Грижи за косата - 93

  • 45 660
  • 740
  •   1
Отговори
# 735
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
писи-миси , много неприятно, но не тъжи твърде много - коса е, ще порастне. Направи си прическа, каквато ти харесва горе-долу и спри да я боядисваш толкова често, че наистина ще останеш без коса  Stop "Тривитаминол" е от ветиринарната аптека. Аз не съм го ползвала и не ми се ще. Все пак е за животни  Crossing Arms
Домашни маски, но редовно, всяка седмица или, ако се миеш по-често - два пъти в седмицата. Хем ще закрепиш състоянието на косата, хем ще израства здрав косъм.

Лили, моята коса е подобна на твоята, без цъфтенето. Много обичам да й правя маски с масла. Рициновото и кокосовото са ми любими. Но както казах по-горе - трябва постоянство и ще видиш разлика. След раждане е нормално да има хормонален косопад. Той по принцип отшумява от самосебе си. Специално против цъфтежи е подходящо маслото от пшеничен зародиш. Може да си вземеш някой маслен финиш - аз ползвам Макадамия heeling oil, но знам, че много жени са доволни от Митик ойл на Лореал.

# 736
  • France
  • Мнения: 726
Момичета, преди 2 месеца реших да скрия кичурите, които не бях правила 5 мес. и тогава се боядисах за първи път, така че, косата постепенно да придобие хармоничен цвят. Но, този път, втори, стана страшно...
Косата я оформям с дифузер.
А щадящи лак и пяна да ми препоръчате?

# 737
  • Мнения: 0
Лили препоръчвам ти да си вземеш ампули срещу косопад от фризьорския салон, който посещаваш, те се поставят директно в корените на косата (една би трябвало да ти стигне за две втривания, вземи си примерно 4 и взависимост от това как ти се отразяват прецени дали има нужда от още) и не би трябвало да има отношение към кърменето. Купи си също така комбинация витамини специално за коса от някоя аптека (желателно с компетентен фармацевт, с който да се посъветваш и за ползването на ампулите при кърмене, на мен не ми е известно да оказват влияние, но все пак нямам медицинско образование), има тема където са обсъждани различни варианти и мога да потърся линк, ако искаш. Това ще помогне на косата ти да расте по-жизнена и ще спре косопада, в твоя случай мисля, че трябва да се вземат мерки още от корена, тъй като проблемът ти не е изтощаване по дължината поради третиране и просто маска няма да бъде ефективна, още повече те не се поставят в корена и няма да спрат косопада.  Цъфтящите краища няма как освен да се отрежат. Може да слагаш кристали за коса само в крайчетата ежедневно и да видиш дали след месец цъфтежа е намалял, но ти препоръчвам пак професионален продукт да си вземеш.

писи-миси аз си оформям косата като докато е мокра слагам арганово масло и силкер (1:1, по две капки за цялата коса) - хем подхранва и хидратира, хем приглажда и се оформя лесно

# 738
  • Мнения: 151
писи-миси аз си слагам на косата подхранващото олио на Макадамиа и след като изсъхне си има прилична форма косата ми. При нужда да си я дооправя го правя с някакво по-леко олио или спрейче. Това ми е достатъчно.

Сега зимата обаче ми се появи друг проблем - наелектризирването. Как се справяте с това?

# 739
  • Мнения: 14
Момичета,някоя правила ли си е Арганова терапия?

# 740
  • Мнения: 616


Моля заповядайте в НОВАТА ТЕМА

Може да се включите в темата с отговора си на анкетата вместо пост за запис.

Общи условия

Активация на акаунт