ЮЛСКИ бебчета - тема 6

  • 23 465
  • 734
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 481
Здравейте,
Агнес- и аз се бях вкарала в същия филм преди време - закъсня ми с 2 седмици и ми се повръщаше и всичките екстри както в началото....а и имаше защо да съм във филма - направо се чудех какво ще правя. Мислех си как ще раждам пак и ще са породени. Как ще се запиша отново в темата за Юлки 2014. Ама ми дойде и даже малко се разочаровах, че ми дойде   Embarassed  Та не се притеснявай, явно е нормално да не ни идва. А иначе и аз мислех много за аборт. Имам и една приятелка дето така направи, защото не ме беше толкова страх, макар че ние много искаме две деца, та ме е малко страх от тия работи..
Мамитата на АМ помогайте!!! При нас нещата стоят така - онзи ден дохраних с 120 мл вечерта. Спинка цяла нощ (предната нощ не спа изобщо, защото ми беше супер намаляла кърмата и тя беше непрекъснато гладна). Сутринта имах доста, нахраних я и тя повърна. През деня не яде много, но си хапваше доволна. Вечерта в 6 часа не ми достигна пак кърмата и дохраних с 60мл. Като стана към 8.20 да я къпем видях, че се е обринала по бузките.  Shocked Едни такива ситни пъпчици. Сигурна съм, че е от АМ-то. След това я нахраних за през нощта, имах достатъчно кърма и не беше толкова изгладняла( явно се наяде добре с АМ-то). Обаче пак повърна съвсем мъничко.
Давам Хумана 1. Пъпките ясно, че са алергия, но повръщането дали е свързано с АМ? Днес ще звъня да се консултирам с лекарката, но все пак да почерпя и от тук мнения, защото вие сте с много опит Hug Супер ми е гадно, че трябваше да я дохранвам, но от друга страна не е толкова страшно. Просто да ми препоръчате друго мляко, което да не прави алергии, за да си имам под ръка. Надявам се да не се налага повече, но ако се наложи да имам.
Иначе нали мрънках, че не хваща, не се върти- е сега е чудо на чудесата....от вчера се научи да се върти и сега това е хита. Даже ММ я намерил сутринта да спи по корем, явно се е отчаяла, че не може да се обърне пак и е заспала така. Играе с играчките на активната, направо полудява...и така добре си ми е детето, дето го изкарвах, че е болно от не знам какво си  Embarassed

# 676
  • Мнения: 11 747
Полямитко, добре че писа! Последно беше с тревожни новини и много се притеснявах какво е станало. Явно всички сте добре и това е най- важното!

# 677
  • Мнения: 318
Здравейте и от мен ,мили момичета  Hug
Близначе - честито кръщене , да е здрав Бобко и много щастлив !
Много ми хареса написаното от теб за оценките , дано повече майки мислят по този начин  Simple Smile
polyamitko  - и аз като теб по няколко пъти на ден се каня да пиша - постоянно нещо ме спира.. ще си караме от нередовните ..
Днес сме на консултация и ваксини , дано всичко бъде наред. Бебка е добре, според мен си наддава чудесно, все по-общителна и усмихната става .
Дари ходи на градина, наближава контролния преглед за ушичките . Наскоро беше пак болна и на аб , дано не е влошено пак положението.
Жалинка, дано скоро отминат пъпчиците и дано не са алергия Hug

Вече ми е коледно и хубаво , купила съм вече подаръци за децата, остава за мъжа . Поръчах си днес от гравираните камбанки с имената на децата .

