Януарчета безброй на мама вече не дават покой - Тема 13

  • 23 967
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 198
Запис да следя  Peace
Честита ни темичка  Hug

Аз подпирам леглото. Мина ми лошото, но ми е отпаднало. Тато да гледа малката, аз днес ше съм хоризонтално  Whistling

# 16
  • Мнения: 31
Ние сме рашили да спретнем едно бебешко парти не толкова заради подаръците,колкото заради готината атмосфера и емоцията покрай събитието,така че съм оставила на моето маман да избира ден,да кани гости и т.н. Аз само ще удрям по едно рамо отстрани  Grinning
Слава богу за името нямахме никакви разногласия и почти в началото вече знаехме как ще се казва,ако е момченце или мома,а то по случайност съвпадна и с името на единия дядо,та може да се каже че всичко и всички са доволни Wink Празника с маскирането няма да го отразявам сигураж,като може би една от причините ще да е че никой покрай мен не празнува  Wink
Момичета да ви попитам получавали ли сте стомашни болки точно под гърдите в този напреднал етап от бременеенето..аз преди два дена след хранене щях да трупясам от такива,придружени с леко гадене и позиви към тоалетната.Чудя се дали не е от отеснялото място за храна и т.н. и просто да не мога да посъбера това ,което съм поела.Добре че имах но шпа ,та се спасих  Sad

# 17
  • Мнения: 15
Буф и аз тук! Мерси за темата!

И аз днес се връщам от преглед - бебето е добре около 1,300 кг, продължава да си лежи хоризонтално /което си е показание за секцио/ Записаха ни тоновете - доколкото можаха де, че като се разрита по едно време и тонове изчезнаха и гръб ни обърна, абе голям смях - акушерката разправя "СКри се бе, гледай как се обърна, те усещат да знаеш"  Laughing

За бейбишауър - не няма да правим. Погачата, също може да не се състои - това подаване и недай си Боже подсещане за даване на парички, завръзване на кърпи с трохи, конци под дюшека и т.н. ме притесняват от сега, така че предусещам, че щом тооолкова ще го мисля просто ще взема решение да не се състои или ще дойдат точно двама души да преядем с торта и да се почерпим с вино /нали трябвало да има сладко и алкохол/ и това ще е . Аз май даже в момента взех решението. А църква и молитва - да! ще има! Здължително!

Заговорихте и за кръщене - много е рано да го планувам и не за друго, а предимно заради това, че ми се вижда по-готино всеки да преценява сам коя вяра ще изповядва и да се кръщава в осъзнатия си живот - да е с мисъл, а не рутинно. От друга страна, то пък можеш да си я смениш, така че ми е колебливо.

Catseye за подложките за пеленките - до тук съм ги взимала в комплект с 3 слойни, на следващия пазар ще поръчам допълнителни 4-слойни с бамбук и микрофибър или каквито тя ми предложи.
 Пандичка честит ти 8 месец! Днес ми обядиха нов термин 21.01  и ако не се дразниш може пак да ме преместиш - егати! То всъщност какво ли значение има, кой знае и без това кога ще тръгнат да излизат.. Пък и аз ще съм секцио, така, че и тая дата няма да ми е последна.

Момичета пие ми се ракия с шопска салата  Mr. Green от много време насам, а не съм фен на ракията, падам си по бяло вино и бира по принцип, та по повод тая ми лудост вече сме го запланували, че като се роди бебето ограждам един ден от календара който ще е пиянски таткото ще стои трезвен на пост до бебето, а аз ще се сипя една ракийка , да бе една  Twisted Evil  beer

Добре дошли на новите в темата!


# 18
  • Мнения: 31
ААААААААААААААААА..ама че съм забраванка...пропущих най-важното МНОГО ГОЛЯМО БЛАГОДАРСКО за топлото посрещане...След мънинко забягвам да видя какво е положението в Свети Лазар,най-вече цени и инфо за водното им раждане,та после мога да отразя резулатата тук  Laughing утре пък съм в Токуда пак на оглед /на мен там си ми вървят и прегледите/ ,та да видим как ще е родилното и другите щуротии,иначе от консултацийките съм долу-горе доволна   Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 056
cybercat имам огромното желание да се напъна за нормално, имам едно нормално раждане с дъщеря ми, мина без проблеми за 4 часа, без медикаменти и тн. Обаче към момента никой не може нищо да каже, те са много странно едното е по-надолу с "главата точно на изхода" както се изрази доктора и никакъв кекс да не се спука мехура и да тръгне да се ражда, второто обаче е по-нагоре и е напречно с дупето към изхода. Към момента нищо не може да се каже, като наближи времето ще се гледа как са застанали и тн и ще се решава. Надявам се да имам поне възможност да опитам с естествено раждане, ноо важно е всичко да е наред и да няма усложнения, каквото стане стане.

# 20
  • Мнения: 1 266
Благодаря за темата   bouquet
и да не ви изпусна.

Ние имаме бебе-коте насред гипсовата мазилка. Голям екшън.

Маги, по принцип е важно първото бебе да е главично, другото може да се обърна и намести, като излезе номер 1.

# 21
  • Мнения: 1 056
Котката Марта за сега е главично, амаа има много време и не знам дали няма някакъв вариант да се завърти, дано не стане де. Абе и доктора ми каза, не го мисли за сега много е рано с мислене не става тази работа  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 16
запис... Hug
днес в 17.00 съм на преглед ,да видим как стоят нещата.
 Hug Hug

# 23
  • Мнения: 5
Crazy То пък като че ли погачата не е езическа и то много..., хелоуин твърдо чужд и езически празник и двата няма да се почетат у нас. Колкото до бейби шауъра го мисля именно защото е светски и в услуга на майката. Например далеч от мен да си помисля, че ще допусна толумби след раждането у нас???!!!  newsm78 Какви приятелки каква рода, абсолютно няма да го бъде това поне два месеца, за които ще дойде може би само една по-възрастна приятека от бг да помага и това е.

