как се справяте с постоянното чувство на глад?

  • 7 473
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 290
Незнам как ще се развият нещата занапред, но засега наблягам на плодове и най-вече цитруси.
Пия повече вода от обикновено.
Не смятам, че тъпкането и опитването от всичко е полезно.
Храня се нормално, като избягвам нещата които не носят нищо полезно като шоколад и сладкиши.
Далеч съм от мисълта, че бременната жена е едно всеядно животно на което всичко е позволено - дори напротив!
надявам се до края да се храня като сега - умерено - без да лишавам тялото си от нужните неща и без да го натоварвам с излишни глезотии.

# 31
  • Мнения: 234
Аз гледам да избягвам сладкото и тестените изделия.Иначе като съм гладна-ям,ако е вечер-ям плод.Яж си нормално,просто не се тъпчи.

# 32
  • Мнения: 1 382
Яж си ,но винаги мисли за мярката,така няма да имаш главоболия  Peace

# 33
  • Мнения: 64
И аз така мисля - умереното хранене и избягването на някои определени храни е най-добрия начин да изкараш бременността. Аз намалих тестените и сладки изделия, и изключих от менюто си газираните напитки и готовите натурални сокове - предпочитам да си изтискам портокал или лимон, или пък да си направя сок от ябълка или моркови. Освен това ям много прясно и кисело мляко, както и сирене. До седмия месец бях качила само 7 кг. и се бях притеснила. Сега съм +10 и смятам че до края ще вляза в нормата. Между другото четох че трябва да се яде много кисело мляко, защото това предпазва от развитието на гъбички или други инфекции.
Да ви питам нещо друго - по едно време ядях по минимум кг. мандарини на ден и една приятелка ме стресна, че цитрусовите плодове били алергогенни и не трябвало да се прекалява с тях - а чета че доста от вас наблягат на тях.

# 34
Ох,де и аз да имах тоя проблем.Храня се 2-пъти на ден и то със зор.По принцип нямам никакъв апетит и лекарят ми постоянно ми повтаря,4е ако не се храня е лошо за детето.И аз се опитвам де се тъп4а първите 2-3 дена селед като ме наплаши,но ми става лошо и пак си я карам по старому.И все разпитвам,дали трябва  да пия нещо за апетит,но ми казват(раждалите мами)4е трябва да се яде колкото ти се яде а не да се тъп4еш.Ох,дано вси4ко мине както трябва с бебето ми,да не е някакво хилавко,4е умирам от страх. Cry

# 35
  • Мнения: 350
Ядох много плодове и пиех билков чай!!!!!

# 36
  • Мнения: 221
О,и при мен е така,с първата бременност много се  контролирах-всеки ден на кантара,качих 12-13 кг,от които свалих 5 след раждането,а сега......................просто не ми се говори.То един глад ме е налегнал и ни плодове признава ,ни течности.Но какво да се прави сега ще хапваме,а после направо не ми се мисли newsm78 Shocked.успех и леко бременеене  bouquet

# 37
  • някъде
  • Мнения: 4 955
хапвам си каквото и когато ми се яде, защото понякога от глад започва да ми се гади. За съжаление все си повтарям, че ще му мисля после как да сваля натрупаните килограми. Embarassed

# 38
  • у нас
  • Мнения: 660
Моятя болна тема--глада и килограмите Embarassed С първата бременност не успявах да се справя с глада и резултата беше +25кг.Трудничко се свалят,макар да ги елиминирах до един HugТози път се старая повече и глада ми не е толкова вълчи,но килцата пак се трупат бързо(вече съм +4) Embarassed, явно е въпрос на структура и метаболизъм Thinking

Последна редакция: ср, 15 фев 2006, 16:14 от Lorexa

# 39
  • Мнения: 252
Ами започвам 10 г. седмица и все  още  не намирам , че  ми е  пораснал апетита. Бих казала , че си е  както и преди , с  изключение  на това, че  някои храни не ги понасям, а  други, които  не обичах особено сега ги предпочитам!!! Примерно - ориз  Rolling Eyes
За сега не съм качила нито един килограм, дори преди няколко седмици бях поотслабнала с 2 kg ...

# 40
  • София
  • Мнения: 92
И аз съм така с глада, хапна  и след няма и 2 часа даже съм гладна отново:(
Но няма как , по малко и на често и до колкото може по-здравословвно, за да не се тръпат излишни килограми. А иначе си хапвай каквото ти се яде (ако не е от здравословните храни , гледай да е поне в умерени количества) Wink

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 09:48 от Аурелия

# 41
  • Мнения: 949
По време на бременоста не се справих с вечния глад и качих 35кг.С раждането свалих 7кг и оттогава до сега съм свалила 5кг

# 42
  • Мнения: 1 947
   Най-добре е с плодови кисели млекца - слагам си и нещо зърнено - пшенични зародиши, ленено семе - хем помага за запека.  Grinning

# 43
  • Мнения: 577
само като си помисля че после трябва да ги свалям ми се отяжда

Общи условия

Активация на акаунт