Операция на перианална фистула

  • 185 616
  • 1 013
  •   1
Отговори
# 1 005
  • ново
  • Мнения: 6 040
Това за “узряването” кой лекар ви го каза?
Имате ли ЯМР? Каква е фистулата, проста, сложна, има ли разклонения?

# 1 006
  • Мнения: 31
Това за “узряването” кой лекар ви го каза?
Имате ли ЯМР? Каква е фистулата, проста, сложна, има ли разклонения?
Това за “узряването” кой лекар ви го каза?
Имате ли ЯМР? Каква е фистулата, проста, сложна, има ли разклонения?
И доктор Петко Димов (Бургас) и тукашният ми хирург, както и мой близък хирург, който работи в Германия.
Нямаше противоречия по темата.
ЯМР предстои.

# 1 007
  • ново
  • Мнения: 6 040
Щом така казват, чакайте. Не си представям лятото как се живее с марли и превръзки, с отворена фистула. Следете я да не се затвори, защото пак ще направи абсцес.
Относно фистулата на ММ сме правили консултация с трима хирурзи и никой не е казвал за узряване, за това питам. Първо се видя на скенер с контраст, после преди операцията направи и ЯМР.

# 1 008
  • Мнения: 31
Щом така казват, чакайте. Не си представям лятото как се живее с марли и превръзки, с отворена фистула. Следете я да не се затвори, защото пак ще направи абсцес.
Относно фистулата на ММ сме правили консултация с трима хирурзи и никой не е казвал за узряване, за това питам. Първо се видя на скенер с контраст, после преди операцията направи и ЯМР.
И аз не си го представях така лятото Sad
При Вашия съпруг фистулата се образува непосредствено след абсцес или я открихте самостоятелно? Предполагам този период на зреене се налага тогава, когато е тъкмо формирала се, а не е някоя, която е работила дълго време… знам ли и аз…
В края на февр ме оперираха от абсцес, при операцията не беше установена фистула. Просто оперативната рана не се затвори напълно и се формира каналче, което секретира.

# 1 009
  • ново
  • Мнения: 6 040
Абсцесът е следствие от фистулата при ММ. Запушва се изхода на фистулата и образува абсцес. Месец след операцията на абсцеса се видя първо на скенер с контраст.
Ако не е правено образно изследване няма как да се види. За жалост и ММ попадна първо при хирург, който просто махна абсцеса и каза, че може и да стане фистула, и толкоз! То щяло да стане ясно ако не се затвори раната 😡 Е, стана ясно, но не с чакане…

# 1 010
  • Мнения: 31
Абсцесът е следствие от фистулата при ММ. Запушва се изхода на фистулата и образува абсцес. Месец след операцията на абсцеса се видя първо на скенер с контраст.
Ако не е правено образно изследване няма как да се види. За жалост и ММ попадна първо при хирург, който просто махна абсцеса и каза, че може и да стане фистула, и толкоз! То щяло да стане ясно ако не се затвори раната 😡 Е, стана ясно, но не с чакане…
Май масово това твърдят хирурзите… уви…
Значи да не се бавя много с образното изследване…
Аз се уповавам на това, че е новообразувала се фистула и съм се хванала за надеждата, че ще я третираме докато не е причинила мн поразии, но Вие ми давате др поглед над нещата.
Благодаря!

# 1 011
  • Мнения: 10
Аз вече съм ужасена и незнам какво да направя,трябваше да ме оперират в много добра болница чаках отлаганията им че хирурга все отсъстваше.Отивам приемат ме и в последния момент ми казват че ако ми направят операция и изрежат фистулата няма да е успешна операцията най вероятно и ще направя нова инфекция и абцес,следователно трябва да съм с анус претер за около 6 мес или 1год нямало страшно.При това аз изпаднах в шок и се отказах,бебето ми е на 9мес и съм на 32год немога да преживея да се видя с торбичка..Дайте съвет къде да отида и какво да направя...

# 1 012
  • Мнения: 31
Откога е вашата фистула, как е установена и каква е?
Звучи наистина ужасявящо…

# 1 013
  • Мнения: 6
Здравейте. И при мен се получи фистула след абцес. Опитите да се оправи бяха несполучливи. На четвъртия месец отидох във ВМА и ме оперираха. Всичко мина много бързо, без конци и ластици. Раната заздравя за около 2 месеца. Не чакайте.

Общи условия

Активация на акаунт