Ако бабата се засили и нея няма да изгоним. Други хора не.

Затова и защото знам какво значи безсмсилен подарък ние си имаме списък с малки неща като например термометри, кошче за мръсните дрехи на беба, ваничка, зимен сак, шишета и ей такива. Тях бих очаквала по списъка всеки да си избере какво да ни донесе, а не после да тръгне с комплекти дрехи и там каквото му хрумне...
За дрешките мисля, че засега съм оборудвана. Останаха големите покупки  Whistling. Та затова предпочитам сега да ми е партито, после съм убедена, че от умора и нерви едва ли някой ще искам в къщата си...

Колкото до кръщенето да споделя ние как правим. Посвещаваме го в Църквата т.е да се молят за него да е Господно, да расте здраво , да почита Бог и хората, но...не го кръщаваме даже след година. Разбира се възпитаваме го във вяра в Бога понеже имаме такава и не е проформа, но избора на детето за нас е важен и той да стане когато е с акало наистина т.е да отрасте и тогава само да реши ще се кръщава ли. Самото кръщение също означава много повече от това едно дете да е защитено, а че то решава да живее по определен Богоугоден начин...

Сина ни например идва с нас на протестантска църква, но в същото време е просвещаван в училище и в юдеизма.., аз пък съм обградена с приятели от всички клонове на християнството и дори мюсулманството и намирам за редно да го научим да живее в мир с всички, но сам да избере кога да се кръсти. Аз самата съм кръстена на 19 по моя воля.

Купих подаръците за рожденника и отивам да домакинствам. От училище ми звъняха притеснени що ме няма...  Blush

# 24
  • Мнения: 21
Ето ме и мен  Simple Smile Благодаря за хубавата тема   bouquet  и заглавието  Heart Eyes

Панди,честит 8-ми месец,малко остана  Hug

Аз вчера цял ден бях на разходка в морската градина,слязохме и до плажа имаше доста хора,времето беше страхотно,както и днес   Nature Sunny Simple Smile Следобед си получих количката,мнооого съм щастлива Simple Smile  

Това за бебешкото парти....не съм се замисляла,но най-вероятно няма да правим такова. Обичая за погачата и молитвата също не са ми познати.....хм.....уговаря ли се предварително тази молитва или просто отиваш в църквата и казваш на попа да прочете такава за бебето и заплаща ли се нещо? Извинявам се за глупавите въпроси,но наистина не знам...

Моята бебка си има име доста отдавна Simple Smile и си й говорим по име,много ми е сладко  Heart Eyes
В момента е главично и и усещам ритането високо до пъпа Simple Smile Понякога си опъва крачето и става една подутина,която остава така и аз започвам да си играя с нея,гъделичкам я  hahaha и тя се крие,после пак се опъва и така....  Blush

Хубав ден на всички и  Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 361
Само се записвам
Панди мерси за прекрасната тема и честита ти финална права.

Аз ходих на лекция на 9 месеца и спечелих активна гимнастика.
Сега отивам да готвя

# 26
  • Мнения: 19
Честита нова темичка и аз да се запиша. Вече съм в 7-месец наистина не остана много. Днес бях на доки изписа ми крем-инжекция която се поставя вътре за гъбичките. Бебо расте с пълни темпове корема ми е доста голям даже днес като влязох в един магазин да гледам продавачката си помисли че съм в 8-9. JoyПроблемите в къщи поутихнаха но баща ми още не ми говори иначе ми купи дъска за гладене и термо-кана hahahaособняк е какво да го правя.

# 27
  • София
  • Мнения: 154
Докато се върнем от лекцията колко много сте изписали, даже и нова тема си имаме - Мерсииии   bouquet

Лекцията беше интересна, все нещо ново научавам от Елена Василева.
А и за захранването ни казаха разни работи.
Елг си спечели много хубава гимнастика, дано Малчо да е късметлия да му върви на томболи Simple Smile

Аз ви казвам чао, че се заговорихме за сладкиши и торти - отивам до магазина да си взема продуктите и да си забъркам Simple Smile

# 28
  • Мнения: 9
Здравейте милички  Hug

Честита ни нова тема, изписваме ги много бързо бе Simple Smile

Панди, айде честито ти 8 месец, малееее, не остана бе... Вчера си викам, кога беше май месец като разбрахме, а вече влизаме в ноември...

Аз съм леко болна, гадна хрема имам и гърлото ме боли... Много неприятна ситуация, придружена и с главоболие, ама се оправям някак си.

Отказаха ни второ жилище, защото съм бременна и сме щяли да станем много наематели (с бебето), а освен това то ще плаче.... Голяма изненада, че бебето ще плаче.... Все едно тука никой не ражда и не гледа деца, така се ядосвам вече!!!

И аз се чудя за бейби шауъра, една приятелка ми предложи да ми направят, но имам време да помисля. Само проблеми около мен и един куп интриги от свекърва ми. Хем се опитвам да се държа, да не се нервя, хем ми иде да крещя вече...

 Hug Hug Hug на всички и  welcome на chica_bomb

# 29
  • София
  • Мнения: 5 293
Ние имаме бебе-коте насред гипсовата мазилка. Голям екшън.

Не свърши ли тоз ремонт  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт