ДУБАЙ 3

  • 85 841
  • 749
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 134
Ferrari world е място , което си заслужава всяка стотинка (дирхам) ! Вътре е пълно с атракции , които са си включени в цената , така че си отдели повечко време - не е само едно влакче Simple Smile Изключително много забавления за деца и  възрастни , ресторанти , увеселителни програми и..... много ферарита Grinning Grinning На нас ни трябваха около 5-6 часа , за да обиколим почти всичко , като се има предвид , че не сме чакали кой знае колко по опашки , освен за скоростното влакче , защото чакахме за първите седалки   Crazy Crazy Подготви се за много положителни емоции там !  Peace Hug

Благодаря много за това включване   bouquet точно това ми се искаше да чуя  Grinning сега вече Ferrari world става задължителна част от програмата ни  Heart Eyes

Благодаря също и на Тити и Ивелина за инфото относно ски пистата   bouquet

Има още няколко неизяснени неща, но се надявам да ми просветне в скоро време  Crazy
Скоро беше коментирано в темата за автобус Е101 от Ibn Nattuta до Абу Даби. По разписание има няколко спирки. В посока Дубай - Абу даби има спирка до Карфур на около 3км от Бялата джамия. В обратна посока Абу Даби - ДУбай има спирка от Al Shahama 2 към Дубай, която е доста по-близо до Ferrari world от автогарата. Някой спомена обаче, че никъде не спирал защото се движи по магистрала. Моля ако някой е ползвал скоро този автобус да сподели дали пътува директно до и от автогарата в Абу Даби или има и междинни спирки  Praynig

# 601
  • Мнения: 0
Здравейте пътешественици!
Благодаря на всички, които споделяте и помагате с информация за пътуващите към Дубай.
Невероятни и безценни са пътеписите на Roje 22.
Безкрайно ще съм благодарна ако можете да ми расясните и отговорите на няколко въпроса...
Дъщеря ми и приятелят и летят за Дубай на 17.12.2013 до 21.12.2013 с WIZZ AIR (визи от USIT COLOURS). Благодарение не Roje 22 за хотелите и кварталите, чрез BOOKING.COM резервирах хотел с моята кредитна карта в LА VILLA NAJD HOTEL APARTMENTS. И сега въпросите: 
- след кацането в 20:00 ч. и придвижването с автобус и метро слизат на спирка MALL EMIRATES. Въпроса ми е как най-лесно се стига от там до хотела?
- при настаняването – как става плащането – в брой в дирхами или с кредитна карта? При пристигане, или след напускане?
- след 22:00 ч. , тъй като MALL EMIRATES е затворен, има ли някъде, където могат да хапнат нещо не толкова скъпо и да разгледат нещо по това време?
- как става връщането на 21.12. към летището – от метрото на МОЛ-а към последната му спирка, и от там на автобус F53 до летището или с такси?
- колко време преди полета трябва да са на летището – 2 часа добре ли е?

Много ще съм ви благодарна да ми отговорите! Имам още доста въпроси и притеснения, но не искам да ви отегчавам 

Здравей, jenyyn  Simple Smile
Ето и отговори на въпросите ти.
От летището се качват на автобус F 55, а не F53, слизат на метро станция IBN Battuta, оттам на метрото и до Мола на Емирствата. Излизат от метростанцията, преминават през целия Мол, излизат от него и тръгват наляво, където е спирката на Биг Буса, излизат на тротоара и булеварда, тръгват на дясно и стигат ъгъла на Мола и паркинга му. Преминават на отсрещния тротоар през светофара и покрай хотела, който е там, стигат до хотел Ситимакс Ал Барша. Точно зад него се намира хотела им. Лесно ще се оправят. 200 метра е разстоянието. Плащането става и с дирхами и с кредитна карта. Ако плащат с дирхами, да сменят в Мола като минават от метрото. Има достатъчно заведения  наоколо, където могат да хапнат. А и в самия МОЛ като минават могат да спрат и вечерят и след това към хотела.
Връщането става по обратния ред на пристигането. вече няколко пъти го обясняваме подробно в темата. В 18 часа трябва да са хванали автобус F55 от IBN Battuta за летището, за да са навреме там. Peace

# 602
  • Мнения: 1
Merivas, преди седмица ползвах автобус от Al Gubaiba автогара до Абу Даби. На връщане от автогарата в Абу Даби взех автобус, на който си пишеше Ibn Battuta и това беше крайната му спирка в Дубай. Цената и на двата беше 25 дирхама в посока. И двата не спираха на междинни спирки, с изключение на отиване към Абу Даби, автобусът направи леко отклонение до градчето Al Shahama. То е много близо до Yas Island и там на спирката чакаха някакви "превозвачи" до острова Simple Smile Аз не посмях да ги ползвам, защото бях сама, та продължих с автобуса до Абу Даби и оттам отидох до Yas Island. Въпреки това мисля, че те са една добра опция, ако искате да отидете и до острова, защото спестявате поне един час, че и повече в пътуване напред- назад.

# 603
  • Мнения: 134
Merivas, преди седмица ползвах автобус от Al Gubaiba автогара до Абу Даби. На връщане от автогарата в Абу Даби взех автобус, на който си пишеше Ibn Battuta и това беше крайната му спирка в Дубай. Цената и на двата беше 25 дирхама в посока. И двата не спираха на междинни спирки, с изключение на отиване към Абу Даби, автобусът направи леко отклонение до градчето Al Shahama. То е много близо до Yas Island и там на спирката чакаха някакви "превозвачи" до острова Simple Smile Аз не посмях да ги ползвам, защото бях сама, та продължих с автобуса до Абу Даби и оттам отидох до Yas Island. Въпреки това мисля, че те са една добра опция, ако искате да отидете и до острова, защото спестявате поне един час, че и повече в пътуване напред- назад.

Даа, точно това е моята идея, да спестя излишно разкарване - заради загубеното време, а и излишни разходи. По разписание Е101 има няколко междинни спирки, но явно това на практика не се случва. Искаше ми се поне от Ferrari world да не се връщаме до автогарата в Абу Даби, за да хванем автобус до Дубай, но... Значи ще трябва да си предвидим допълнително време. Много благодаря за споделеното  Heart Eyes

# 604
  • Мнения: 1 668
Аз искам да попитам за картата за метрото. Децата имат ли намаление в метрото, съответно за тях трябва ли да купувам такива карти. Тези 20 дирхама, които струва са първоначално заредени в картата или толкова струва пластиката. Защото аз почвам да се замисям, че май за 4 човека е по-евтино да се пътува с такси, отколкото с метрото... А и някой ако има ориентир за таксито като цена от Емирейтс палас до Ферари уърд-а ще съм благодарна.

# 605
  • София
  • Мнения: 2 099
Привет. И ние се завърнахме от Дубай. Няма да правя пътепис, само ще кажа, че си прекарахме страхотно и задължително пак ще отидем. Ето и някои полезни неща: 1. Автобусът за Абу Даби от Ибн Батута не спира на други спирки, а директно на гарата, въпреки че шофьора ме увери, че има спирки. 2. Ние бяхме с бебе на годинка и половина и не плащахме метро за него. Нол силвър карт е 20 дирхама, но в нея са налични 14 АЕД, след това презареждате, може и за 5, може и за 10 АЕД, колкото си искате. В метрото не ми правеха място, при все че бях с бебе и с мъжа ми, направи ми лошо впечатление. Хранех детето права, докато си стоеше в количката по път, а арабите си стоят и никой не се сеща. Разбира се, в метрото рядко има автентични дубайци - по-скоро индийци, пакистанци... Започнахме да си купуваме златна нол карта. Тя се ползва в златните купета и там е много по-приятно пътуването с метрото. 3. В Джамията в Абу Даби ми дадоха абая срещу паспорта ми. Няма конкретно време за посещения на туристи. От автогарата до Джамията - 30 АЕД такси. 4. Фонтаните до мол Дубай не ме впечатлиха, може би очаквах повече. 5. Качването до върха на Бурж също не беше нещо особено за мен лично. 4. Хапването покрай езерото в Мадинат джумейра е доста скъпичко, имайте го предвид, ако сте решили да се засищате там. 6. В мол Емирейтс има щанд за японска кухня Фуджияма, взехме си за хотела разни вкусни риби, препоръчвам. Ако се сетя още нещо или някой пита, пак ще пиша.

Последна редакция: нд, 15 дек 2013, 15:39 от Монако

# 606
  • софия
  • Мнения: 9 590
Веднага питам  Grinning
за пушенето нещо да кажеш, къде е позволено?

# 607
  • софия
  • Мнения: 9 590
Не си спомням дали снощи прочетох някой да е взимал виза през Уиз.

# 608
  • София
  • Мнения: 2 099
Веднага питам  Grinning
за пушенето нещо да кажеш, къде е позволено?
Забранено е навсякъде - ресторанти, метро, хотелски стаи. Има определени места, където се пуши, те се разпознават. На летището има кабинки, подобни на телефонните, в които влизаш и пушиш с компания, вентилирани естествено.

# 609
  • Мнения: 1
Merivas, преди седмица ползвах автобус от Al Gubaiba автогара до Абу Даби. На връщане от автогарата в Абу Даби взех автобус, на който си пишеше Ibn Battuta и това беше крайната му спирка в Дубай. Цената и на двата беше 25 дирхама в посока. И двата не спираха на междинни спирки, с изключение на отиване към Абу Даби, автобусът направи леко отклонение до градчето Al Shahama. То е много близо до Yas Island и там на спирката чакаха някакви "превозвачи" до острова Simple Smile Аз не посмях да ги ползвам, защото бях сама, та продължих с автобуса до Абу Даби и оттам отидох до Yas Island. Въпреки това мисля, че те са една добра опция, ако искате да отидете и до острова, защото спестявате поне един час, че и повече в пътуване напред- назад.


Даа, точно това е моята идея, да спестя излишно разкарване - заради загубеното време, а и излишни разходи. По разписание Е101 има няколко междинни спирки, но явно това на практика не се случва. Искаше ми се поне от Ferrari world да не се връщаме до автогарата в Абу Даби, за да хванем автобус до Дубай, но... Значи ще трябва да си предвидим допълнително време. Много благодаря за споделеното  Heart Eyes

С автобуса от Al Gubaiba може първо да слезете на Al Shahama и оттам до Yas Island е близо (попитайте изрично шофьора на тръгване дали минава оттам). От Yas Island до Abu Dhabi има и градски транспорт, може да го разучите. И накрая от Abu Dhabi ще се приберете до Дубай. За мен лично това е най- оптималния вариант. Другият вариант е от Abu Dhabi да се ползва Big Bus. Автобусите са на всеки половин час, а шатъла до Yas Island е на един час. http://eng.bigbustours.com/UploadedFiles/abudhabi_daytour_map_oc … _201310314624.pdf
Започнете тура първо с шатъла до острова като хванете такси от автогарата в Абу Даби до спирка 4, която е точно пред Abu Dhabi Mall. По принцип шатъла тръгва от спирка 5, но таксиджиите не я знаят, защото е на доста забутано място. Затова ги накарайте да ви закарат до Abu Dhabi Mall и оттам хванете Big Bus (и без това спирка 4 е най- близо до автогарата). На следващата спирка ще се прикачите на шатъла за острова. След като разгледате острова ще се върнете да разгледате и Abu Dhabi. В цената на билета от $55 влиза и изкачване на кулата до Marina Mall (влиза се през мола). Джамията по този път ще ви остане като последна спирка и оттам такси до автогарата. Поне аз така бих направила на този етап Simple Smile Ето и точното разписание на Big Bus, за да си направите добър план и да не губите време, защото не го виждам на сайта им. https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/p480x480/ … _1705787093_n.jpg

# 610
  • софия
  • Мнения: 9 590
Монако, и в откритите ресторанти ли?

# 611
  • Мнения: 1 668
Обаче като се калкулира 2*55 долара май с тези парички ще се обикаля цял ден с такси там... Доста са им скъпи Хоп он - хоп оф автобусите.
Какви са тези златни купета в метрото. Това ще е страхотна атракция според мене

# 612
  • Мнения: 4 370
Монако, добре завърнали се!  Hug в метрото е забранено храненето и пиенето, има глоби. Но може и за бебета да не важи.
А бебето, за да влезе в метрото от къде минаваше с количката? Това ми беше интересно, но така и не си отговорих.

# 613
  • Мнения: 1
Обаче като се калкулира 2*55 долара май с тези парички ще се обикаля цял ден с такси там... Доста са им скъпи Хоп он - хоп оф автобусите.
Какви са тези златни купета в метрото. Това ще е страхотна атракция според мене

Принципно е така, скъпи са и наистина е по- добре такси или градски транспорт. Таксиджията на мен ми каза, че от Abu Dhabi до Yas Island би излязло към 60 дирхама. От автогарата до Marina Mall е 20 дирхама. А иначе gold купето е обикновено последното и там просто са по- хубави седалките Simple Smile До него е обикновено купето само за жени и е много забавно как гонят от там влезлите по погрешка мъже Simple Smile Моментално им се прави забележка да се махат Simple Smile))

# 614
  • Мнения: 134
благодаря, момичета   bouquet Ние ще бъдем 3 възрастни, така че 3*55 долара вече наистина става прекалено много, затова май най-добрия вариант е такси. Мисля в Абу Даби първо да разгледаме Бялата джамия, след това целият следобед за Ферари Уорлд, накрая Емиратс палас вече във вечерните часове. И обратно в Дубай. Ако намеря начин да открия по-изгоден вариант ще се възползвам, ако не - такси ще е . Продължавам да чета  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт