Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! От известно време имам проблем с детско столче за автомобил. То си е наред, но малкия ми син вече има силата и умението да отключва ключалката заключваща коланите. Обикновено това се случва в в движение... Та проверих в детските магазини в скапания ни град (Видин) за някакви устройства (предпазители), които да се монтират върху катарамата, така че детето да няма възможност само да се отключва. Оказа се, че не са и чували за такива неща. Вероятно толкова и ползват такива столчета... Въпросът е знае ли някои за такова устройство и от къде може да се намери? Simple Smile

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Има съвсем друга причина да няма такива устройства. В случай на катастрофа да може колана да се откопчее с едно движение. Няма и няма да намериш. Ползвам ежедневно три столчета. Предлагам ти да започнеш да работиш с детето по въпроса. Тръгваш към място което то обича, да знае на къде сте тръгнали и в момента в който се откопчее спираш. И не тръгваш докато не го завържеш обратно. Предупреди го, че при .... 3 спирания се прибирате обратно у вас и няма да ходите където обича.

# 2
  • Мнения: 200
Абсолютно съм на мнението на Янтра. Трябва да му повлияеш.На моят син му обяснявах колко важно е това,как колана ни защитава и как ако ни спрат полицаи и той няма колан,направо ще го свалят от колата....и много други такива разказчета,докато не реши,че това е задължително. Да си призная,сега на моменти даже не го проверявам дали е закопчал колана си  Embarassed,но онзи ден съм закопчала колана на сестра му,така,че столчето пречи на неговото и той се разплака,че не може да се закопчее.   Още нещо е много важно-личният пример,Ако ти или друг член на семейството не използва колани е мисия невъзможна да накараш хлапето да го прави.

# 3
  • София
  • Мнения: 295
Трябва да му повлияеш.На моят син му обяснявах колко важно е това,как колана ни защитава. Още нещо е много важно-личният пример,Ако ти или друг член на семейството не използва колани е мисия невъзможна да накараш хлапето да го прави.
[/quote] Peace

Общи условия

Активация на акаунт