ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 7

  • 48 457
  • 715
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета,

пиша ви с молба за мнение. Края на януари имах лапароскопия за премахване на ендометриозна киста (2см). Откриха я ноември месец, нямала съм болки до тогава, но се стресирах толкова много, че си навредих още повече. Изведнъж започнаха и постоянни болки в кръста, долната част, към таза, извън цикъл.
По време на лапароскопията освен кистата всичко друго било наред. Тези болки обаче не изчезнаха.
След поставянето на първата инжекция Лукрин, кръстът ме отпусна за няколко дни. После отново ме заболя.
След поставянето на втората инжекция, доста ме боля зоната под кръста, не можах да спя.
Болките за няколко часа през деня изчезват и после отново. При масажиране ме болят мускулите като мускулна треска.

Въпросът ми е при положение, че нямам цикъл възможно ли е тези болки да са от ендометриозата? Или да ги отдам на Лукрина?

Благодаря ви предварително!

# 706
  • Мнения: 101
Здравейте дами,
Оперирана съм миналата година октомври от ендометриозна киста, след това последва 6 месеца лечение със Золадекс и най- накрая приключих... Сега ще чакам цикъл.
Искам да попитам, колко време след последната инжекция може да се започне с опитите за бебе?

# 707
  • Мнения: 218
Здравейте отново, след успешната лапароскопия и всичко запазено и уж функциониращо и новият ми доктор също предпочете да се започне лечение "правене на бебче", само дето вече втори цикъл почвам след операцията и успех нулев и за да е още по - красива картинката, приятелят ми ме изоставя. Сега се чудя лечението с лукрин няма ли да се получи "след дъжд качулка", когато вече и шансовете за бебче отиват "по дяволите" ooooh!
Утре трябваше да ми е контролния преглед след операцията, но ще отида другата седмица. Толкова съм наскърбена, че направо не знам как да постъпя.... трябваше да взема лекарството веднага след операцията, а не отново да е хвърлям като предния път в бебеправене, което преди и сега няма резултат. А сега оставам и без половинка Cry

# 708
  • Варна
  • Мнения: 826
zia1 , съжалявам за това което ти се случва. Не знам дали сега ако започнеш ще е късно, може би е добре да се консултираш с някой лекар за това. По принцип знам, че колкото по-бързо толкова по-добре, но от къде да знае човек какво ще му дойде на главата. Два месеца са много малко време като неуспех, за да се отчайваш толкова, а щом приятелят ти те оставя в толкова труден за теб момент, вероятно не е твоят човек.
Ако това ще те успокои аз също смених половинката си по пътя в борбата за дете и не съжалявам и за миг! Всяко зло за добро, колкото и банално да звучи.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 381
Да се впиша и аз. 7 г. след първата операция моят лекар д-р Николай Попов има съмнения за ЕМ киста. След месец и половина ще ида пак, че сега имах и голям фоликул.  Rolling Eyes Засега не говорим за операция, защото образуванието е ок. 2 см, но...

# 710
  • Мнения: 2 140
здравей, zia1. Съжалявам за това, което ти се е случило. Ако раздялата ви е окончателно и не е само временно неразбирателство, ти препоръчвам скоро замръзяване на яйцеклетки. За Лукрина не мога да ти дам съвет.

# 711
  • Мнения: 1 787
Момичета, тези от вас, който искат да попълнят въпросника-може да го направят ето тук: ЕТО ТУК

# 712
  • Мнения: 2 645
Kia, много ми е любопитно какво се случва с ендометриозата след толкова години. Знаем, че никой не е застрахован от рецидив. Ти си минала през операция, лечение, бременност и раждане. Кога при теб се появиха последните признаци на ЕМ. Имаш ли болка по време на цикъл, както е било преди операцията?

# 713
  • до морето
  • Мнения: 152
Здравейте момичета. Отдавна съм с ендометриоза, диагностицирана чрез лапароскопия. Наскоро ми откриха и миомен възел. Вчера бях при Ненов в Шейново , но искам преди евентуална операция да чуя още едно мнение. Още 2 дни съм в София и ще съм ви много благодарна ако ми препоръчате лекар, звънях за преглед при Попов , но той отсъства тази седмица.

# 714
  • Мнения: 218
Здравейте, отново... от тази държава започва да ми писва. Не ми приеха протокола за Лукрин поради липса на стерилитет и се наложи да изтърпя 5 минути викане от страна на моя лекар, който не иска да впише тази дума, когато не е вярно.  Още повече, че принципно не иска да ми дава Лукрин и сега вече съм  "забавната" ситуация пак да чакам рецидив, защото на моя доктор, цитирам "започвало да му писва от мен и от моя случай" /при него с преглед, операцията, сваляне на конци и получаване на епикриза съм ходила общо 4-5 пъти, как пък толкова бързо му писна/. При все влошените взаимоотношения с половинката, май се хвърлям на асистирана репродукция, т.к. сме с мъжки фактор, а време нямам. Този път след операцията болките и съсиреците не изчезнаха, така че май се надпреварвам с ЕМ. ПО - тъжното е, че след отношението на лекаря ми ме е страх да си поискам профилактичния преглед след операцията  #2gunfire

# 715

Общи условия

Активация на акаунт