Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте мили мами и бъдещи такива Heart Eyes
На 32 години съм, съпругът ми също.От близо година и 1 месец правим опити за бебе, но уви за сега без резултат ConfusedПреди 2 години имах една не успешно завършила в 4ти -5ти месец бременност?

Много искаме да си родим дечица и да им се радваме, време ни е вече Grinning
Силно вярваме и мечтаем че това ще се случи скоро, затова не се отказваме и всеки месец усърдно следим важните дати.
Има обаче моменти които намирам за изключително трудни и те са в периода преди месечният цикъл и първите 2 дни от него.Изпадам в дълбока апатия депресия и отчаяние  Cry .
Знам че е от нивата на хормоните, но когато това се случва положението наистина не е розово.
Моля за помощ и за съвет?
Искам да разбера как  се справяте с разочарованието след поредният настъпил месечен цикъл?
Някакви техники за самоуспокоение използвате ли, как си давате кураж за да продължите напред?
Вземате ли някакви хранителни добавки, билки, витамини?
Благодаря предварително, успех желая на всички ви   bouquet

 

# 1
  • Мнения: 15
Ох,и аз съм в същото положение,опитваме от година,а наистина е много депресиращо настъпването на цикъла.Опитай се да мислиш позитивно-този месец не стана,но все ще стане някога.За всяко нещо си има време,явно няма да стане точно сега.Трудно е и няма как да не го мислиш,при положение,че правите опити.Да не говорим пък като ми закъснее,само това ми е в главата,а трябва спокойствие.Пожелавам на теб и на всички в нашето положение скорошен успех.Не се предавай.

# 2
  • Мнения: 13
Здравей mu6murox,
Благодаря ти за отговорът и за подкрепата.
Една приятелка ми препоръча Омега3 за промените в настроението, помагало за повдигане на моралът, опитай и ти дано помогне.
Аз вече се чувствам по добре, депресията трае около седмица и след това нещата се нормализират  Blush
Надявам се следващият месец да имаме успех Grinning
Всичко добро успех и до скоро   Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 15
Благодаря ти,понякога ми помагат сутрешните упражнения за справяне със стреса,наистина повдига духа,а и готвенето и кулинарните експерименти също,сега отивам да изпробвам едно тесто за мекици,че след 9 дневно закъснение тази сутрин теста е отрицателен.Утре ще си запиша час за гинеколог.Дано всичко ми е наред.Успех и всичко добро и на теб.

# 4
  • Мнения: 13
Може и теста да е нещо повреден Grinning така че стискам палци  Praynig Успех:)

# 5
  • Мнения: 15
Дори не ми го споменавай,че се хващам като удавник за сламка,а сигурно пак имам кисти,ще ми е за трети път.Дано този път да е просто от стреса,много ми се събра този месец.Толкова ми олеква като споделя с теб,дано и аз да съм ти била полезна.Стискам ти палци скоро да се похвалиш с най-добрата новина,лека вечер.

# 6
  • Мнения: 300
Темата ми е толкова позната, че не мога да не се включа. На 35 съм. И две години не се получаваше до...август т.г. Няма да те занимавам с информацията, колко съм щастлива. Сигурна съм, че скоро ще ме разбереш.
След 2 г. неуспех бяхме минали през почти всичко. Изследвания - за мен, на него. Лекари, болници, напускане на работа заради стреса, изпадане в депресия поради факта, че останах и без работа, и без бебе и ще откача и най-лошото всеки месец - цикъл. Свекърва ми ме попита дори защо не си осиновим щом не мога да родя, а изследванията показаха, че нямам проблем... Абе кошмарно беше. После пак почнах работа, но друга на много по-спокойно място... Как се случи не знам. Бях отчаяна, не вярвах и чудото стана. НЕ сме правили нищо по-различно от преди. Конкретно на въпроса - давех мъката с филми и Нутела. Четях много книги, много ме разсейваха... И така! Успех ти желая, мила и скоро   EFP

# 7
  • Мнения: 13
 Здравей Tsveta_D, благодаря за съобщението Hug
Това което описваш е точно филма в който живея последната година.
При мен също работата ми е изключително напрегната и стресираща,притеснявам се да я сменя тъй като след това ще се наложи да чакаме поне още 6 месеца преди да подновим опитите (необходимият период за да имаш право на осигуровки тук ) самата мисъл за всички тия маневри допълнително ме натоварва, изобщо кръгът е супер омагьосан!?!? На всичкото отгоре живеем извън България и не сме виждали близките си вече цели 6 години.........ето ти още един стресиращ фактор.Разбирам че при наличието на толкова много напрежение тялото ми не може да смогне да отделя Репродуктивни хормони за сметка на тия на стреса.Опитвам се да се успокоявам, занимавам се активно с спорт (бягане, вървене в планината, и йога), както и да не мисля повече за правенето на бебе по план.
И ние минахме през всички възможни изследвания, "бръкнаха ми и ме провериха навсякъде" всичко ни е наред и на двамата.Докторът ми предлага да опитаме с инсеминация, все още не ми се занимава с синтетични хормони и инвазивни процедури.Мисля да оставя нещата просто да се случват и да не мисля за бебе до момента в който то просто се появи:)Надявам се да е скоро!!!
До тогава ще правим каквото трябва пък да става каквото ще:)
Искрено се радвам за теб и за щастливият резултат, пожелавам ти лека бременност и неусетно раждане:  bouquet

# 8
  • Мнения: 13
Здравей   mu6murox,
Надявам се всичко да е наред при теб!
Не знаех че кистите забавят настъпването на месечният цикъл  newsm78, всеки ден научавам по нещо ново по женските въпроси Shocked
Пожелавам ти нещата да ти се получат и скоро да се похвалиш с добри новини bowuu
Всичко добро и до скор Peace

# 9
  • Мнения: 300
Ще се случи, просто не се вманиачавай... Става, когато най-малко очакваш и няма от какво да се притесняваш щом изследванията са добри и годинките не идват вече в повечко

Общи условия

Активация на акаунт