Тема 3 - МАЙски коремчета започват да личат

  • 24 381
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 34
Оххх за това цвекло и аз знам, 2 седмици се напъвах да ям салата от цвекло- е много ми е гадна, и сега съм поспряла ама пак може да почна да хрупам.....

А и при мене беше вярно на 100 % с първото, да видиме сега с второто какво ще се случи Simple Smile А когато аз родих с мене роди една позната , но тя роди 3-то  и няколко седмици след раждането да е било на месец бебети гледам едни снимки качили се нашите с бебето  на Витоша насред люта зима и сложили коша за новородено в една пряспа сняг и то си спи сладко сладко , та определено след първото май не им трепери чак толкова човек Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 691
  • Мнения: 159
Ххаха  Joy това за монетката, че се удържа от джобните направо ме разби  Laughing
Към мамите които са се записали на ЖК : След прегледа записаха ли ви нов час за след 1 месец или ще се обаждате допълнително?Странно ми е , че моя док изобщо нищо не ми каза, а и аз защо не питах незнам  ooooh! Thinking

# 692
  • Мнения: 34
WhiteDove да днес след прегледа си записах направо за другия месец по здравна каса , че моята е много натоварена и от по рано трябва да си запази човек

# 693
  • Мнения: 0
Ето ме ето ме падна ми се тема 5 - кратка, без много локуми, и най-важното тема,която написах перфектно Simple Smile утре пращам курсовата работа и в понеделник чакаме оценка
 Hug благодаря за стиснатите палчета определено помогнаха  Hug
за мен учебната седмица приключи, отпътувам при ММ и към тортата останала за мен от РД на сестра ми (баси кефа)   cook

Добре дошли на новите коремчета  pregnant

Който го сърби да се почеше!  newsm78

Последна редакция: ср, 30 окт 2013, 16:29 от Наташка Начашка

# 694
  • Мнения: 85
Гърдите, по точно зърната ме сърбят зверски, особено с тривката в банята, почва да ме боли чак, с предната бременност не помня такова чудо, ами това е за сега.
Това с тривката и зърната не е хубаво да се практикува, че може да предизвика контракции Simple Smile Ако можеш около тях почесвай, но не и директно зърната..

# 695
  • Мнения: 0
http://www.boredpanda.com/kids-halloween-costume-ideas/ за мамите с деца и хелоуин   bouquet

# 696
  • Мнения: 44
WhiteDove, моят доктор ми каза да ида другия месец, а ако има нещо (кървене, обилно повръщане или други оплаквания) да ида по-рано. Час за него си запазих на регистратурата.
Таничка, посмях се и аз, особено на това за котката Simple Smile
Преяде ми се сьомгова пъстърва. Ми никога не съм яла такова нещо и се чудя сега защо миналата година в Рила като четохме на сто места, че се предлага пъстърва, аз защо не си поръчах?
Вероника, и аз искам повече деца, но късно се случиха нещата и при нас.

# 697
  • Мнения: 0
Ето нещо да се посмеете  Laughing

Първо, второ и трето дете

Храненето:
Първото дете – всичко се стерилизира.
Второто дете – от време на време се измива и се следи да не яде от чинийката на котката.
Третото дете – ако изяде котешката храна, това си е проблем на котката.

Дрехи:
Първото дете – купуваш си дрехи за бременни ден след като си видяла двете чертички.
Второто дете – носиш си ежедневните дрехи, докато не ти отеснеят.
Третото дете – дрехите за бременни са твоето ежедневно облекло от години.

Подготовка за раждането
Първото дете – през цялата бременност тренираш правилно дишане.
Второто дете – нищо не тренираш, защото отлично си спомняш, че предния път изобщо не помогна.
Третото дете – молиш за епидурална упойка още от 8-ия месец.

Обличане на детето:
Първото дете – переш, изваряваш и подреждаш в гардеробчето по цветове.
Второто дете – переш само дрехите с видими петна.
Третото дете – „Голяма работа, че момче носи розова блуза, нали?“.

Плачът:
Първото дете – само да изкриви устичка, и вече си го взела на ръце.
Второто дете – вземаш го на ръце само ако има опасност виковете му да разбудят първото дете.
Третото дете – учиш първото дете да приспива третото.

Ако биберонът падне:
Първото дете – ще го получи само след изваряване.
Второто дете – измиваш биберона с вода.
Третото дете – избърсваш биберона в полата си и го връщаш на детето.

Памперсите:
Първото дете – сменяш памперса на всеки час, независимо от нуждата.
Второто дете – сменяш на 2-3 часа, и то ако е необходимо.
Третото дете – сменяш, когато околните започнат да се оплакват от миризмата.

Твоето време с децата:
Първото дете – почти непрекъснато се занимаваш с него и следиш неговото развитие.
Второто дете – всеки ден отделяш известно време, за да наблюдаваш голямото дете да не блъска/бие/скубе малкото.
Третото дете – всеки ден отделяш известно време в издирване на тайно ъгълче в дома, в което можеш да се скриеш от децата.

Когато детето глътне монета:
Първото дете – втурваш се към спешното и изискваш незабавна рентгенова снимка.
Второто дете – следиш изпражненията, за да видиш кога ще излезе монетата.
Третото дете – удържаш му съответната сума от джобните пари.
Благодаря!!!!Смяла съм се със сълзи!!
Точно от това имах нужда...........

