Математически турнири - 24

  • 81 254
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 7 673
И моят за 7-и клас е дал Г за първа, както и тези, с които е сверявал от СМГ
И това го проверих пак. В си пише...
Сигурно има грешни отговори, но засега не разполагаме май с други...

# 721
  • Мнения: 423
Имам следния въпрос, от коледното математическо състезание от 2009г. за първи клас дадох задачи на дъщеря ми, за да се упражнява във връзка с престоящото тази година. На 8 задача, влезнахме в спор как се решава.Аз смятам, че трябва да се изчисли всяка редичка така, че да се получи числото най-горе, докато дъщеря ми по друг начин го прави трудно ми е да го обясня - например първата пирамида тя е написала най-долу - 5, 1, 0, в по-горната редичка 6, 1 и съответно 7, като смята 5+1 е 6, 1+0 е 1 и тя ми казва, че не трябва сбора на най-долната редичка да е 7. Ох, много обръкващо го обясних, но дано ме разбирате какво искам да попитам. Благодаря.

# 722
# 723
  • София
  • Мнения: 7 673
Имам следния въпрос, от коледното математическо състезание от 2009г. за първи клас дадох задачи на дъщеря ми, за да се упражнява във връзка с престоящото тази година. На 8 задача, влезнахме в спор как се решава.Аз смятам, че трябва да се изчисли всяка редичка така, че да се получи числото най-горе, докато дъщеря ми по друг начин го прави трудно ми е да го обясня - например първата пирамида тя е написала най-долу - 5, 1, 0, в по-горната редичка 6, 1 и съответно 7, като смята 5+1 е 6, 1+0 е 1 и тя ми казва, че не трябва сбора на най-долната редичка да е 7. Ох, много обръкващо го обясних, но дано ме разбирате какво искам да попитам. Благодаря.
Разбрах те какво питаш.
Детето ти е право.
Иска ми парола.

# 724
  • София
  • Мнения: 1 154
Поздравления на Яни! Справил се е чудесно! Hug
Явно при вас на 6-та задача са зачели за верен отговор - отговор В).
Дано и НПМГ си коригират отговора и да не се налагат корекции впоследствие.

# 725
# 726
  • Мнения: 5
Сигурни ли сте че това са отговорите за 8-9 клас, защото моят син е получил някъде други, които аз проверих и считам за верни.

# 727
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
Поздравления на Яни! Справил се е чудесно! Hug
Явно при вас на 6-та задача са зачели за верен отговор - отговор В).
Дано и НПМГ си коригират отговора и да не се налагат корекции впоследствие.
Със сигурност е "В", малко му се подкосиха краката като разбра, че може да е оплескал отново лесната задача. Втурнахме се да я решаваме цялата фамилия...

# 728
  • Мнения: 163
На задача се дават по 0, 3 или 6 точки.
Как така първите двама в Шумен за 7 клас имат 43 и 34 точки?

# 729
  • Мнения: 1 075
Моят син има само една сгрешена задача и тя е от тези за които се присъжда 3 точки. Много ,ама многоооо сме доволни

# 730
  • Мнения: 3 379
Ако вярвам на черновата, моят син е изкарал не особено добър резултат (половината точки), имайки предвид, че задачите за 3-ти клас не ми се видяха никак трудни. Като се върне от РД, ще ги гледаме заедно.

Ирина, има ли резултати вече на стъклото на НПМГ? Ако си ги снимала, пиши ми на ЛС нашия, моля те.

# 731

Общи условия

Активация на акаунт