Бясна съм! Отново за кърменето и педиатрите!!!

  • 1 958
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 243
Понеже в темата стана въпрос и за мед.сестри да споделя какво ми разказа една приятелка вчера. Зълва й ражда в Англия преди един месец и ми разправя как се хранили с добавка и как не й стигала кърмата и как ама въобще не искало да пие вода детето,а те й казали,че трябва да пие.И аз  Shocked "Сигурна ли си,че в Англия някой лекар й е препоръчал да дава вода и добавка на бебето(или майка й я "съветва")?" ,а тя казва: "Не бе, в болницата където ражда имало мед.сестра българка и тя с нея си поддържала връзка, та тя и давала указания как да гледа бебето и какво да му дава да яде и пие".  Shocked
На това му се вика: Хубава работа, ама българска  Mr. Green

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
На мен ми се случи нещо странно - продавачката в "моя" бебешки магазин е за късното захранване и упорито агитира майките!!!

Е това вече е ме изненада.
Аз пазарувам понякога в един склад-магазин, където продават 2-3 мъже и дават такива напътствия, че направо падам. Особено като дойде някой татко, дето не е съвсем разбрал за какво са го пратили .... голям купон става.  Laughing
Ами то си е изненадващо, особено за нашия град.
Въпреки, че мамма Б не е написала името на магазина, съм сигурна, че става въпрос за същия в който пазарувам и аз. Освен, че е най-евтиния в града, съветите и отношението на голяма част от продавачките са перфектни. А жената на собственика е просто несравнима Hug
Дано да има почевече такива магазини!

# 47
  • Мнения: 6 472
Разни неадекватни изказвания от мед. персонал по- ги схващам, защото те така са учили и така си карат. Обаче тука при нас има едно магазинче за детски храни, които безумно ме изнервиха последният път Tired Някаква женица пристига с бебето и иска да си напазарува шишета и разни там други аксесоари. До момента били само на кърма. След като се разбра, че детето е на 3 м., оная мити продавачка като се отприщи и като почна да обяснява как сокове трябва да се дават вече, пюрета трябва да се дават и т.н и т.н. Женицата вика "ама тя педиатърката нищо още не ми е казала", а продавачката почна да се възмущава как можело такова безотговорно отношение и да я сменяла. Аз разбирам, че най- вероятно тя така си е отгледала децата, но пък да се прави на доктор и да дава такива компетентни съвети нещо не ми е присърце и престанах да пазарувам от там.

# 48
  • Мнения: 4 358
Вчера разбрах за позната, която се цеди и хвърля кърмата, защото бебчето не я иска. Детето е на адаптирано мляко, още няма навършен месец.
Ама коя съм аз да давам съвети  doh

Общи условия

Активация на акаунт