АЗ

  • 1 408
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 809
Стефчо никога не е говорил за себе си в 3-то лице. От вас разбирам, че децата първо говорят в трето лице  Embarassed.

# 16
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Дааа, и Ивайло си казва "АЗ", никога не е говорил в трето лице.

# 17
  • Мнения: 2 232
И моят ,,големият" син се иразява с Аз или по точно ашшшш.като го питам как се казва и отговаря-Ашш Или по-рядко АЗ.Също и като иска нещо той да направи , вика -Ашшшш.

# 18
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ние пък все още сме на име, т.е. в трето лице.

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Още е в трето лице Crazy

# 20
  • Мнения: 369
 И мойта в началото говореше в трето лице ,защото го научи от нас все казвахме Василена иска ли това ,Василена ше дойде ли с нас и така,което е грешно . С;ед като сменихме начина на говорене и тя си свикна с:АЗ .А за искането сам да прави разни неща само можеш да се радваш ние сме на 2г и 9м и чак сега ит около месец започна да иска сама да се облича и да си реди нещата ,но пък за яденето още на 1г и8-9м започна сама основно

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 "Аз" употребява отдавна, но "мен", "ми", "ме" "на мен" започна да употребява правилно след втората годинка, макар че все още се прокрадва от време на време по някое "Мамоооооо, вземи ГО Мартитоооооооо" , освен това като му казвам Зайче Байче и ми обяснява най-надлежно "Ама аз не съм Зайче Байче, аз съм детенце!" Heart Eyes.

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 835
Никога не е говорила в 3-то лице. Оттук научавам даже, че има подобна ситуация.

# 23
  • Мнения: 1 731
Каката от малка си казваше "АЗ". Hug
Малкия до скоро си говореше от трето лице ,ама вече почна да казва и той "Аз ",обаче говори в женски род-гладна съм,жадна съм-явно му е по-лесно като произношение. Thinking
Малките попиват от големите каки и батковци повече отколкото от нас,родителите. Flutter Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 3 405
Никога не е говорила в 3-то лице. Оттук научавам даже, че има подобна ситуация.
Отначало децата говорят за себе си в трето лице, например: "Ани има кукла.", вместо " Аз имам кукла". Това, че използва думичката "Аз" означава, че вече осъзнало личността си и си е напълно в реда на нещата. Поощрявайте дечицата да казват за себе си "Аз" Simple Smile

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И двете няколко месеца преди втория си рожден ден.

Общи условия

Активация на акаунт