Ясла?!

  • 1 248
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз изобщо не се терзая с мисли за яслата. Подали сме молба, ако я приемат, от септември ще тръгне на ясла (ще бъде на 1г и 1-2 месеца). А пък аз евентуално ще си намеря работа, а и имам да уча.
Сигурно септември няма да ми е така спокойно Laughing, но има време до тогава.

# 16
  • Мнения: 272
Мисля, че яслата не решава изцяло проблема с професионалната реализация на майката. Откакто синът ми тръгна на ясла, е в режим "две седмици на ясла- две седмици със сополи вкъщи". Трудно бих си намерила работа и не знам кой работодател би ме изтърпял ако по половин месец съм в болнични заради малко дете. Затова, според мен, по-добрият вариант е детегледачка или баба.

# 17
  • Мнения: 319
Ако ми позволите да се намеся и аз с малко предистория и текущо дередже. Върнах се на работа, малко преди Криси да навърши 9 месеца. Не са ме принуждавали да го правя, просто се налагаше заради финансите (държа да уточня, че получавам прилична заплата, а и фирмата, в която работя е нормална във всяко отношение, работя тук вече 7 години!). Не исках детето да го гледа свекито, обаче трябваше да се примиря. Имахме много ядове с нея в началото, защото аз съм от снахите, дето свекървите им не ги долюбват много, щото са устати. Свекитата я гледаха докато навърши 1 год и 3 мес. После един ден се разсърдиха нещо - ей така, без причина, една сряда вечер свекърва ми ми каза, че няма да идва от утре. Щях да полудея - нито отпуска можех да взема, нито да напусна - нищо. Пълна безизходица. С мъжа ми решихме - след много колебания естествено - ясла! Ужас! Взех две седмици болнични (да е жива и здрава личната!), майка ми дойде за две седмици и след това Криси тръгна на ясла, т.е. на 1 год. и 4 мес. Плака близо месец, но после свикна, успокои се, стана по-самостоятелна, по-общителна (преди беше направо асоциална - пищеше при всяко доближаване на друг човек или друго дете. Ходи си и сега. С радост и удоволствие! Единственият начин да я събудя сутрин е като и кажа, че отива при децата! Не съжалявам, че я дадох на ясла, напротив. Сега съм спокойна, доколкото е възможно! Боледува в рамките на нормалното, взимам си болнични, когато е болна! Свекито се натиска сега да я гледа, но... късна е, либе, мандалото хлопна!

Искам да кажа на всички майки, които имат колебания за яслата: мили мами, не се тревожете толкова много! Яслата не е най-страшното нещо, което може да се случи на вас и децата ви! Има много положителни страни на ходенето на ясла, които въобще, ама въобще не са за пренебрегване. Успех на всички!  bouquet

# 18
  • Мнения: 319
Пак съм аз! Забравих да кажа, че Криси също беше крайно капризна и лазглезена (и продължава да е!), беше залепена за мен, заспиваше само на ръце след мъчително и продължително люшкане, друсане и пр. Яслата реши тези проблеми много бързо - може би за седмица диването разбра какво се иска от нея и приключихме с капризите при заспиването и храненето и пр. Ами май това е всичко, което исках да добавя!

# 19
  • Мнения: 953
Уфффффф, трудна тема. Дадох малката когато навърши 1г и 1мес. Беше единственото дете в яслата което не плачеше сутрин. Лелите бяха много доволни. Научиха я за 3 дни да сяда на гърнето. Научи се да се храни сама, не че менюто не беше на дрехите ,но да са здрави пералните. Ходеше с желание в яслата. Дотук добре, но след януарските празници я заведох на ясла още първия ден а бяха без парно и детето явно се простуди и от тогава започнаха боледуванията. Докато накрая не направи плиомония на ЮНИ и я спряхме. Свекърва ми до този момент не искаше и да чуе за малката сякаш си я бях довела от къщи и не и е внуче даже не се сещаше да попита за нея камо ли да я гледа. НО след това като много се разболя явна нещо и стана а и това че я бяхме изолирали я накара да си промени мнението и сега я гледа. НО СМЯТАМ ДА Я ВЪРНА НАПРОЛЕТ В ЯСЛАТА. ЛЯТОТО ПАК В КЪЩИ ЗАЩОТО ЛЕЛИТЕ В ЯСЛАТА ОТВАРЯТ ПРОЗОРЦИТЕ и правят ТЕЧЕНИЕ И МАСОВО ДЕЦАТА НА ЮНИ ОТ ГРУПАТА НАПРАВИХА ПЛИОМОНИИ.

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Категорично ЗА яслата. Малечка тръгна на 1г8м. До този момент беше толкова срамежлива, че плачеше дори от леля си. Не желаеше да разговаря с друг, освен с мен и кака си. Дори тати пренебрегваше. Направо се поболях от мисли как ще тръгне. И-о, чудо на чудесата- първия ден дори не се разплака. Помислих си, че е в шок, но не - сякаш откакто се е родила живее там newsm78. Стана общителна, подредена и много послушна. Да са живи и здрави госпожите и лелките, детенце се чувства чудесно. Та мисълта ми беше - понякога ние, мамите, излишно се тревожим, а те нещата си потръгват от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт