Насилието над животните трябва да спре

  • 1 834
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!
Днес на път към работа видях две деца, които се мъчеха да сложат малко кученце в пластмасова торба и го биеха. Намесих се разбира се и кученцето се спаси, но тези две хлапета въобще не си взеха поука от ситуацията. Ужасена съм!

# 1
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Здравейте, момичета!
Днес на път към работа видях две деца, които се мъчеха да сложат малко кученце в пластмасова торба и го биеха. Намесих се разбира се и кученцето се спаси, но тези две хлапета въобще не си взеха поука от ситуацията. Ужасена съм!

Здравей!

Приятелски съвет от старо куче - този форум не е най-подходящото място за пускане на такива теми. Wink Ей сега ще те налазят възмУтени мамчета, че си прекъснала забавлението на дечицата, като си травмирала нежната им душевност и си попречила на развитието им като пълноценни личности. После ще последват 100 страници за ползата от избиването на уличните кучета. Няма да закъснеят да ти поставят и диагноза.

Не си струва потрошените нерви. Нали не си мислиш,че тези дечица не вземат пример от мама и тати?

# 2
  • Колибите
  • Мнения: 357

... развитието им като пълноценни личности. ...за ползата от избиването на уличните кучета. ...

Не си струва потрошените нерви. Нали не си мислиш,че тези дечица не вземат пример от мама и тати?

Смятам, че този е форумът. Има най-широка популярност и способност за формиране на обществено мнение.

Дете, което тормози животни, не бих казала че ще се развие като пълноценна личност. Напротив, ще се развие като такава ощетена откъм чувство на състрадание и милост.
Показните акции на жестокости към бездомни и улични кучета нанасят травма на психиката и на деца, които не участват пряко в тормозенето. Психолозите казват така. Нямам основание да не им вярвам.

# 3
  • Мнения: 14 478
Момченцата се подготвят за живота...Като пораснат на мястото на кученцето ще е някой по-слаб от тях.
ПП: Ако това стане тема за и против бездомните кучета си казвам направо-по-добре от сега да се заключва...Аз лично съм да се ликвидират всички бездомни кучета, но не както са го правили момченцата , а "по- хуманно" доколкото е подходяща тази дума.

# 4
  • Мнения: 9 144
В някои страни тези случаи се докладват и двамата юнаци щяха да ги чакат дълги и напоителни беседи с психотерапевти.
Защото хората отдавна са установили последователността, че, ако днес бият кученцето, догодина по-малките съученици, а като пораснат стават насилници над жени и деца.

# 5
# 6
  • Мнения: 1
да, прави сте. Просто бях много възмутена.
Хубав ден на всички!

# 7
  • Мнения: 1 907
да, прави сте. Просто бях много възмутена.
Хубав ден на всички!

 Hug Дано никога не спираме да се възмущаваме от такива постъпки и дано все повече хора започнат да го правят. И да има продължение, историята, разбира се... Praynig

# 8
  • Мнения: 1
да, прави сте. Просто бях много възмутена.
Хубав ден на всички!

 Hug Дано никога не спираме да се възмущаваме от такива постъпки и дано все повече хора започнат да го правят. И да има продължение, историята, разбира се... Praynig

Hug Дано. Децата са нашето бъдеще и трябва да бъдат възпитавани да уважават живота във всяка негова форма. Знам, че е малко наивно от моя страна, но и аз като Ленън си представям един прекрасен свят Simple Smile Усмихнат ден ти пожелавам!

# 9
  • Мнения: 21 450
  Бих казала, че с липсата на малки бездомни кученца по улиците силно ще се намали и възможността малки садисти да упражняват върху тях насилие.
 

# 10
  • Мнения: 62
Зоополиция-Наказателен ОТРЯД Peace
Още 1 линк, в събота в София има среща за хора, които имат нетърпимост към тази ужасна жестокост и искат да я спрат.https://www.facebook.com/events/629794837040732/

Последна редакция: ср, 25 сеп 2013, 13:43 от Пънки

# 11
  • Мнения: 21 450

 Ама не може така, бе хора. Дядото разхождал собственото си куче и покрай него подхранва на ливадата още две бездомни, да си играйкат. После неговото у дома, а бездомните  - айде на ливадата. Та да са прицел на някой изкукал нощен стрелец.
 Това не е хуманност, това е фалшиво нещо, не е любов към животните.

 

# 12
  • София
  • Мнения: 1 508
И какво, да ги остави да озвереят от глад и да започнат да нападат деца, хора и домашни любимци? Хората, които хранят уличните и се грижат за тях - кастрират ги, редовно ги обезпаразитяват, лекуват ги при нужда и ги хранят на отдалечени от други хора места, правят услуга на обществото.

# 13
  • Мнения: 1 907

 Ама не може така, бе хора. Дядото разхождал собственото си куче и покрай него подхранва на ливадата още две бездомни, да си играйкат. После неговото у дома, а бездомните  - айде на ливадата. Та да са прицел на някой изкукал нощен стрелец.
 Това не е хуманност, това е фалшиво нещо, не е любов към животните.

 

А какво да направи? Наскоро сформирахме една група, планираме да регистрираме фондация...ами, няма член от групата, който да няма поне 2-3-4 бройки постоянни...а приходящите, на които се търси дом, само той си ги знае. Аз също съм така.

Осъзнах, че ако не искаш да полудееш, трябва да се концентрираш върху частния случай. Гледаш ли глобално, пиши се за психиатрията.

# 14
  • Мнения: 14 478
И какво, да ги остави да озвереят от глад и да започнат да нападат деца, хора и домашни любимци? Хората, които хранят уличните и се грижат за тях - кастрират ги, редовно ги обезпаразитяват, лекуват ги при нужда и ги хранят на отдалечени от други хора места, правят услуга на обществото.
Зъбките вадите ли им? Че вчера ме гризна един такъв голям и добре обгрижен пес, дето си охраняваше пейката, под която се мъдри пълна тенджерка с кокали...
А кучешката тения дето доктора ще я вади с ножа от децата и за нея се грижите добре нали?
Щото на песа не знам да му предоставяте собствената си тоалетна да ака вътре, а използва детския пясъчник..
Обществото ще ви даде МЕДАЛ. Браво! Молодци!
Все пак бездомните кучета са бъдещето на нацията! Ухапаните и наплашени или болни от тения деца не са от особено значение-нали са вече малцинство...

Общи условия

Активация на акаунт