Хубав и усмихнат ден на всички  Hug

# 678
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 676
Добро утро! Hug
Близначе много сте хубави Hugрадвам се че добре сте си изкарали!
Жалина ако е от АМ просто трябва да вземеш такова на което пише HA (хипоалергенно) не е необходимо да сменяш марката!Ако се наложи да давам на Кирил ще е точно такова,че нали ми прави алергии към белтъка на кравето мляко и сега съм на диета!
Лили точно от онези дни като ходих до Исул се сетих за Дари,но явно все още не сте минали прегледа!Всичко ще е наред ще видиш Hug.
Агнес ще те пишем ли в юлки 2014  hahaha майтапа настрана дано не е това!
Аз да ви кажа тази нощ щях да пукна.....едно силно главоболие и така ми се повръщаше,че не е истина просто.Мерих си кръвното 120 на 95  #Crazy е позволих си да пия един парацетамол(не че имаше ефект де).На всичкото отгоре и детето се събуди и реши,че няма да спи вече,а ще ми "говори" и смее!Та така до 6.00 и после той заспа и аз дремнах малко.Сега все още ме боли ама не толко и дано ми мине че това дете на мен разчита,а аз съм като неадекватна!

# 679
  • Мнения: 61
Голяма съм патка. Забравих да честитя на
Бебооо - ЧРД, да си жива, здрава и щастлива.
Близначе, да ти е живо и здраво христянчето.
Далия тази нощ рева от 22.45 до 2. Ужас беше. Гушках я, кърмих я. Нищо не помага. Заспа по едно време но пак се събуди и наду гайдата. Плача й обаче беше по различен. Всъщност в 22.45 както спеше изпищя и ревна. А след това беше на пресекулки - разпищява се за 5 - 10 сек и после около 30 сек е тиха. Защо така, някой знае ли. Зъби ли са, какво е. Явно нещо я болеше. Може би червата я боляха заради картофа който яде през деня. Дадох й първо направен на каша със замразена кърма - отказа го, но после й предложих само намачкан картоф и тя като чели го Яде с кеф и искаше още. Струва ми се че замразената кърма си променя вкуса и става гадна

# 680
  • Варна
  • Мнения: 27
Пак съм аз, голямо ядене, докато нахраня единия, Цвета се събуди и тя гладна, а нейното ядене е като на истинска госпожица, бавно, фино, оглежда се, разсейва се, и така откарваме по 20 минути.
Благодаря на всички, които сте мислили за нас, много мило ми стана!  Hug
Ние сме добре, децата са ОК, но майка им малко се сдухва от време на време, най ми тежи това, че нямам никакво време за себе си, заприличала съм на чума в главата, неепилирана, недоспала... ама така ще е още няколко годинки май  Mr. Green
Иначе помощ имам, не мога да се оплача, майка ми постоянно е при мен, сега мъжа ми е в отпуска и я пуснахме да си почине, но иначе май не мога да се оправя, чак се притеснявам, че много свикнах с помощ и не знам как ще се справям, когато остана сама, а това трябва да стане рано или късно.
Илия и Цвета са на кърма, но лошото е, че още от болницата свикнаха да се хранят със шишета (нали бяха 10 дни в кувьоз) и от там като ни изписаха, ми беше много трудно да ги свикна на гърда, а и да си призная, не бях достатъчно упорита, а и вече бях свикнала да се цедя и да нося мляко в болницата, и така си продължих и досега, та и това много ми тежи, гледам да се цедя на 3, максимум 4 часа, като през нощта вече не ставам (първите 3 месеца и през нощта ставах на 3 часа) и така ми се събират 5-6 изцеждания на денонощие, като събирам по около 1,5 л., а децата изяждат по 120-130мл на хранене, така че остава и за замразяване, вече имам около 25 литра във фризера, за черни дни, като ми намалее кърмата.
Илко е вече малко над 7,5 кг, 64 см, а Цветка около 6,5, 61 см, миналата седмица ни сложиха втория прием от гадните ваксини, бяхме ги отложили с един месец, защото в началото на октомври бяха малко сополиви, но се разминахме без антибиотици (Слава Богу, въпреки че ЛЛ веднага ни изписа АБ, аз се заинатих и ги водих на пулмолог и така с инхалации и капки, се закрепиха). Илия обаче е с рефлукс, много повръщат и двамата, но при него от повръщането се получава едно хрипане и хъркане, което аз се бях притеснила, че е от дробчетата и затова го водихме на гастроентеролог.
Какво друго да ви кажа, Илия вече се обръща от гръб на корем, вчера идваха на домашно посещение от Карин Дом (записахме ги в една програма "Ранна интервенция" и веднъж месечно идва физиотерапевт и показва различни упражнения), та ми казаха, че е много важно да се слага бебето по корем, трябвало около 60% от времето, през което будува да е по корем, за да се подготвят мускулите за следващия етап - седенето. Какво друго, биберони залъгалки не искат, но пък пръстите в момента са им много сладки, постоянно са в устата.
Надявам се, че всичките ни сладки бебоци са здравички, без сериозни оплаквания, весели и щастливи!
Близначе, честито ви християнче, да е жив и здрав Бобето и Господ да го закриля!
Жалинка, аз бях купила една кутия АМ преди два месеца за всеки случай, давахме няколко дена вечер преди сън, защото се надявах повече да ги засища и да не ми се будят на 3-4 часа (все още го правят), не че имаше ефект, но млякото беше NAN HA, то е за бебета предразположени към алергии, но дано при вас не е това, иначе и на нас ни изписаха Фенистил капки, защото пулмоложката се беше усъмнила, че може да е алергична хремата при Илия, та знам, че те са за алергии, но по-добре се консултирай с лекар.
Оффф, отивам да цедя  Sick, после ще гледам да кача малко снимки на бебешорите в албумчето.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 27
 Ох, Роси, сега прочетох какво си писала, дано да не е от кърмата, че аз с тези литражи, много ще ме е яд ако се наложи да я хвърлям, може пък зъбки да са, дано да отмине бързо  Hug
Всъщност, дали може наистина някой от ЛЛЛ да каже за кърмата, колко време може да се държи във фризера, без да променя качествата и вкуса си?

# 682
  • varna
  • Мнения: 871
Роси, различна е замразената кърма определено - и на вкус, и на мирис. Даже и тая дето я оставям за малко в хладилника пак става различна. Ема малко се цупи, но все пак си я изяжда, де.
Полямитко, как тъй 60% от времето по корем, сега ме стресира, ми тя Ема не иска, пищи като остане повече от 5 мин обърната  newsm78
Близначе, забравих да ти кажа да не се косиш, много добре си изглеждаш! И аз съм като слон, ама грам желание нямам сега да се занимавам с диети, то само яденето ми остана удоволствие с цялата лудница вкъщи. По-натам като почне да остава време за танци, всичко ще си дойде на мястото Laughing

# 683
  • Варна
  • Мнения: 27
Хера, и аз много се зачудих, малко множко ми се вижда, а и Илия като Ема много се криви като е по корем повече време, ама гледам поне по-често така да ги поставям, а и той Илко вече сам се обръща, абе не се филмирам много, с упражнения и без упражнения, децата си се развиват, кое по-бързо, кое по-бавничко, да са здравички само (и ако може по-спокойни  Wink)

# 684
  • Мнения: 4 708
Ники
Скрит текст:
Не им завиждам, само че ми се види, че не е честно, ако работиш цял живот, накрая излиза, че по-добре да платиш в някой ТЕЛК и ще си по-добре
На патерици честито и на твоята Вики, но просто моята вчера беше много неспокойна, не спа като хората и нямах време за почти нищо, особено за бг мама.
Джина много добре си ме разбрала,
Скрит текст:
особено като се сетя, че имам такава братовчедка, мързи я да гледа, а е на 32 г и разбра нишата за ТЕЛК, изкара детето си болно, слава богу нищо му няма, стана асистент на някакъв роднина на мъжа си, и така се издържа откак я помня. Ти да не си видяла как бият това момче, за което казаха по телевизията  Thinking
Глупи дано се сбъднат пожеланията  Rolling Eyes
Подаръчеадмирации за решението  Hug
Луиза 1 или 2 деца вече нищо няма да е същото.Снощи ни спряха телевизията и интернета, и от чудене какво да правим, гледахме стари снимки, това си говорихме с ММ, че за последните 10 години добре си поживяхме, но явно ни е било време за промяна, сега просто е различно, не че е лошо.
Роси в неделя през деня Виктория беше същата, събужда се през 5 мин реве, като че ли я боли нещо, не мисля че е от картофа, поне мойта още е само на кърма.
Полядобре дошла отново  Hug когато намериш време пиши. А 60% си е множко  newsm78





# 685
  • Мнения: 11 747
И Ю. е много далече от 60% по корем. Два-три пъти на ден по 10 мин. И то не всеки ден, че понякога забравям.

# 686
  • Мнения: 4 841
Ого спи по гръб само ако спи в количката. Иначе спи абсолютно само и единствено по корем. Пробвах да го оставя да спи по гръб, но се буди за има няма 5 мин сън и приспиването започва на ново. Няколко пъти пробвах, отказах се вече.

Тая нощ беше маратон  ooooh! накрая в 5:30 като си легнах той пак се събуди и го взех при мен да яде. Кога съм заспала незнам, но в 7ч ме събудиха светнатите лампи, за да става Зар за радина. И Ого събудиха  ooooh! ММ явно не беше разбрал, че в леглото сме трима - аз и децата. За него горкия вече няма място. Ого повече не е спал, но го оставих под активната и аз спах. Още си играе детето и прави  smile3534 smile3534 smile3534 много сполучливо. ММ една сутрин ме пита кой го бил научил да прави така. Моят отговор беше АЗ! по цял ден стоя над него и му правя  smile3534 и ето вече и той може сам  hahaha

# 687
  • Варна
  • Мнения: 27
Момичета, има промоция за копиране на снимки в Грабо
http://grabo.bg/varna/kopirai-snimki-04s9d2q

# 688
  • Мнения: 61
Далия пък й се събират повече от 60 % по корем, но не мисля че това е толкова важно.
Ох, момичета какво ще правим зимата. До какви температури може да ги извеждаме. Ние с Далия сме между 4 и 7 часа навън. Тя си разглежда и се кефи и като й се приспи се размрънква малко и заспива. В къщи й е скучно и е много по кисела. Много съм се сдухала за студените зимни дни. Как да я забавлявам толкова часове  newsm78

# 689
  • София
  • Мнения: 377
Срам-не срам от дългата липса, ама ще се появя отново. Нямам време бе момичета. Ама никакво време.  Гледам да извеждам Лазар по 4-5 часа, готвя, пазарувам, чиста, мия, пера, простирам, обръщам внимание на Калин и вечер съм като парцал. Пусто нали съм ненормална и не оставям почти нищо да свърши мъжът ми. Ами не може да го направи като мен. Само като се прибере от работа му връчвам малкия и аз запретвам ръкави и се мятам над тенджерите и мивката. То пък и всеки ден се яде в тази къща, писна ми да готвя. Викам им "ай стига ядохте всеки ден, редувайте се, днес яжте, утре не, че ми писна да готвя". Малкия и той да е все до мен, и в повечето случаи да съм го гушнала. Големия ме гони с неговите си работи, направо ме разкъсват. А мъжът ми пак е лапнал любимата си реплика "само спокойно".
Та това е около мен.

А сега да питам за захранването, някой захрани ли вече? Ако сте го коментирали ми кажете кога горе-долу, аз ще си го търся. Питам защото Лазар почна да яде през 3 часа, а преди ядеше през 4-5 часа. Явно вече не му стига, хем яде по 160мл. готов разтвор. Близначе ти какво направи?

Общи условия

Активация на акаунт