вас, момичета, подобно нещо и какво мислите за това? Смятате ли, че може Хашимотото да влияе по такъв начин? А съсиреците?
Благодаря ви предварително и от сърце за разбирането и помощта! За съжаление, в момента не съм в България и нямам възможност да се консултирам с лекар поне в следващите 4-5 дни, поради което всяко мнение или споделяне на опит би било от голяма полза.