А как сте с кръста?

  • 867
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 630
Здравейте,
По време на бременността нямах никакви оплаквания. Нищо не ме болеше. Супер лека бременност изкарах, кръста ми изобщо не се обади, въпреки, че малката беше едра- 4300 гр. се роди. Сега, обаче, сме в период на прохождане, малката вече е 10 кг., че и отгоре и кръста започна да се обажда. Проблемът е сутрешната скованост и тъпи болки от двете страни на гръбнака ниско долу около кръста. Като се пооправи времето като че ли поизчезват, но после пак...
Та сондирам мнения. Гледам майки по улиците разнасят децата си на ръце много, че и доста по- големи деца. Направо ми се вижда невъзможно да разнасям така малката. А аз се имах за яка. Вие как сте с кръста? Дали е нормално да има болки докато расте детето и се налага да го вдигаме често? Временно ли е и преминава ли? newsm78 Cry

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
благодаря, добре съм с кръста  Mr. Green

моят син е над 13кг. и го нося понякога. кръста не ме боли, по-скоро ми умаляват ръцете.
като е процес на прохождане малката, да не би да стоиш свита на 2 и да я държиш за ръцете?
остави я сама да се научи да се изправя и да върви. така и кръст няма да те боли.

иначе можеш да правиш всеки ден по няколко минути упражнения (йога, пилатес) и да стоиш на гимнастическа топка вместо на стол - това укрепва мускулите на гърба.

# 2
  • Мнения: 2 483
Благодаря, зле сме с кръста.

Моите госпожици се родиха с общо тегло 6150 гр.  Shocked
И аз нямах никакви проблеми през бременността, до последния ден си ходих навсякъде без грижи. Последва секцио, което не е без значение, тъй като всяка коремна операция се отразява на кръста. После техническата част по отглеждането на децата и кърменето - последното най-много ме скапа, убедена съм. Най-вече заради дългото стоене във всякакви възможни и невъзможни пози - знаете, в началото бебетата могат да сучат с часове....

Първата сериозна криза се случи когато те бяха на 8 м., горе-долу преди около година. От тогава почти няма ден без болки - кога по-силни, кога по-слаби. Лекарства, инжекции, физиотерапии, кинезитерапия, в момента балнеолечение в Павел баня. След ядреномагнитен резонанс се установиха по 1 дискова херния и 1 протрузия на 2 нива + допълнителни екстри.

Без да искам да те филмирам, влез и прочети заглавния пост на темата Дискова херния тук в здравния подфорум. Според мен това, което описваш - тъпата болка, сковаността, повлияването от времето, си се докарала поне с дискови протрузии. Ако не вземеш мерки, нещата може би ще се усложнят с времето. Ограничи вдигането и разнасянето на детето до санитарен минимум, научи се как се вдига нещо, как се движи и стои човек в пространството, кои са рисковите движения и поведение, прави упражнения. Просто мисли за себе си, защото на детето ти му трябва здрава майка.

ПС Не съм медицинско лице и това, което написах по-горе, е единствено на база прочетеното и смляното от мен като лаик с дискова херния.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
И аз съм с прохождащ дребосък и с проблемен кръст. Той си беше проблемен отпреди да забременея, но след раждането стана съвсем зле. Как решавам проблема - с масажи ежеседмично и ходих няколко пъти на остеопат. И всячески избягвам да натоварвам кръста - да разнасям малкия на ръце, да вдигам тежко и пр.

# 4
  • Мнения: 1 630
Благодая за отговорите  Hug Hug
Ние имаме хора в семейството с проблемен кръст и съм наясно с упражненията, правилното вдигане на тежко и като цяло пазенето на кръста. Малката сама се отби преди месец и нямам пречки за лекарствата. Лошото е, че таткото пътува и доста време го няма, едната баба гледа болен дядо, другата работи и съм сама с малката. Но ще трябва да измисля нещо.

Общи условия

Активация на акаунт