Интериорен стил по аматьорски16

  • 53 853
  • 746
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 1 059
И на мен точно това ми хареса. Аз ще слагам някакъв диван, по-висок, съвместим с
трапезарната маса (така се налага), но ще е с малки габарити (като на Лулуто). Иначе имам много
удобни трапезарни столове, модел като икейските Хенриксдал, исках да ги сменям
с други, но размислих.

# 481
  • Мнения: 3 746
Имам стаи за всичко и хол и кухня - дневна и спалня. Просто ми е приятно докато готвя, децата да са при мен и да четат, или правят нещо удобно седнали на тези "кушетко-дивани". Уютно ми е и ми създава комфорт.

# 482
  • Мнения: 137
Ванилия, добре се получава, от това което се вижда  Simple Smile

Аз пак имам нужда от идеи, защото ремонта на кухнята напредва.

Не мога да открия в нет-а достатъчно идеи за "кушетка", която да сложа в кухнята.  Варианта маса  само със столове не ме устройва (но накрая може и така да остане), защото имам нужда от уюта точно на една кушетка за да си пия сутрин кафето.

Икеа имат, но е широка


Търся снимки на нещо подобно и приемам всякакви предложения.
Да ти призная като видях снимката и си казах: "я каква супер идея да се ползва детско креватче за кушетка"

# 483
  • Мнения: 2 270
Попаднах на тези. Пише че изработват мебели по размери на клиента.

http://bogora.com/%D0%BC%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D0 … D0%B3%D0%BB%D0%B8

# 484
  • Мнения: 3 746
Тази кушетка я има в Икеа, точно в детска стая.

Аз нямам в предвид точно това за кухнята, но трудно намирам точна картинка.
Това което предложи като търсене  Грета - много добре се вижда усещането което искам. Друг е въпроса, че тук трудно ще видиш нещо такова изложено в шоурум.
Ъгловите пейки, които се предлагат у нас са нещо ужасно грозно.

При мен горе долу това ще е положението на масата:

Скрит текст:

# 485
  • София
  • Мнения: 3 290
Първият път като поисках диванче в кухнята, наистина ползвах детското креватче без оградата, с подсилена подматрачна рамка (бях сложила една дъска). Имаше възглавнички отгоре и матрачето беше допълнено с дунапрен, за да е по-височко. Беше времето на фороапаратите скина и не го снимах, а и ме беше срам от евтиното решение.

Миналата година разреших проблема с един холен скрин, който ми пречеше  и матрачето на племенницата. Прилагам снимков материал:
Скрит текст:



А ето и една пейка от едно кафенце в квартала, но за нея си трябва цялостна концепция, не може да се тупне ей така:
Скрит текст:

# 486
  • Мнения: 3 746
 Heart Eyes Пейката е супер. Много е хубава.

# 487
  • Мнения: 1 100
Здравейте!
Попаднах на реклама на ОСМО паркетно олио и имам едно питане, надявам се да има запознати сред вас. Simple Smile Имаме лакиран дървен паркет, ако се изцикли, може ли след това да се намаже с това олио и така да избегнем последващи цикления, прахоляци  и лакирания? Не искам да питам майстори, защото на тях им е много по-изгодно на няколко години да циклят и лакират и ОСМО няма да им се хареса със сигурност. Wink

# 488
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Здравейте!
Попаднах на реклама на ОСМО паркетно олио и имам едно питане, надявам се да има запознати сред вас. Simple Smile Имаме лакиран дървен паркет, ако се изцикли, може ли след това да се намаже с това олио и така да избегнем последващи цикления, прахоляци  и лакирания? Не искам да питам майстори, защото на тях им е много по-изгодно на няколко години да циклят и лакират и ОСМО няма да им се хареса със сигурност. Wink
Отиваш в темата за ремонт на старите мебели, там има няколко с ОСМО. Включително и аз Simple Smile

http://media.snimka.bg/s1/2386/031016539.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/2386/031016537.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/2386/031016533.jpg?r=0

Ивиците са съзнателно търсен от мен ефект, обичам си ги.

# 489
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Зависи как се поддържа самият паркет, изобщо не е препоръчително да се цикли често и не е задължително да се лакира. Обаче, това на практика означава, че всяка мръсотийка, особено течна, трябва да се отстранява в най-кратки срокове, периодично да се почиства с подходящ препарат за нелакирано дърво и да се омазнява редовно.
Хубавото на нелакирания паркет е, че валмата прахоляци, които са много видни при лакирания, са значително редуцирани (сигурно си влизат по фугите Wink).

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 23 668
Амиииии..... аз си имам доста валма. Но да - нелакирания паркет изисква поддръжка. Омаслява се на на 3-5 години периодично. Но иначе нашия си изглежда добре дори под трапезарната маса, където моите хора разливат редовно какво ли не. Пък аз не се престаравам с бърсането, не съм кой знае каква домакиня.

# 491
  • Мнения: 6 296
Имам стаи за всичко и хол и кухня - дневна и спалня. Просто ми е приятно докато готвя, децата да са при мен и да четат, или правят нещо удобно седнали на тези "кушетко-дивани". Уютно ми е и ми създава комфорт.

Аха, разбирам. Аз, като като човек, който се задържа много малко в кухнята, не предположих, че имаш предвид да се седи на този диван извън самото хранене.

А държиш ли да е тапицирана мека мебел?
Аз лично (естествено, че не е нужно да споделяме един и същи вкус Blush) предполагам, че бих изключила откровено истински диван (кухня е все пак...), ориенталски миндер или day bed, прекалено кънтри градинска пейка...
Бих се заровила за идеи например в пейките стил Windsor newsm78, които са леки и приятни, подходящи за модерно градско жилище. Има много варианти на формата на краката и облегалките (от по-минималистични до по-кънтри), така че да се вържат подходящо към твоя стил.
Windsor bench

Ако си по-романтична и обичаш по-женствено обзавеждане с красиви детайли, виж примерно Thonet.
Thonet bench

# 492
  • Мнения: 11 747
Барбабо, все се каня да те питам какво ядете у вас  Laughing не за друго, ама и аз искам така да я докарам... Явно и не ядете много...  Laughing

# 493
  • Мнения: 6 296
Моля ти се, този въпрос ме докарва до депресия и самосъжалителни екзистенциални размисли. Rolling Eyes

# 494
  • Мнения: 1 100
Благодаря ви, Янтра и Гаргамела, ще погледна в темата за старите мебели. Значи принципно е възможно. На мен ОСМО ми се струва по-лесния вариант. Сегашният паркет беше 8-годишен когато купихме апартамента и искахме от майстора да го изцикли. Оказа се, че не го е циклил, въпреки че си платихме циклене, но това се разбра доста по-късно. Лакирал го е ужасно, наистина ужасно. Всички казват, че след време няма да го забелязваме, но вече 4 години ни дразни. И сега с всичките мебели планираме циклене, иска ми се да е за последно. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт