Не би трябвало да ми пука, ама все пак.

  • 19 504
  • 328
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 578
Да си пусна темичка.
Пак за любимия ми свекър.
Едни негови приятели са си продали апартамента и младите са заминали в чужбина да си търсят късмета.
А той прибрал при себе си старите. Много близки приятели.
По принцип не би трябвало да ми пука, апартамента си е негов.
Ама все ме гризе нещо отвътре - не трябваше ли поне сина си да пита?
Дето му направи безплатен ремонт преди година?
Дето му прави хиляда услуги винаги?

От друга страна е добре, защото той е възрастен и е добре да има някой с него.

# 1
  • Мнения: 10 547
Негово е жилището, нали? Не само че не трябва да ти пука, но и да ти влиза в работата.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Ако ги е подслонил временно, и аз бих отговорила "негов си е".
Ако реши да им го препише, тогава вече засяга децата на собственика. Или пък в случай, че вие живеете там, да речем, пък идват и някакви други да се настаняват.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 578
Ако ги е подслонил временно, и аз бих отговорила "негов си е".
Ако реши да им го препише, тогава вече засяга децата на собственика. Или пък в случай, че вие живеете там, да речем, пък идват и някакви други да се настаняват.

Уж е временно. Но тези хора май нямат къде другаде да живеят.
Ние си живеем отделно.

# 4
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не искам да звуча злобно, но ще го кажа максимално откровенно: Не трябва да ти пука, нито да е твоя работа.
Човека може да разполага с жилището си както реши. Това, че мъжа ти му е направил безплатен ремонт, най-вероятно е нормално, защото му е син. Ако така са се разбрали, ако го е направил от добра воля, негова работа си е. Ако ти смяташ, че свекъра ти е длъжен да се допитва до сина си, дали може да настани там свои приятели, само защото той му е направил ремонта безплатно, това е дребнаво. Хората ако няма къде да живеят за момента, нормално е да го направи, ако им е близък приятел. Сама казваш, че е възрастен и е добре да има някой около него. Ако се грижат добре за него, значи нещата не опират до използване на свекър ти от тяхна страна, което също е добре. Предполагам, че децата им, щом са заминали в чужбина да си търсят късмета, след като се установят, ще започнат да помагат финансово на родителите си, да им осигурят дом, предполагам!

Така че, не си слагай присърце неща, които не зависят от теб Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 140
Негово е жилището, нали? Не само че не трябва да ти пука, но и да ти влиза в работата.
Не съм съгласна. Когато нещата опират до ремонти,грижи - имат задължения,
но когато дядото е решил да се прави на благодетел - действа на своя глава.
Къде бяха тези приятели при ремонта и изобщо ,какво значи за него "добри приятели" ?
Продали са жилището,вероятно за да финансират заминаването на младите и
остават на улицата.Това решение не е било от ден-два,а обмисляно и споделено
с дядото,относно "временното" им настаняване. Дядото ,от своя страна ,поставя
децата си пред свършен факт,без дори и да намекне за подобна ситуация.
Знаем от чужбина как идват паричните потоци - ще трябва време,за да могат да
изпратят пари на родителите си.Това време колко ще продължи ?Година,две .... а до тогава
дядото ще има компания. От опит - всяко нещо временно става постояно.
Жилището е на дядото,но несподелянето на решението е най-малкото обидно.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 649
Не е ваша работа, апартаментът е негов. Поддръжката по апартамента също не е ваша работа, апартаментът е негов. Накратко - няма права, няма задължения.

# 7
  • Мнения: 45
Това че сте му правили ремонт е израз на добра воля и не би трябвало да очакваш нищо взамен.
Това кой живее в жилището на дядото не те касае. Освен разбира се ако не са хора които по някакъв начин застрашават здравето и живота му.

 L'Agent, звучиш мега дребнаво и типично мизернически.

# 8
  • Мнения: 4 841
Докато човек е жив, здрав и дееспособен, може да се разпорежда с имуществото си както намери за добре - да го продава, заменя, подарява, и изобщо - това си е неговото имущество.
Ако има съмнения, че не си е с акъла, и се възползват от него, се поставя под запрещение, но тук очевидно случаят не е такъв.

L`Agent, това онзи свекър ли е, за когото не спря да пилиш на мъжа ти, докато не го изхвърлихте от вас, с някаква инфекция, уж да не зарази децата? И тогава беше нещо "хем сърби, хем боли" - да не е у вас, ама и за болногледач да не се плаща... Извинявам се, ако те бъркам с друга потребителка, или спомените ми не са точни, но в случая не мога да не се съглася с Лизет - много горчив привкус на дребнавост оставя отношението ти към този човек...

# 9
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Не е ваша работа, апартаментът е негов. Поддръжката по апартамента също не е ваша работа, апартаментът е негов. Накратко - няма права, няма задължения.

Подкрепям Peace

Няма как хем това в онова,хем душата в Рая

# 10
  • Мнения: 11 569
Ако, не дай Боже, дядото се гътне, тези хора къде ще отидат? Без дом.
Не си го слагай присърце, да се оправят. Яд те е, но не би трябвало да ти влиза в работата.
 Peace

# 11
  • Мнения: 2 716
Негово е жилището, нали? Не само че не трябва да ти пука, но и да ти влиза в работата.
Не съм съгласна. Когато нещата опират до ремонти,грижи - имат задължения,
но когато дядото е решил да се прави на благодетел - действа на своя глава.
Къде бяха тези приятели при ремонта и изобщо ,какво значи за него "добри приятели" ?
Продали са жилището,вероятно за да финансират заминаването на младите и
остават на улицата.Това решение не е било от ден-два,а обмисляно и споделено
с дядото,относно "временното" им настаняване. Дядото ,от своя страна ,поставя
децата си пред свършен факт,без дори и да намекне за подобна ситуация.
Знаем от чужбина как идват паричните потоци - ще трябва време,за да могат да
изпратят пари на родителите си.Това време колко ще продължи ?Година,две .... а до тогава
дядото ще има компания. От опит - всяко нещо временно става постояно.
Жилището е на дядото,но несподелянето на решението е най-малкото обидно.

Изразила си и моето мнение. Интересно, ако утре дядото се поболее, дали пак няма да занимава сина си?

# 12
  • София
  • Мнения: 16 070
Ако, не дай Боже, дядото се гътне, тези хора къде ще отидат? Без дом.

Ами да са мислили къде ще отидат преди да си продадат имота.
Чак ми е нереално колко сте великодушни към чужди пари и имоти. Сина добоволно бил ремонтирал, а стареца да приютява когото си иска. Дали ще мислите така, ако се случи на вашите родители? 
Има доста подобни случаи. Накрая дядото отива на по-доброто място, а гостите се оказват с дарен имот, омаяли са го преди това. И за децата на стареца остават дългите съдебни битки или чашата студена вода.
 L'Agent, не знам какви са били отношенита между бащата и сина през годините. Но на ваше място бих се интересувала повече от дядото. Бих го посещавала, бих се грижила за него. А на нашествениците твърдо бих дала срок да си потърсят квартира.

# 13
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
А на нашествениците твърдо бих дала срок да си потърсят квартира.

В качеството на каква ще дава срокове?

# 14
  • Мнения: 22 452
На фона на всички други приказки как не трябва да ти пука и не е твоя работа, моето мнение е малко по-различно.

Тези много добри приятели са знаели, че няма къде да отидат след продажба на имота си. Техните деца също, но по никакъв начин изглежда не са се погрижили за това.
Явява се твоя свекър като благодетел и ги приютява.
До тук, добре, да речем, че ще е за кратко.
Същите тези хора обаче могат да си правят и други сметки (ако свекъра е достатъчно възрастен). Как да го излъжат и уморят и да се окажат с неговия апартамент....а преките му наследници - с нищо.
Има доста такива случаи на излъгани старци, които в последствие пак опират до децата си, оказали се с нищо.

Общи условия

Активация на акаунт