# 698
  • Мнения: 222
Спокойно с бройките деца,да не впрягаме каруцата пред коня. В днешно време и на 40 можеш да родиш ако зи здрав. Живота стана така,че не всеки се решава на бебе рано рано. Успех

# 699
  • Мнения: 64
уф, това за тривката го зная, но като е единствения начин да се почеша, да му се невидииии Simple Smile

# 700
  • Мнения: 0
Taaнче, много вярно това с броя на децата, така си мисля че ще стане и при мен Simple Smile Много се стараех, ама и с мерак голям го правех ! Сега просто няма да имам толкова много време.  Нещо което със сигурност ще си спестя е старателното гладене на всичко...да ме извинява бебето, ноо ще ходи и понамчкано понякога! Laughing

Това с кръвното никак не е хубаво, но пък е хубаво че на две седмици ще ходиш да се следиш Simple Smile Яж повече плодове и зеленчуци. Аз днес пак установих, че само от плодове не ми се гади. Прибрах се към 16ч..вече доста гладна, не ми е лошо и си викам ей сега ще си хапна хубаво. Мъж ми вчера прави спагети с песто от босилек..ммм чудничко. Хапнах си доволно, после 2-3 бисквити за десерт иии накрая в тоалетната Sick вкусно ми е докъто ям, но после не става ! Sad
Салатата от цвекло аз я правя с морков, ряпа, лимон и малко ябълка и да ви кажа не се усеща почти цвеклото. Всъщност аз така го проядох и само така го ям. За сок не мисля, че ще успея да пия.
Виолетке, чак ми стана неудобно с тоя сок дето се хваля, пък ти си се мъчила Blush Ако си от София да вземеш да ми дойдеш на гости към офиса и да те почерпя поне един Wink
Иначе идеята с цедилката обикновенна за лимони и портокали мисля, че е добра Peace

Наташчее, браво на теб ! Добра оценка ще хванеш Wink

ААА, Танчее, моля  те пиши ми на лични в коя агенция работиш? Че аз и с доста ТА работя и току виж може и да се познаваме задочно Simple Smile

Мойто малко сладко нещо е на тренировка, нямам търпение да се върне и да си украсим за хелуин и да подредим кашона с маскировъчни неща!

Лелеее, а вчера на РД седях сама, щото никой не познавам и по едно време до мен седнаха двама родители на едно детенце на 6 и каато ми изброиха на колко неща ходи, чак се зачудих аз ли не правя достатъчно за детето си, или те малко са се изхвърлили... newsm78

# 701
  • Мнения: 583
Вероника, еми по повод това, че на предните няколко странички се коментираше как голямата разлика карала децата да се срамуват от възрастта на родителя, та за туй се помолих  Peace Дано осъществиш мечтата си и за повече деца  Hug
Аз от няколко дни хапвам салата от цвекло и морков, овкусявам с магданоз, малко сол, мазнина и оцет. Много ми хареса, да видим до кога  Laughing Цвеклото е много полезно и при анемия така, че ще се опитам да го ям редовно. Мисля да пробвам маринованото, което продават в Лидл...чух отзив, че било добро.
Наташке, браво на теб! Оттегляй се на заслужена почивка  Hug
Аз днес говорих с личната, каза, че нямам проблем със смяната на проследяващия гинеколог. Имам почти месец да мисля кой ще е той  Thinking

# 702
  • София
  • Мнения: 2 150
Спокойно с бройките деца,да не впрягаме каруцата пред коня. В днешно време и на 40 можеш да родиш ако зи здрав. Живота стана така,че не всеки се решава на бебе рано рано. Успех
Даже слушах моя лекар днес как обясняваше на една жена на 46, че още има време за второ - скоро при него била раждала жена на 48. Така че си е въпрос на организъм явно.

На мен ми мина първата ФМ вчера, бебето се развива нормално засега и си има всичко. Отговаря на 13-та г.с. Оказа се, е имам леко отлепване на плацентата, не било драматично засега, но да се пазя повече. И аз се оказах с обърната матка, пък досега никой не беше забелязал досега. newsm78
Днес отидох за второ мнение при моя лекар - изписа ми да пия утрогестан и но шпа две седмици и каза до края на тази седмица да си остана вкъщи. Та тези дни ще се отдам на книжки, филмчета и лентяйстване. Mr. Green Дано само да е за кратко, че ще изперкам, ако се наложи да лежа дълго.

# 703
  • София
  • Мнения: 1 634
аз пак да си попитам:

Колко често ходите на прегледи? Аз ходя на частно и по здравна каса - обаче все ми се иска да са по начесто прегледите.
И да ви питам още нещо - сърбят ли ви гърдите? Мен вечер и сутрин много ме сърбят - предполагам е от хормоните; иначе понякога са ми по-надути гърдите, друг път по-спаднали. При вас как е?

зърната не ме сърбят - по-скоро около тях. Иначе сутиените, които имам вече са ми малки.

# 704
  • Мнения: 0
Наташка Начашка браво на теб, сега бягай да го отпразнуваш с парчето торта  Simple Smile
бейли споконо, нашите деца ще растат в съвременни условия (сега е нормална тази възраст). Моята майка мен ме е родила навремето на 31, представяш ли си  Shocked Какъв шок за онова време. Обаче аз никога не съм се срамувала от това Simple Smile На нашите деца изобщо няма да им пука  Wink
Соник щом се налага ще почиваш Simple Smile Почивай сега, че като се роди мъникът почивка няма да има  Simple Smile
bialata3 засега ходя по 1 път месечно, мисля, че е нормално. Като говоря за прегледите по здравна каса. На частно не съм ходила още. Мисля за феталната морфология да ходя до Варна. Не съм изпитала нужда да ходя освен на ЖК и при други лекари. Доволна съм от доктора ми и му имам пълно доверие. Иначе гърдите не ме сърбят, по-скоро са много чувствителни и на моменти ме болят. Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт