проблем при прехвърляне в градина

  • 3 141
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 344
Успех и пиши после какво е станало   bouquet

# 16
  • Мнения: 23
 От системата ни отговориха :
"Детето може да продължи да посещава детското заведение до пускане в експлоатация на 85 ОДЗ. Моля, информирайте директорката на настоящето ОДЗ, че сте записани в другата детска градина.  "

След малко отивам да  пусна писмото - молба на директорката. Стискайте палци.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 731
Здравейте! Не съм сигурна дали моят опит ще помогне на някой, но ще го споделя с надеждата да е полезен. При мен се наложи преместване на дъщеря ми в нова градина през септември. Срокът за записване беше до 13.09., а се оказа, че в новата градина групата ще се сформира от 01.10. Говорих и с двете директорки и решихме следното: записах я в новата градина на 05.09., като за целта я отписаха от старата, но тя я посещава до 13.09. След това започна да посещава новата, но в друга група от нейния набор, докато на 01.10. започна да работи и новата група. Разбира се при мен сроковете бяха по-къси и по-ясни в сравнение с извършваните строежи във вашите случаи. Според мен обаче всичко зависи от директорките и желанието им да намерят решение за всеки конкретен случай. Не мисля обаче, че е нормално да изнудват родителите и под претекст, че било "незаконно" детето да се води в две градини (като че ли едно дете може да ходи на две различни места по едно и също време) да ги карат да търсят алтернативи за гледане на дете, което е свикнало да ходи на градина, и то по време на учебната година - все пак нали работят по програма. Не стига че родителите чакат с години за място и правят всевъзможни гимнастики, ами и поради организационни неуредици на общината им се създават и допълнителни проблеми. Защо пускат през ноември през системата свободни места за градина, която ще бъде построена?!? през януари-февруари?
Така че бъдете настоятелни и не ги оставяйте да ни правят на маймуни.

# 18
  • Мнения: 61
Момичета, благодаря за съветите.
Проблемът ми е решен. От Дирекция образование са се уговорили със старата директорка и детето ще посещава старата градина почти до края на декември. Не разбирам само защо ми скъсаха нервите една седмица. Неуредици, арогантност и т.н.
В крайна сметка всичко е добре щом свършва добре.
Още веднъж, Благодаря на включилите се!  bouquet

# 19
  • Мнения: 23
При нас се получи друго.
Оказа се, че старата директорка говорила с новата  и не взела под внимание това което ми писаха в ИСОДЗ.
детето е отписано от старата ДГ и ще с егледа от баба докато построят новата ДГ.

В крайна сметка , след като няма добра воля решихме да не натискаме ситуацията, защото може да рефлектира върху детето и да го гледа баба му.
Като ако можем ще го водим за 1-2 дни в новата детска градина , за да свиква с обстановката, докато стане готова.

# 20
  • Мнения: 9
Здравейте, имам нужда от съвет. На генералното класиране пролетта по второ желание ни приеха в една градина и започнахме от 15-ти септември да я посещаваме. Сега в събота ни приеха в друга детска градина пак в същия район и като се обадих в новата ми казаха, че за да ме запишат трябва първо да ме отпишат от старата и да си взема документите. Отидох в старата и се оказа, че директорката я няма и няма кой да я замести и евентуално щяла да дойде в четвъртък или петък. Питането ми е ако тя не дойде и не ни отпише какво да правим понеже в петък до 17ч ако не се запишем в новата градина си губим мястото. Как да процедирам ? Много ще съм благодарна , ако някой ми помогне.

Общи условия

Активация на акаунт