Суровоядство - втора тема

  • 86 172
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 163
Ан, и аз подозирам авокадото.

***

Днешният ми нектар е от спанак, магданоз, банан и портокал. Фантастично!

# 31
  • Мнения: 3 743
Доскоро и аз не си представях да не ям плодове, но откакто не закусвам плодове, се чувствам по-добре и по-бодра, не знам дали има връзка с целулозата. Не съм изключила плодовете, но доста съм ги ограничила, особено по-сладките, както и ядките.

Съгласна съм с Деси, че "Човек трябва да пробва и да прецени кое как му се отразява" Peace

# 32
  • Мнения: 5 713
Ан,
потърси, ако искаш, в нета: соково разтоварване.
Ще ти излезнат и клипчета и описание (количества на продуктите като горе-долу те са за 2л - към литър на човек).
Да не давам линкове...
За мен дъвчещите сокоизстисквачки са по-добри.

Последна редакция: ср, 09 окт 2013, 00:05 от Вери

# 33
  • Мнения: 8 163
Доскоро и аз не си представях да не ям плодове, но откакто не закусвам плодове, се чувствам по-добре и по-бодра, не знам дали има връзка с целулозата. Не съм изключила плодовете, но доста съм ги ограничила, особено по-сладките, както и ядките.

Галче, че те и зеленчуците съдържат целулоза... Нещо друго ще да е причината.

Важното е да се чувстваш добре.

# 34
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Аз правих дитокс на зелени сокове преди време и ползвах ето това -
До нас отвориха нов магазин и Блендтек-а на Фея е 360 кинта. Ходя почти всеки ден за нещо дребно, защото правят демонстрации и редовно пия безплатни зелени вкуснотии  Blush

# 35
  • Мнения: 5 713
И тук е 360, но канадски, в Костко, както писах по-рано.
Онзи ден имаше демонстрация даже.
Този:
http://www.juicerville.ca/products/blendtec-blender-hp3a-wildside
Но не мога да преценя за мен лично кой блендър е по-по-най; трябва да са ми в къщата, за да сравня.

Ръчна соко има и в БГ - на Lexen - 85-90 кинта.
Приятели имат, ползват, доволни са. Забравих марка; купиха я в Канада, ползваха я тук и после там.

През нас са минали Омега и Самсон. Първите са по-добри за нас лично. Онзи ден присъствах на сокоправене с Angel (уж най-добрите и най-скъпите). Миенето и след това е трудно. Иначе пулпата остава доволно суха, което никак не е маловажно.

Последна редакция: ср, 09 окт 2013, 05:03 от Вери

# 36
  • Мнения: 0
Използвам блендер на солак за 100лв.Последната неделя си набрах млада коприва и смутито ми е от 2 круши,коприва,маруля и сменям със спанак,листа от моркови,но ми е трудно да разнообразявам.Явно трябва да правя повече поници

# 37
  • Мнения: 23
Благодаря ви за съветите,момичета!Трябва да пробвам наистина да намаля порциите,това ми се струва най-добре като идея.Трябва да внимавам и със супите от зеленчуци,които правя,че с тях трудно се спирам  Laughing Може би наистина е и добра идея да пробвам с някакви пробиотици.Иначе,Фея наистина си права,че стомаха привиква към количествата,ама аз май пък си ги увеличавам  ooooh! Но така или иначе идва зима и няма да има такова изобилие,тъй че ща не ща ще ги намаля.
Относно интерсната дискусия аз лятото хапвах повечко плодове,а сега ги намалих доста,даже понякога не ям или е само ябълка за деня.Знам,че са много полезни и много вкусни,но и аз определено май с по-малко плодове и повече зеленчуци се чувствам по-добре.Но да не забравя,че сега ям повечко тиква,мноооого обичам  Wink

# 38
  • Мнения: 1 274
Според мен супите не би трябвало да са ти дразнител.
А сега се сещам, би могла вместо салати да правиш гаспачо, смутита в блендер. Така организмът ти би трябвало да се справи по-лесно със зеленчуците - в този преработен вид.

