Избор на сушилня - 4

  • 99 978
  • 838
  •   1
Отговори
# 45
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Здравейте, аз съм се насочила отдавна на марка но се двоумя дали да е 8 или 9 кг. Вие на какво мнение сте? Hug

Повече килограми е по-добре  Simple Smile Но и цената е по-висока

# 46
  • София
  • Мнения: 5 293
Някой да ползва това: BEKO DCU 7430 ?

Аз, но буквално от 2 дни и не знам дали мога да бъда полезна. Купихме "по спешност" (да не се повтарям) с промоцията на безлихвено разсрочено плащане от Технополис (само застраховка ок. 30 лв., няма друго оскъпяване).
До момента съм тествала 3 програми.
Препоръчаната за чаршафи - май прекалено сухо им дойде и са леко омачкани. НО не бях активирала защитата от деца и е имало половин часово спиране по никое време благодарение на малките ми разбойници.
Препоръчаната за 2 ризи - 15 мин. - доволна.
Обикновена за гардероба за памучно пране - възхитена съм! Дрехите са почти като гладени, меки и сухи. Вкл. сложената за проба риза е горе-долу като от простира. След известно време машината си съкрати времето самичка с около час.
Почистването е супер лесно и отнема около 3 минути, вкл. обратното поставяне на филтъра за мъхчета и джиджавката за вода.
Има заключване - защита от деца  Mr. Green
Шум - съвсем приемлив за мен. ДА, тракането на копчета е като разпукване на пуканки  Mr. Green


Сега да питам по-опитните как става номерът с нощното сушене (с по-евтин ток)? Оставяте мокрото пране вътре от вечерта с отложен старт? Не се ми омачква/омирисва?

# 47
  • Мнения: 21
Благодаря, Зелено човече! В началото се бях насочила към Миеле втора употреба, но после видях тази промоция и тъй като цените са близки, започнах да се чудя за новичко. Отделно пералнята ми е за 6.5 кг.,  а от всичко изчетено тук останах с впечатление, че е добре да има съответствие в килограмите. Бекото май ще е по-подходящо. До утре ще взема окончателно решение.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 53
Моля за мнение: Миеле (клас B) или Бош (клас А)? Цената е сходна, както и предлаганите функции.

# 49
  • Мнения: 438
дами и аз се налага да купувам сушилня , че сушенето на дрехи през зимата се оказва голямо приключение за мен . Обаче съм тотално в неведение каква сушилня да взема . пускам 4/5 перални седмично и си трябва сушене - бюджета е около 800 лв . марка лично аз нямам предпочитание и бях се запътил за Beko след като четох че сте много доволни и разликата с Електролукс в цените ме грабна в интерес на истината . проблема е че баща ми не ще и да чуе за турски стоки , още повече за сушилня в която ще се сушат и негови дрехи (голям националист е Simple Smile ) и си държи на Електролукса . Въпросът който главно изниква при мен е при работа на сушилнята излиза ли някаква пара от нея ? някакъв топъл въздух или каквото и да е понеже място в кухнята няма , а ще се сложи сушилнята в една стая която ползвам за гардеробна и не се отоплява . Ще съм ви много благодарен ако ме упътите към някаква марка и точно определен модел

# 50
  • Мнения: 1 080
Моля за мнение: Миеле (клас B) или Бош (клас А)? Цената е сходна, както и предлаганите функции.

Някъде назад се коментираше, че разликата в разхода е минимален ако си сигурна, че Бош-а е произведен в Германия мисля, че и двете ще са добри.

# 51
  • Мнения: 53
Не, Бошът не е произведен в Германия. А някой има ли Miele T 700 C? Няма функция анти гънки, та се чудя нужна ли е? Ако се вади веднага прането понамачкани ли са дрехите?
И "Специални сензори за автоматична настройка на идеални условия за сушене в зависимост от вида на материята на дрехите" - това ли са сензорите, които преценяват автоматично времето за сушене?

# 52
  • София
  • Мнения: 16 208
 wavey

# 53
  • Мнения: 6 006
Привет, момичета  Grinning
От вчера съм горд притежател на сушилня Беко, моделът с термопомпата  bowuu Покупката беше направена и благодарение на вашите отзиви за нея тук, в темата, за което много благодаря   bouquet
Вчера, естетсвено, тествахме сушилнята - суших на програмата за прибиране в гардероб (2ч. 30 мин., ако не се лъжа) - дрехите обаче не излезнаха напълно сухи, усещаше се влажност, и пак минаха през сушилника  ooooh! Аз като се замислих, стигнах до извода, че тази програма явно е само за дрехи, които ще висят на закачалка  в гардероба  Rolling Eyes (както е показано на картинката на самата програма). Тогава може би няма нужда да са екстра сухи, ще си просъхват в движение. Обаче аз сгъвам по-голямата част от тях, и стоят една върху друга - явно трябва да пробвам друга програма  Rolling Eyes - и вашите ли стоят влажни след тази?
И още нещо - тук четох, че вашите сушилни понякога съкращават времето за сушене, отчитайки влажността - при моята пък времето беше увеличено - отидох до нея във времето, когато трябваше вече да е към края, а изписваше оставащо време 30мин. Случвало ли ви се е нещо подобно, или да отдам това на факта, че пералнята ни не е с много високи обороти и дрехите не излизат тооолкова добре изцентрофугирани?
Благодаря на всеки, който се включи с информация  Hug

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Да си споделя и аз опита, може на някого да е полезен. Имам сушилня Миеле, втора употреба (като гледам на цена, по-висока от ново Беко).
Досега суша на една програма, която е с по-ниска температура, за 1 час и 15 минути всичко, което слагам вътре излиза сухо, дори и най-дебелите памучни неща. Понякога по плътни ластици по горнищата са съвсем леко влажни. Всичко друго е идеално сухо. Спалното бельо е понамачкано, но кърпите и други дрехи, които са например 95 % памук и малко еластан, почти нямат нужда от гладене. 
За консумацията на ток нищо не мога да кажа, но със сигурност драстично увеличение нямаме.

Сега да попитам, как слагате тези топки, когато сушите пухени възглавници или олекотени завивки?

# 55
  • Мнения: 1 080
Колко килограма тежи една сушилня?

# 56
  • София
  • Мнения: 5 293
Колко килограма тежи една сушилня?

Към 50 кг. казаха от доставката. В някои сайтове пише теглото, при размерите.

# 57
  • Sofiq
  • Мнения: 267
Нашата е електролукс с термопомпа за 9 кг и тежи 58 кг. Старата беше стандартна кондензационна за 7 кг и тежеше на половина.  Peace

# 58
  • Мнения: 1 080
Благодаря ви! Търсих в сайтовете при размери, но явно не попаднах на такъв, а ми се иска да знам колко би ми излязла доставката.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 293
mims11, ние поръчахме от Технополис и го пишеше. Освен това те имат 5% отстъпка за онлайн поръчка (извън промоциите, де) и доставка за 10 лв., ако в града няма техен магазин. Ако има, доставката е безплатна.

Общи условия

Активация на акаунт