Колко пъти сте изпускали бебетата си?

  • 4 510
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 923
Пускам темата от срам  Embarassed Banghead да си призная, днес за пореден път изпуснах бебето си, в смисъл учим се да ходим (хванати за ръце само!) и като стигнем до някъде тя спира и се пуска сама от ръцете ми, подпира се на стената (примерно) и после се обръща много рязко и аз докато успея да я хвана тя вече е тупнала на земята. Лошото е, че си удари главата, друг път пада на дупе и после става и продължаваме да ходим. Всеки път щом тя се удари и аз не съм реагирала адекватно се упреквам до небесата, почвам да и се извинявам, и да и обещавам, че това повече няма да се случи. Чувствам се ужасна майка  Cry
Колко пъти сте изпускали децата си? Падали ли са от спалнята, количката и др.? Как се чувствахте след това?

Последна редакция: вт, 22 окт 2013, 12:31 от valentink-a

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Остави я да ходи сама, подпирайки се по мебелите. Ще пада, това е напълно в реда на нещата. Колкото повече се подпомага детето в процеса на ходене, толкова повече ще се забави прохождането. Самичка ще усвои как да пада, да си преценява разстоянията и да се ориентира в пространството.

# 2
  • Мнения: 2 328
Никога не съм го изпускала  Peace Ама и не се учи да ходи все още де..  Mr. Green Има време.

# 3
  • София
  • Мнения: 923
оставила съм я, но така и е по-забавно, още не може да се изправя сама, нито да лази, малко е неуверена, обикновено като я оставя на земята почва да се търкаля, и така се придвижва наоколо, докато и стане скучно надава един вик и после мама и подава ръце да се изправи и почва да ходи, от няколко дни насам се опитва сама да ходи хваната само за една ръка, тя се държи за моите пръсти, а не обратното...

# 4
  • Мнения: 926
Моята докато прохождаше много често падаше или се търкулваше, понякога се удряше по-сериозно - все пак нали така учат децата - проба - грешка. Може би и трябва повече време. Ако човешките бебета не могат да преживеят няколко падания отдавна да сме изчезнали като вид  Joy.

# 5
  • София
  • Мнения: 923
не знам, като застане по корем все и викам айде дигай дупето, много ти тежи тва дупе  Joy опитвала съм да я сложа на четири "крака" ама не тя ми се хили и после се пльоска по корем и пак почва да се търкаля, един ден правех нещо в кухнята и влизам в хола нея я няма кога гледам два крака ритат под холската маса, умрях от смях hahaha

# 6
  • Мнения: 926
не знам, като застане по корем все и викам айде дигай дупето, много ти тежи тва дупе  Joy опитвала съм да я сложа на четири "крака" ама не тя ми се хили и после се пльоска по корем и пак почва да се търкаля, един ден правех нещо в кухнята и влизам в хола нея я няма кога гледам два крака ритат под холската маса, умрях от смях hahaha

Валентинка  Joy опасна сладурана си имаш. Възможно е да и трябва повече време, но имай предвид, че тръгне ли един път да се изправя и да се придвижва сама по мебелите ще е като стрела.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Ние оставяхме малкия на пода по корем. Полека започна да се вдига на ъце и така започна да се пробва да се приплъзва, после и да лази. Не е речено, че ще се научи първо да лази, но трябва поне да се опитва да се вдига самичка. Оставяй я повече да се пъне сама. Трябва да се научи как да пада, а това става с падане. Няма как да й предадеш това познание.
Моят син вече ходи, но сега се опитва да се катери. Виждам го, че ще падне, но на моменти го оставям сам. Намесвам се, само ако видя, че го грози тежко пребиване.

# 8
  • София
  • Мнения: 923
о тя по корем е много смешна, бута се с ръцете назад, трябва да и ушия по един парцал на блузите та поне да върши и тя някаква работа, рита с крачета и се бута назад много и е забавно така  Laughing Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 2 082
Не съм изпускала бебетата си. Не съм ги водила за ръчичка, сами си проходиха. За мен всичко свързано с двигателното развитие на бебето трябва да се инициира от бебето, не трябва да се насилва. Когато е готово ще направи всичко. Дори когато бебето има двигателни проблеми, пак нещата трябва да стават плавно. Никому не е нужно воденето за ръчички  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 3 753
Едва ли не всяко бебе е падало от спалнята.
Гадно ми е,упреквам се, не се чувствам добре...Все пак не падат от кой-знае колко високо,а и костите са им все още меки.
Май прозвуча като оправдание...

# 11
  • Мнения: 3 241
Не си спомням да съм я изпускала.
Но определено не съм я и бутала да ходи.
Като можеше сама се отпусна и си ходеше.

# 12
  • София
  • Мнения: 923
не знам защо ме разбирате погрешно, аз не я бутам да ходи, тя сама иска да ходи, но не иска да се подпира на мебелите а да се хване за моите ръце и така да ходи, навежда се сама, кляка взима си играчка пуска една ръка и продължава да ходи, смятам, че я е страх да се пусне още съвсем сама да ходи, неуверена е, не я бутам насила да ходи зорлем проходи по-бързо, когато е готова смятам, че ще се пусне сама да тръгне, племенника проходи по същия начин, все търсеше ръце да се хване и един ден просто се пусна сам и тръгна  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 2 082
Много деца са проходили по този начин, друг е въпроса колко е правилно това. Голямото ми дете почти година ходи на рехабилитация, и всички рехабилитатори, с които сме работили, бяха единодушни. Когато детето е готово, само ще започне да ходи подпряно където и за каквото иска. Големият ми син обикаляше апартамента подпирайки се на стените. Малкият- на секциите, диваните, шкафовете. Когато се чувстваха сигурни в баланса си се пуснаха сами. Воденето за ръчички създава погрешна представа за центъра на тежестта на тялото, както и използването на колани за прохождане.

# 14
  • София
  • Мнения: 923
правилно или не, сърце не ми дава да я оставя на земята и да се дере от рев, чак се и захласва, смятам че всички деца са различни и по различен начин прохождат, стават и т.н. не виждам нищо лошо в това да доставям кеф на детето си, темата беше за друго... Tired

Общи условия

Активация на акаунт