Коледа 2013 - тема 2

  • 55 391
  • 756
  •   2
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 239
И аз ще отида в Лидъл да ги видя, но в брошурата пише 6 части, което според мен, означава че се продават отделно сърцата, отделно кръговете и отделно квадратите. И ако е така 10 лв. ми се вижда много.

# 16
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
lu4a, браво беее, браво!!!  Twisted Evil  Mr. Green Тези и аз си ги мечтая! Katrin, да отделно са, всеки вид се състои от 6 части.

sisi72, първите 2 мнения са пълни с рецепти. Бухвай се в тестото и давай!  Peace

wafi, страхотни идейки! Ще трябва вече да си ги копи-пействам, че започвам да ги забравям.

Сега е момента да ме подсетите/да ми изпратите линкове към рецепти, дадени в предишната тема, за да ги добавя в първите мнения.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Здравейте и от мен! АКК и аз правех веднъж миналата година, няма да повторя, не е нашия сладкиш определено. Иначе се отчитам от няколко години с меденки и линцерови сладки. Тази година съм решила да направя и ванилените кравайчета.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

_Пепи_ , защо правиш само 1/2 от меденките на Джули?  


Много са ни цяла доза, а давам само на майка ми малко и на снаха ми. Като имам още 5-6 вида сладки и меденките остават. Тази година даже хвърлих от тях- след 3 месеца размотаване в кутията. Първо ги наснимах и после заминаха в коша.
Иначе меденките са супер, ама аз от началото на декември правя какви ли не сладости и ни писва да ядем.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 462
 ooooh! Кога стигнахте до втора страница  ooooh!

Благодаря за новата тема   bouquet

И моето дете няма търпение да правим дядо Кольовци Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 239

_Пепи_ , защо правиш само 1/2 от меденките на Джули?  


Много са ни цяла доза, а давам само на майка ми малко и на снаха ми. Като имам още 5-6 вида сладки и меденките остават. Тази година даже хвърлих от тях- след 3 месеца размотаване в кутията. Първо ги наснимах и после заминаха в коша.
Иначе меденките са супер, ама аз от началото на декември правя какви ли не сладости и ни писва да ядем.
Божеееее, блазя ти! В къщи всичко, което се намери се изяжда. Даже миналата година правих елха за украса, от някакво по-обикновенно тесто / не толкова вкусно/, да не си хабя продуктите. И нея изядоха  ooooh!

# 21
  • Мнения: 6 031
Благодаря за темата!
Ще събирам идеи тук при вас.

# 22
  • До Балкана
  • Мнения: 100
  bouquet Peace

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Може ли рецепта за коледен щолен?Благодаря.

Погледни по-нагоре в рецептите, те затова са там.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 390
Ще питам една глупост, но опитните майсторки да не се скандализират, а някоя, най-милозливата, да ми отговори, моля! Wink
Може ли да се пекат меденки в силиконов молд? Знам, че друг вид сладки може - Джемма дори ги показа в предишната тема.
Защо ли - защото имам уплах от месене и точене, вероятно няма да се справя...

# 25
  • София
  • Мнения: 6 269
Ще питам една глупост, но опитните майсторки да не се скандализират, а някоя, най-милозливата, да ми отговори, моля! Wink
Може ли да се пекат меденки в силиконов молд? Знам, че друг вид сладки може - Джемма дори ги показа в предишната тема.
Защо ли - защото имам уплах от месене и точене, вероятно няма да се справя...

Е, то без месене как мислиш да направиш меденки? Иначе, може да се ползва силиконов молд за формичките (не съм пробвала, ама не пречи да тестваш  Wink ). Всъщност, няма нищи страшно в месенето и точенето на меденките. Все пак не е козунак  Mr. Green


_Пепи_ , защо правиш само 1/2 от меденките на Джули? 


Много са ни цяла доза, а давам само на майка ми малко и на снаха ми. Като имам още 5-6 вида сладки и меденките остават. Тази година даже хвърлих от тях- след 3 месеца размотаване в кутията. Първо ги наснимах и после заминаха в коша.
Иначе меденките са супер, ама аз от началото на декември правя какви ли не сладости и ни писва да ядем.
Божеееее, блазя ти! В къщи всичко, което се намери се изяжда. Даже миналата година правих елха за украса, от някакво по-обикновенно тесто / не толкова вкусно/, да не си хабя продуктите. И нея изядоха  ooooh!

Хаха, и при нас всичко се изяжда, даже и къщата. Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 1 390
Няма страшно за който може  Laughing Аз няколко пъти съм пробвала с питки и сама си се смях на резултата...Ще мисля, пък да видим какво ще направя  hahaha

# 27
  • Мнения: 3 272
Няма страшно за който може  Laughing Аз няколко пъти съм пробвала с питки и сама си се смях на резултата...Ще мисля, пък да видим какво ще направя  hahaha
Мисля че няма от какво да се притесняваш  PeaceПитката е едно а меденките съвсем друго.С проба става.Успех.

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз ще отида в Лидъл да ги видя, но в брошурата пише 6 части, което според мен, означава че се продават отделно сърцата, отделно кръговете и отделно квадратите. И ако е така 10 лв. ми се вижда много.

Аааа, 4 пластмаси от Италия не ти се видяха много за 30 лв,а 4 метални за 10 лв- много,а ? hahaha Hug
Шегичка. И аз отдавна искам такива кръгли, ама и квадратните ми харесаха. Ще си помисля. newsm78 Някак си онлайн лесно давам пари, а в реален магазин умувам много. Joy

Ще питам една глупост, но опитните майсторки да не се скандализират, а някоя, най-милозливата, да ми отговори, моля! Wink
Може ли да се пекат меденки в силиконов молд? Знам, че друг вид сладки може - Джемма дори ги показа в предишната тема.
Защо ли - защото имам уплах от месене и точене, вероятно няма да се справя...
може. Но пак без месене няма да минеш. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 11 818
Mileto, благодаря за новата тема! Hug Изпратих и едно линкче за 1 стр. Wink

Аз по традиция чакам да мине р.д. на дъщеря ми, който е в неделя и после ще се развихрям. Тази година съм осигурила и дъъълъг престой на малкия при бабите, та на спокойствие ще си работя и през деня, няма да бързам и крия толкова стриктно, ще имам време и за повече украса. Разбира се и с децата ще врътнем няколко дози меденки, ще украсяваме и ще се забавляваме, но това ще е непосредствено преди и по време на Коледа. Преди това ще правя сладки, украсени меденки за подаряване предимно. Моите деца, така или иначе предпочитат само чистите, неукрасени ръжени меденки..

Общи условия

Активация на акаунт