Как се слагат капките за очи при бебета

  • 3 697
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте,как слагате капки за очи при по-малките?Питам за детенце на 1 г и 2м.,много мърда и пищи,а има конюнктивит и нямам избор.
Ще съм благодарна за съветите ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
На тази възраст просто трябва някой да го държи добре - ръцете, главата и бързо да действаш  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 111
Много съм притеснена,защото очичките са зле от вчера,капките взех днес,нямам кой да ми помогне днес да я държим,страх ме е,че минава време,а не мога да ги капна като хората,а не искам да се получи усложнение,заради не навреме започнало лечение Sad

# 3
  • Мнения: 2 757
ММ държеше ръцете, аз главата и така...доста е неприятно, има голям рев, но няма как. Иначе ние като сме с конюнктивит правим и промивки с лайка - през няколко часа обирам секретите с едно памуче, натопено в отвара от лайка. Поне при тази процедура няма толкова рев.

# 4
  • Мнения: 111
Да с лайката е малко по-лесно.
С какво друго могат да се промиват,освен със сребърна вода?

Последна редакция: ср, 27 ное 2013, 11:07 от darkmama

# 5
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хващаште задрво детето и слагате. Поне още не е толковз жилаво. Ела да видиш на 2 години и косур каква борба е за всяко лекарство. Важното е да не се шашкаш.  Peace

# 6
  • Мнения: 15 379
На тази възраст просто трябва някой да го държи добре - ръцете, главата и бързо да действаш  Simple Smile

Да, така се действа при повечето манипулации - капки в очи, нос, помпане на секрети и пр.
Звучи жестоко, но няма друг начин.

# 7
  • Мнения: 3 241
Нашия личен лекар ни показа как.
Слага се не в самото око, а в края му - ъгълчето към носа. При отварянето на окото капките директно изтичат вътре.

От както го видях си слагам и на мен така, а не се мъча да стоя с отворено око Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 20 082

С какво друго могат да се промиват,освен със сребърна вода?


Може и само с преварена вода. За всяко око - различно памуче.  Peace

# 9
  • Мнения: 327
Нашия личен лекар ни показа как.
Слага се не в самото око, а в края му - ъгълчето към носа. При отварянето на окото капките директно изтичат вътре.

От както го видях си слагам и на мен така, а не се мъча да стоя с отворено око Simple Smile

 newsm10 това е начинът (ние капахме от първият месец до годинката, заради запушен слъзен канал)

# 10
  • Мнения: 15 379
Памукът не е особено подходящ за почистване на очи.
Най-добре е със стерилни кърпички за очи, има ги във всяка аптека.

# 11
  • UK
  • Мнения: 4 308
Физиологичен разтвор, от еднократните ампули, каквото остане изхвърляш, другия път отваряш нова.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 106

С какво друго могат да се промиват,освен със сребърна вода?


Може и само с преварена вода. За всяко око - различно памуче.  Peace

Никакви памучета, с марличка се чистят очи или със стерилните кърпички, за които Сърчи пише. Може и с проста преварена вода и с физ разтвор(ако е от еднократни ампули няма защо чакда се хвърля, може и от банка да се тегли количество със спринцовка.) Хубаво е често да се почиства секрета, за да стои макс чисто окото. Нали знаеш, че се чисти от вън навътре.
Лайка в очи на бебе не бих слагала.
Можеш да слаташ студени компресчета по малко на очите, облекчават. Също да затъмниш леко стаята, силната светлина дразни.
Този номер със затвореното око, нещо не ми звучи добре, така със сигурност не цялото нужно количество влиза, още повече че детето може да си врътне главата и да изтече  преди да си отвори окото или да го избърше с ръка и т.н.
Иначе начина е да се хване здраво детето да не мърда и да се накапят където трябва (между долния клепач и окото), като внимаваш капкомера да не докосва око, клепачи и т.н.

Последна редакция: сб, 30 ное 2013, 09:51 от Angel_Dust

Общи условия

Активация на акаунт