Болки в крачетата при 3 годишно дете!

  • 1 207
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте мами!
Аз съм отдавна сред вас, но рядко пиша!
Имам три годишна девойка, която от няколко месеца тръгна на градина. В началото всичко нормално, в здравословно отношение. От началото на ноември се започна с една инфекция на ушите, преборихме я АБ. След 2 дни ходене на градина, сме с вирус и от 2 дни, като усложнение от вируса е с болки в крачетата. Първата вечер и нощ, бе притеснително. Не може да стъпва, не може дори да промени положението на тялото си в леглото, отидохме в спешен център през нощта и се оказа, реакция от вируса. Не се наложи да правят нищо, не пускахме и кръвни изследвания. Това е в резюме!
От тук идват и въпросите ми.Има ли мами с дечица около тази възраст, преминали през такива периоди. Защото допускам, че има и период на израстване в момента при нея.
Как отшумяха болките, правихте ли специфични. изследвания и процедури?
Страха ми идва, от това да не пропуснем нещо важно в тези дни. Днес е 2-ри ден, казаха ни 3 дни да пием ибупрофен. Разбира се, аз я следя у дома. През деня е активна, вечерта отново се оплаква от болки. Стана дълг пост, но ще се радвам да се вкл. мами с опит и добри съвети! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 753
Прочети за Парагрип,дават го и при мусколни болки:http://apteka.framar.bg/16004665/%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B3% … B0%D0%B1%D0%BB-60
В последно време залагам на хомеопатията:http://bilki.bg/zdravinki/homeopatichni-lekarstva-pri-grip-i-nastinka.html

# 2
  • Мнения: 140
Консултирайте се с ревмокардиолог щом болките са в следствие от инфекцията.

# 3
  • Мнения: 28
Момичета, благодаря ви за съветите.
При нея след 3-тият ден на прием на ибупрофена, болките в краката намаляха или поне не се оплаква, че неможе да ходи. Но снощи, започна на казва че я боли ръката в областта на китката.
Днес е активна, вечер се получава този дискомфорт при нея.
Минахме през няколко общи лекари, мненията са че ще отшуми болката.
Но моето майчино усещане, ме провокира да мисля за посещение при специалист.
От тук проблема е, че сме в чужбина и незная към кой да се обърна, ортопед, ревматолог или друг?

Общи условия

Активация на акаунт