Пости 2013/2014 - 3 тема

  • 53 539
  • 685
  •   1
Отговори
# 45
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Записвам се и аз, чакам с нетърпение коледните пости и ще следя за рецепти и тази път при вас

# 46
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 272
Нямам търпение да почна постите. Започвам от утре/сряда/. Винаги се чувствам много добре когато постя. Само ме притеснява да не напълнея, защото ще увелича въглехидратите за сметка на протеините. Praynig Тъй като се старая да не ям тестени и сладки неща а сега ще трябва да включа в менюто си хляб, искам да ви питам от кой вид си купувате вие?  Heart Eyes

# 47
  • София
  • Мнения: 7 901
Нямам търпение да почна постите. Започвам от утре/сряда/. Винаги се чувствам много добре когато постя. Само ме притеснява да не напълнея, защото ще увелича въглехидратите за сметка на протеините. Praynig Тъй като се старая да не ям тестени и сладки неща а сега ще трябва да включа в менюто си хляб, искам да ви питам от кой вид си купувате вие?  Heart Eyes

Ами аз лично на този пост ще бъда на домашен ръжено пълнозърнест хляб с домашен квас (вместо мая). Меся в неделя няколко хлебчета, защото повечето аз си ги ям. После след изпичане ги чакам хубаво да изстинат, увивам ги в свежо фолио и една част от тях отиват в камерата.

# 48
  • София
  • Мнения: 864
Аз тахана , който ползвам е от Ивайловград.Незнам как се казва точно, но бях ела че там е най-хубавият и качествен.
Иначе съм чувала добри отзиви и за този на Тръндеви.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 901
Как елиминирате привкуса на халва като ползвате тахан.

# 50
  • Мнения: X
Аз харесвам натуралния на "Тръндеви".Не ми горчи, за разлика от всички останали, които съм опитвала.
Как елиминирате привкуса на халва като ползвате тахан.
Не го елиминирам.     Laughing   Ама аз обичам халва.   

# 51
  • София
  • Мнения: 864
Как елиминирате привкуса на халва като ползвате тахан.
Аз не го усещам.Харесва ми.Слагам го доста по кремчета и салати.

# 52
  • Мнения: 3 743
И на мен ми харесва, както писах, обожавам го. Но ако се сложи лимонов сок или портокалов сок се променя вкуса. Също така, в десерти какаото "убива" тахановия вкус Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 7 901
И на мен ми харесва, както писах, обожавам го. Но ако се сложи лимонов сок или портокалов сок се променя вкуса. Също така, в десерти какаото "убива" тахановия вкус Peace

Това до някъде е така, защото аз правя един вид „течен шоколад“ с халва, маргарин и какао.

# 54
  • Мнения: 9 991
Нямам търпение да почна постите. Започвам от утре/сряда/. Винаги се чувствам много добре когато постя. Само ме притеснява да не напълнея, защото ще увелича въглехидратите за сметка на протеините. Praynig Тъй като се старая да не ям тестени и сладки неща а сега ще трябва да включа в менюто си хляб, искам да ви питам от кой вид си купувате вие?  Heart Eyes

В боба и овесените ядки има много протеини от растителен произход, както и в много други  . Хляб ако купувам почти само типов. Само в него има витамини от групата Б и полезни неща. Винаги чета етикета, по възможност да няма консерванти и подобрители. От време на време и купувам от малки фурни , има 2 до нас, където го правят с квас , не с мая .

Тахана с малко мед го ям чист , или сусам смлян с банани и вода ,много е вкусно. Ако не обичаш тахан , си вземай семена сусамови . На Тръндеви знам , че е най-добрия , тъмния натурален.

# 55
  • Мнения: 5 079
Аз пък по време на постите свалям килограми. Плюс това, Мартина, не забравяй, че през този пост можеш да хапваш риба. Аз залагам предимно на зеленчукови супи и яхнии, без хляб, ако огладнея, хапвам един плод.

# 56
  • София
  • Мнения: 7 901
През тазгодишните рождественски пости ще работя върху староселските версии на пълнозърнест хляб с домашен квак (вместо мая).

# 57
  • Мнения: 1 808
 Hug
Намерих от един блог това/блогът на Деси/. Мисля, че е удачно да си го направиш и на работа даже да си го носиш- само с чесъна малко.... Laughing
Цитат

Сурови безглутенови нискомазнинни крекери

Тези крекери са ми супер любими и цяла зима присъстваха в менюто ми! Те са компилация между суровите крекери от покълнала елда и суровите средиземноморски омега 3 крекери. Те са невероятно ароматни, нискомазнинни, супер хрупкави и засищащи. Обикновено суровите крекери са доста богати на семена и ядки, но не и тези. И дори няма да имате нужда от кухненски робот. Само пасатор ще ви е нужен, но пък той се намира във всяка кухня.

Ето и рецептата за 16 крекера /1 тава/:

½ чаша ленено семе /накиснато/

5-6 чери доматки

4 парченца сушен домат /накиснати във вода или мариновани в зехтин/

2 скилидки чесън

1 ч.л босилек

1 ч.л риган

1 ч.л хималайска сол

2 чаши елда /накисната и покълнала/

Всички съставки освен последната се слагат в голяма купа и се пасират добре с помощта на пасатор. След това се добавя и елдата и сместа се разбърква много добре с лъжица. Готовото тесто се разстила на тънък слой /около 1 см/ върху тава с хартия за печене. Оформят се 16 крекера с помощта на нож и тавата се слага във фурната на 60 градуса. След 1-2 часа температурата се намалява на 50 градуса. След 8 часа крекерите се обръщат внимателно с шпатула и се оставят да се сушат и от другата страна. Целият процес на сушене е около 16-18 часа докато станат напълно готови и хрупкави. Изключително трайни са и ако желаете може да си направите двойно количество.

# 58
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 272
Благодаря на всички, които ми отговорихте  Hug. Снощи си направих хляб от типово брашно, ръчно месен /нямам пекарна/. Стана много истински - 8 топки направих а посредата остана дупка. Като се изпече станаха 8 хлебчета. Мисля да ям по 1 на ден. Дано да издържи хляба 1 седмица. И така веднъж седмично да си правя сама хляба по време на постите. А след тях вече няма да ям хляб защото ще се насищам от протеините.  Flutter

# 59
  • Мнения: 129
Здравейте?
Днес реших да съм на плодове. Не съм решила все още дали и аз да се включа. Ще ви чета и имам още ден да се мотивирам.

Общи условия

Активация на акаунт