# 39
  • Мнения: 23
Серафима,мерси за съветите Simple Smile Мислила съм да правя и такива неща,но аз много обичам да си хрупам салатки и всякакви зеленчуци и то само с повечко оцет,така ги обичам.Но иначе за супите,то порблема ми там е по-скоро в количетсвата,понкякога изяждам по 2 големи купички и наистина се подувам,ама лакомия е всичко  Rolling Eyes
 п.п.Сега си правя друг експеримент,опитвам да хапвам умерено въглехидрати и умерено мазнини и да видим дали цялостно ще ми е по-добре.
И да се похваля,пристигна ми кокосовата захар и мисля да я пробвам в сурова тахан халва  Grinning А моя приятел ми е взел някаква халва от био магазин,която не е със захар,а с фруктоза и се чудя дали да я ям  newsm78

Последна редакция: ср, 09 окт 2013, 12:50 от desinka8810

# 40
  • Мнения: 8 163
Десинка, и обикновената захар (от тръстика или цвекло), и кокосовата, и царевичният сироп, и фруктозата (като извлечен подсладител) са все бързи захари => удрят организма, предизвикват инсулинов скок и трупане на тлъстини.

# 41
  • Мнения: 23
Фея,нали уж кокосовата е с по-нисък ГИ в сравнение с другите?Иначе останалите неща,с които подслаждам са мед,фурми и преди бях пробвала и агаве.Принципно гледам да не прекалявам с тези неща.Например от бонбоните,които си забърквам вече слагам и по-малко фурми на цялото количество и повече от другите неща.От такива бонбони на ден си позволявам 2-3 максимум или между 50-70гр. в зависимост от деня и другата храна.Но като калории като броя понякога рядко съм над 1300-1400,като гледам въглехидратите да са до 100гр.,в някои дни и по повече.Не че тези неща са от значение  Wink

# 42
  • Мнения: 5 713
нали уж кокосовата е с по-нисък ГИ в сравнение с другите?
Да.

# 43
  • Мнения: 3 743
Фея,нали уж кокосовата е с по-нисък ГИ в сравнение с другите?Иначе останалите неща,с които подслаждам са мед,фурми и преди бях пробвала и агаве.Принципно гледам да не прекалявам с тези неща.Например от бонбоните,които си забърквам вече слагам и по-малко фурми на цялото количество и повече от другите неща.От такива бонбони на ден си позволявам 2-3 максимум или между 50-70гр. в зависимост от деня и другата храна.Но като калории като броя понякога рядко съм над 1300-1400,като гледам въглехидратите да са до 100гр.,в някои дни и по повече.Не че тези неща са от значение  Wink

да, енергоразходът също е важен Peace

Ето това имах предвид и аз за плодовете: "но и аз определено май с по-малко плодове и повече зеленчуци се чувствам по-добре"

Целулозата на мен лично не ми е проблем, но виж захарта е друго нещо  Blush

# 44
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 764
Десинка, внимавай с разширеният стомах! Прибирането му не е лесна работа. Вярно, че зависи и от възрастта, но от личен опит, прибави към салатата неще по-состанциозо и засищащо. Контролираш ли, колко калории консумираш? Ако са малко, естесвено ще изпитваш глад и желания за още салата. И аз много обичам салати, но добавям парчета авокадо, тофу, домат, валериана, семена(каквито се намират в шкафа). Така количеството на салатата не е огромно, но ме засища. Можеш да добавяш и кълнове или лъжица стар фасул, леща... Аз развихрям фантазията си, когато правя салати. Ако имам добавям печени тиквички, или патладжан, няколко резена разбира се. Нещо като сурово гювече, в което има куп неща. Не прекалявам със съставките. Тези, които изброявам не правят една салата. Давам само идея, какво може да съдържа салатата, не всичко наведнъж. Добре е да се балансират продуктите- тези с повече целулоза, с повече веге протеини, а и тези, които съдържат витамини. Много е приятно да присъства в салатата парченца лимон, или зелена ябълка,орехи....

Общи условия

Активация на акаунт