Детски ясли и градини в Русе-4

  • 104 133
  • 866
  •   1
Отговори
# 540
  • Русе
  • Мнения: 359
Здравейте, пиша по повод предстоящото тържество в ЦДГ Русалка по случай Коледа и съм леко бясна на организацията. Та тази година вместо тържество ще има представление на куклен театър което ще се проведе в градината, ноооооо искат от всеки родител да си плати за него по 4 лева. Като няма да има снимка на Дядо Коледа индивидуална с всяко дете а само обща на групата.

Моля споделете при вас така ли е? Защото миналата година си имаше нормално тържество със снимки с подаръка а и не сме плащали нищо и не знам защо тази година директорката е решила да е така  newsm78
Да ли не е спуснато така за целия ни град за всички детски градини?

# 541
  • Русе
  • Мнения: 520
И в Радост ще има куклен театър. Който иска снимки да си носи фотоапарат, сигурно госпожите ще снимат. Театъра е 4 лв., защото с него имало и Дядо Коледа.

# 542
  • Мнения: 372
И в Радост ще има куклен театър. Който иска снимки да си носи фотоапарат, сигурно госпожите ще снимат. Театъра е 4 лв., защото с него имало и Дядо Коледа.

парашутани, за кой филиал е това инфо?

# 543
  • Русе
  • Мнения: 520
Радост, където е и детска ясла 1.

# 544
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
И при нас/в Слънце/няма да има Коледно тържество.
Но пък имахме такова за Деня на християнското семейство Peace
Миналата година беше баш за празника,тази година няма да има такова.
Доколкото съм информирана,само снимки с дядото в градината с подаръците.... Grinning
За театър нищо не се говори още.

# 545
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Радост, където е и детска ясла 1.

На нас още нищо не са ни казали. 3-та група сме, нямаме снимка досега с дядо Коледа от градината. Нито пък сме присъствали на такова.

# 546
  • Русе
  • Мнения: 359
Явно е различна практиката в детските градини. Аз все пак попитах нашите учителки и те ми отговориха че театъра било нормална практика за която вземат решение на педагогически съвет. До тук добре но защо ще ни изнудват за организиране на тържество от детската градина ние родителите да плащаме? Не съм за 4 лева, но аз като искам театър мога да си заведа децата сама както направих и миналата година и дори на края на представлението имаше Дядо Коледа който раздаваше подаръците които предварително оставихме и изчакваше търпеливо да си направим снимка на децата.

Миналата година бяха организирали хубаво тържество в градината с присъствието само на родителите от актива. Имаше много битови сцени, питка, децата от големите групи изиграха посрещане бъдни вечер, редене на масата и т.н. Наистина беше много полезно за децата. И затова така се ядосвам за тази година

# 547
  • Русе
  • Мнения: 520
Meggysan, ние правихме родителска среща да решим за подаръците и от там стана въпрос, че ще има куклен театър, и че цената вероятно ще е 4 лв. заради Дядо Коледа и останах с впечатление, че това е сигурно. Календарите ги направихме рано-рано и не се отвори дума за снимане. Първа група е моето дете, ако изобщо има значение. Тържеството ще е на 18-ти. 

# 548
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Да, да, разбрах вече Simple Smile. Просто измежду текущи празници, рождени дни, именни дни, малко лудница.

# 549
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
В нашата детска градина /Зора / също ще има театър 4лв.Ще имаме обща снимка и всяко дете с дядо Коледа и подаръка.

# 550
  • Русе
  • Мнения: 319
Здравейте  bye, Честита Нова година!
Пожелавам на всички здрави и умни дечица през Новата 2015!

Може ли един лесен въпрос към по-опитните:

Видях, че най-големия прием за детски градини през 2014 г е бил на 20 Юни, и то най-вече за "зайци" от първа група.
Е- след приема през Юни, кога започват "учебната" година най-малките ?  През Септември ли ги вземат, или по-рано сформират групичките newsm78

# 551
  • Русе
  • Мнения: 5 347
На 15.09. започва учебната година и за градините. Тогава тръгват децата.

# 552
  • Русе
  • Мнения: 319
На 15.09. започва учебната година и за градините. Тогава тръгват децата.
Благодаря !  Flowers Four Leaf Clover

# 553
  • Мнения: 2 732
Аз пък не мога да разбера ,защо ме кара да посоча задължително три градини ,като точката за адрес ми важи само за едната ? newsm78

# 554
  • Мнения: 4 416
Ами ако не те приемат по първи критерий, където можеш да си ползваш точката за адрес, трябва да могат да те приемат на второ или трето желание? Според мен има логика.

Общи условия

Активация на акаунт