Относно цигарите.

  • 4 103
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 577
Ето ме, ето ме ... още една.

Започнах да пуша системно като ги вдигнаха.  Tired

Заредих се със промишлени количества на старите цени, и то като има и паля. #Cussing out

# 46
  • Мнения: 967
Съвети не мога да дам - никога не съм пушила и не смятам и да пуша,ама като чета съвсем недоумявам - айде не ви пука за вашето здраве, ама като имате малки деца как така пушите без да ви притеснява, че им тровите дробчетата - нали знаете, че вие поне пушите през филтър, а малките душички гълтат цялата отрова. Все пак си мисля, че когато става въпрос за здравето на децата една майка е готован всичко - ЕТО ВИ СТИМУЛ - СПРЕТЕ ДА ПУШИТЕ, ЗА ДА НЕ СИ ТРОВИТЕ ДЕЦАТА !!!

# 47
  • Мнения: 2 241
И аз съм от пропушилите след кърменето, че и повече от преди забременяването.

Не ме е срам, честно казано, всеки прави с живота си каквото си иска. Ама нали все има по-морални от нас да ни кажат какво трябва или не да правим.

При (пред, в лицето на) детето никога не съм пушила, а само в кухнята. Когато влезе при мен и аз съм задимила го гоня. По ресторанти вече сядаме най-често при непушачите, не ми пречи.

# 48
  • Пловдив ;)
  • Мнения: 44
Nellie права си , но не може и да подозираш как подсъзнанието надделява над съзнателното поведение т.е. аз знам  какво трябва да сторя, но постигането не е толкова лесно, колкото е за теб, която никога не си била пушач. Възмущението ти е основателно, съгласна съм, и не мога да ти реагирам негативно, защото знам, че е истината това, което си написала.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 423
Бих искала да чуя мнения на пушачки, които са спрели цигарите, непушачите нямат никаква представа, какво точно изпитваме ние.

# 50
  • Мнения: 2 723
Оооооо, много сме такива, и аз се кълнях, че няма да близна цигара, ама сега пуша по 5-6 цигарки на ден.
Уж започнах, за да си подтискам апетита, ама сега си давам сметка, че това е било само предтекст Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 613
Бройте ме и мен в числото на пропушилите.

# 52
  • Мнения: 832
Ленчувайте ме и мен,но не ме е срам да си призная,че пушех до 5 цигари на ден, докато бях бременна/пусто много са ми сладки/и след кърмене по половин цигара.

Здравей Simple Smile До пет цигари си е направо култов рекорд, според мен   Hands Clap Аз се опитах да ги намаля и само донякъде успях от кутия  Rolling Eyes до 1/2  Crazy мога да се похваля, че само един ден бях изпушила една цигарка, а можех естествено и без нея.  Tired Братовчедка ми сподели, че като мама-беба в първите месеци също много е пушила, но в напредналите месеци към цигарка само на ден. Знам, че ще ми кажеш, защо се успокояваш какво правят другите мами, ами ти самата не се вземеш в ръце и не ги спреш  Blush но ... не мога. Трудно ми е като че ли да възприема, че съм отговорна и за още някого... Просто все още се чувствам суперски, никакви болки, само тази досадна сънливост и отпуснатост... Майка ми, не ми се кара, че пуша все още  Blush, от което честно да си призная, още повече ме е срам... явно разчита, че вече като голяма порастнала жена, ще пробудя съзнанието си, ще се осмисля, и ще спра с тези егостични мои глупости!
Мило момиче, искам да те попитам ти как успя да пушкаш по-толкова малко.  Жадувам да запитам и другите мами, как сте ги спряли от раз. Ще чета с широко отворени очи .
На мен просто ми бяха отвратителни, докато бях бременна, особено през първите 3 месеца и си мислех че никога повече няма да изпитам желание да пуша, но уви.

# 53
  • Мнения: 3 591
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. То и за бременните не е, ама при кърмещите отива директно в кърмата без значение дали е 90 мин. преди кърмене или 9 часа.

Е това не е вярно. По време на бременност и 1 цигара вреди. За кутия да не говорим. Всичките вредни вещества вкупом си преминават през плацентата.
При кърменето бебето може да понесе никотина на 5 изпушени цигари на ден спокойно. При 20 и повече цигари на ден обаче то реагира с колики, неспокойство, да не говорим, че с тази доза цигари и кърмата намлява.

За бебетата на майките пушачки е доказано че е По-ДОБРЕ да кърмят и пушат. Децата на пушилите по време на бременност се нуждаят от кърмата много-повече от тези на непушилите. Разбира се трябва да ограничат до минимум цигарите и да пушат непосредствено след кърмене, и 90 минути преди храненето на бебето да не запалват.

Сега да не ме линчувате мен  Mr. Green като подстрекател - ПУШЕТЕ!
Вредно е, просто ако трябва да направите избор - да пуша и да спра да кърмя или да кърмя и пуша малко второто е за предпочитане.

# 54
  • на Север
  • Мнения: 503
Отказах ги още като разбрах, че съм бременна първият път (преди 5 години), оттогава не само не съм пушила, но не ми се е допушвало даже, за което съм много щастлива Flutter

# 55
  • Мнения: 1 934
Азсъщо пуших докато бях бременна ,но когато кърмех не пушех .Докато спрях само и ела ме вижте сега.

# 56
  • Мнения: 2 768
Е това с кърменето и пушенето не е правилно. Мили пушещи кърмачки, моят съвет е - недейте да пушите докато кърмите. Помислете за децата - те и без това в достатъчно мръсна околна среда живеят, защо трябва да ги тровите допълнително.

Лесно е да се каже, явно или не пушиш, или не си от силно пристрастените! Не само при кърменето, в първите месеци на бременността също е много вредно, защото тогава плацентата не може да филтрира отровите и бебето поема абсолютно всичко!

Едва ли има настояща или бъдеща майка, която не знае това! Знаех го перфектно и изчетох де що намерих за вредата от цигарите!
Въпреки всичко така и не можах да ги спра, намалих ги до не повече от десетина Embarassed Embarassed Не се гордея, напротив - умирам от срам и от гузна съвест, ама ... от почти две кутии дневно не се спира толкова лесно!

# 57
  • Мнения: 3 360
Бих искала да чуя мнения на пушачки, които са спрели цигарите, непушачите нямат никаква представа, какво точно изпитваме ние.

Съгласна съм с теб!Трудно е !Много!
Писах вече в темата-от месец и...НЕ пуша!Наде,спрях ги от раз-без хапчета и  тем подобни глупости....Просто размишлявах известно време и все се питах"защо?",какво получавам от цигарите и какво губя....и колко...Първо-тровя себе си,второ-тровя И ДЕЦАТА СИ/умишлено/.Трето -такъв ли пример трябва да им дам?Четвърто-защо се оплаквам ,че не ми стигат парите,а в същото време даваме до 200лв.за цигари Twisted Evil /месечно с мъжа ми/....Да продължавам ли?Как мирише вкъщи след купонясване,как "вонят" дрехи,коси...Ръцете миришат и пожълтяват.....Малей,много съм гадна Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А да казвам ли колко време на ден ми "губеха" цигарите?Време ,което мога да отделя за децата си Naughty
И след всичко това  пак да кажа "Трудно ми е! Не мога ...."Да ,ама тоя път ги надвих!!! Close Close Close

Никого и за нищо не убеждавам Naughty-не ме нападайте! Praynig JoyПросто отговарям!

# 58
  • Мнения: 3 360
Забравих да кажа!Един от най-големите ми страхове беше,че ще напълнея!Това ме е спирало толкова време..А сега резултата е 3кг- за повече от месец.Явно не е чак толкова страшно.Ще се свалят за месец Hug

# 59
  • Мнения: 1 111
И аз съм от отбора,който можете да линчувате,но... Sick
Пушех докато бях бременна-миничко де...Сега се кърмим и на мен пак ми се допушва-гледам да не прекалявам,но съвестта си ме гризе,защото си е отрова! Embarassed
Дайте и съвет тези от вас,които сте ги отказали,как го направихте!Аз лично нямам воля-слаб ми е ангела-като се ядосам и ми се допушва!
Дано не четат тук много бъдещи мами,че лош пример даваме!

Ако те гризеше съвестта няма да пушиш, и не че нямаш воля а нямаш желание!Това са само оправдания,жена която пуши докато кърми просто не мисли за детето си!

Общи условия

Активация на акаунт