Кога проходиха децата ви?

  • 5 002
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами моя син проходи на 9месеца. Но педиатърката ми каза, че има и бебета проходили и на 8месеца, но са голяма рядкост.  Shocked

# 61
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Дъщеря ми проходи на 9 навършени месеца. Синът е вече на 10м, но предимно пълзи, изправя се и ходи по мебелите. Не върви сам, краката му още се огъват.
Гена, не се притеснявай. Според ортопедите, най-полезно за децата е да проходят между годинка и годинка и 2-3 месеца. Нека си попълзи, да му заякнат ставите. Пълзенето е много полезно.
Двигателно развитие на бебето
Нервно-психично развитие на бебето
Този последният е на английски, но същественото изречение в него е, че :
"Повечето бебета правят своите първи стъпки между 9-12 месеца, и докато навършат 14-15 месеца ходят добре. Въпреки това, не се тревожете, ако на вашето дете прохождането отнеме малко повече време. Много изключително нормални деца не прохождат преди да навършат 16-17 месеца"!
Developmental milestones: Walking
"1г.и 6 месеца - първи изречения, говори в трето лице единствено число. АЗ идва по-късно." - Цитат от "Нервно-психично развитие на бебето"
Ей това ме разби, тук трябва да ги разделят на момичета и момчета. Не съм чувала дете на 1,6г. да сглобява изречения?  #Crazy Моя син е на 1г. и още не говори смислено, казва думички, като мама, тата, да, не, баба, дяда, айде и т.н. ама не влага смисъл в тях.  newsm78

# 62
  • Мнения: 5 577
Даже по-късно ...

# 63
  • Мнения: 449
Няколко дни след 1г.

# 64
  • Мнения: 1 202
Оги проходи броени дни преди да стане на 12 месеца.
Моят син също! smile3539

# 65
  • Мнения: 10 758
Дъщеря ми проходи на 10 месеца.Преди това не е лазила много.Постоянно беше в проходилката.
Сина проходи на 1 г. и 10 дни.Направо ме шашна, като го видях, защото като го гледах как лази и изобщо не иска да ходи, си казах- "Е тоя моя, сигурно ще проходи на 2 г."Изведнъж се пусна и направи няколко тигела на хола.

# 66
  • Мнения: 1 878
Баткото ни проходи на 10 месеца, мисля благодарение на кошарката в която непрекъснато се изправяше разчитайки сам на собствените си сили и умения. Мисля нормалното беше да се проходи до година и половина, така че място за притеснения няма - остави детенцето повечко време да е самостоятелно и да прави опити и не го насилвай да нестане обратния ефект.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 434
Синът ми проходи на 11 месеца. Придвижваше се подпирайки се на мебелите и в един момент съвсем се отпусна. Много мразеше да е в проходилка, почти не се застояваше там. Всички деца са различни, не се притеснявай, като му дойде "музата" сам ще изяви желание да ходи.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 181
На 1г и 2м..
Няма нищо притеснително,не го насилвай по никакъв начин.Детето само ще си реши кога е готово.Непроходили деца няма.

# 69
  • София
  • Мнения: 5 828
Точно на годинката Simple Smile

# 70
  • Мнения: 396
На 10м.и половина,тя нямаше търпение да си стъпи на крачетата Grinning Grinning.

# 71
  • Мнения: 3 537
na 1 godina be3 1 den newsm68

# 72
  • Мнения: 415
Баткото започна да върви /въобще не е лазил/ хванат за двата ми пръста още на 8,5месеца - останах без кръст, докато се отпусна сам към 11 месеца. Непрекъснато търчах след него, за да не падне и да се пребие.....
Малкия го оставих сам - пролази към 7 месеца и започна да се изправя сам 2 месеца по-късно. Оставях го да се научи да пада безопасно и да внимава. Сега търчи и дори да се спъне все си пази главата - върти се и все на дупе пльосва.

# 73
  • София
  • Мнения: 172
Мони проходи седмица преди първия си рожден ден, като имам в предвид ходене без да го държа за ръка. Иначе за ръка се водихме от края на 10-11 месец. 1-2 седмици му давах по 1 пръст във всяка ръка. Забелязах, че когато ме държи с двете ръце повече се отпуска и стъпва на пръсти, докато с като го водех с една ръка си стъпваше добре детето.
Съседчета проходиха след годинката (1г.1м) и то много леко без особени усилия от страна на майките. Така че не се притеснявай.
Аз очаквах и моя син да си попълзи още (от края на 8-ми месец започна). Малко ни изненада като пое подадените от нас ръце, изправи се и последва баща си с 2-3 крачки. После като му кажех "хайде да ходиме" вече знаеше за какво става въпрос.

# 74
  • Мнения: 3 611
Янис направи първите си самостоятелни крачки на годинка без няколко дни.
На 9 месеца обаче беше, като се качи най-отгоре на 3-4 метрова стълба...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт