Ваксинация против туберкулоза

  • 5 169
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 293
АЗ ходих да питам на времето. Тук в Германия е забранена.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
АЗ ходих да питам на времето. Тук в Германия е забранена.
Shocked това пък защо?!

# 17
  • Мнения: 293
Забранена е от много време. Страничните отклонения са основният проблем. Вероятността да се разболее един човек е много по-малка оттова ваксината да причини проблеми. Когато аз тръгнах към България с бебето, ходих при детския лекар, за да питам, дали би могло да се ваксинира детето. Казаха ми че е абсолютно забранена. След като поговорихме ми се каза, ако аз искам,да сложим ваксината в България, но преди това трябва да се направи тест, за да се види дали детето не е заболяло вече, защото слагането евентуално на ваксината при вече заболяло дете, водело до смърт. След като ми сподели лекаря, защо е забранена, изобщо и не пожелах да си помисля  да я слагаме. И няма и да и я сложа, защото ме е страх. Затова  и се учудих, че в Бг. все още се практикува слагането и. Но така като гледам, явно само тук при нас е забранена.

Последна редакция: сб, 11 фев 2006, 19:04 от Ivanova

# 18
  • Мнения: 1 017
Забранена е от много време. Страничните отклонения са основният проблем. Вероятността да се разболее един човек е много по-малка оттова ваксината да причини проблеми. Когато аз тръгнах към България с бебето, ходих при детския лекар, за да питам, дали би могло да се ваксинира детето. Казаха ми че е абсолютно забранена. След като поговорихме ми се каза, ако аз искам,да сложим ваксината в България, но преди това трябва да се направи тест, за да се види дали детето не е заболяло вече, защото слагането евентуално на ваксината при вече заболяло дете, водело до смърт. След като ми сподели лекаря, защо е забранена, изобщо и не пожелах да си помисля  да я слагаме. И няма и да и я сложа, защото ме е страх. Затова  и се учудих, че в Бг. все още се практикува слагането и. Но така като гледам, явно само тук при нас е забранена.

няма да влизам изоб6то в спор  Rolling Eyes  всеки има основания и мнение.  Peace
по отно6ение на проверката за "сре6та" с при4инителя на туберкулоза: това е т.нар. МАНТУ, което се прави (по закон) от вси4ки доктори в Бг, ако има някакво съмнение за заболяване от туберкулоза. от4ита се колко голямо е за4ервяването около убождането. Има 3 основни степени на за4ервяване (от липса на такова до определена големина, средна големина и силно за4ервено, което е ве4е съмнително за нали4ие на туберкулоза). По този на4ин се откриват скрити слу4аи. Профилакти4но се изследват вси4ки деца в у4или6те, мисля 4е двукратно. ако МАНТУ е отрицателно (от липса на за4ервяване до слабо такова, т.е. няма имунитет сре6ту болестта) се препоръ4ва ваксинация.
(надявам се, 4е не зву4а поу4ително, ако е така, простете   bouquet  само разяснявам, за да не оставаме с гре6ни впе4атления по отно6ение на отговорността на Бг здравеопазването  Simple Smile: поне по отно6ение на туберкулозата)

# 19
  • Мнения: 293
Към mama B

Незнам защо си останала с впечатление, че имам нещо против българското здравеопазване. Не съм искала да се подразбира така. Извинявам се ако има засегнати. Не съм се уплашила от лекарите в България по отношение  слагането на ваксината, ами от страничните отклонения, които могат да бъдат доведени.

# 20
  • Мнения: 185
АЗ ходих да питам на времето. Тук в Германия е забранена.

Чак пък zабранена! newsm78
Не съм сигурна... но сега погледнах в имуниzационния паспорт на малката. До сега не е правена такава ваксинация. Може би се прави в една по-късна въzраст или само при пътувания в определени страни... Поне на страница 15 има  графа zа туберкулоzата, zначи се поставя в определени случаи.

# 21
  • Мнения: 293
Да, поставя се в определени страни.Но не и тук. Има я разбира се в имунизационния паспорт, нали при евентуалното и слагане, лекарите трябва да знаят.

Общи условия

Активация на акаунт