Отслабване със Сиофор - тема 4

  • 117 911
  • 765
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 822
При какви стойности на кръвната захар на гладно започнахте прием и как се повлия?

# 196
  • София
  • Мнения: 293
При мен кръвната захар беше в норма, но инсулинът ми беше много висок.

# 197
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Аз започнах при кръвна захар 7,2 и инсулин 140. Сега стойностите на захарта ми са максимум до 6.5, но с теглото нямам никакъв успех.

# 198
  • София
  • Мнения: 293
Нормата на кръвна захар на гладно е 3,5 - 5,6. Повишена глюкоза е  5,6 - 7,0. И захарен диабет е от 7,0.

# 199
  • Мнения: 822
Ето още 2 таблички

В последно време тенденцията е да се следи нивото на кръвна захар 2 часа след хранене. Ендокринолозите ви какво казват по този въпрос?

# 200
  • София
  • Мнения: 293
Ами такъв му е принципа.. не увеличава инсулина , а чувствителността на клетките към инсулин .
Не е казано , че е панацея без странични ефекти но този поне не е сред тях.
Пък и сума ти здрав народ го пие за отслабване - мани бегай Simple Smile

Дано по-скоро да открият нещо наистина само за теглото защото това става криво ляво ама ти докарва геройско разстройство Simple Smile


Много хора, които взимат метформин изобщо не получават разстройство и въобще не отслабват от него. А си взимат 3000 мг. Други получават разстройство само първите няколко дни и после си ги взимат като бонбонки и нищо им няма. При мен разстройството беше точно шест месеца и не можах да стигна 3000 мг., след шестия месец до 2х1000 ми нямаше нищо, щом дигнех дозата, пак започваше. Наистина свалих много килограми, влязох си в норма, но косата ми окапа наполовина. И разбира се след спиране на метформина си върнах всичките килограми.

# 201
  • София
  • Мнения: 736
Ето още 2 таблички

В последно време тенденцията е да се следи нивото на кръвна захар 2 часа след хранене. Ендокринолозите ви какво казват по този въпрос?
Ендокринолозите следят и стойностите на гладно и на втория час. Но това става или при профил или при обременяване. Тъй като при една кръвна картина фигурира глюкоза на гладно, а ПКК се изписва по различни поводи и то често от ЛЛ, по-голям брой хора са били проследени за глюкоза на гладно. Заинтересовани лекари и такива с набито око биха се усъмнили и при корем,при пълен врат, високо кръвно и др. признаци могат да се усъмнят за инсулинова резистентност и да поискат обременяване. Тогава вече лъсват проблеми и след нахранване. По-скоро ЛЛ следят за глюкоза на гладно,но тогава не се прави нищо превантивно. Просто се констатира има или няма диабет(За диабет трябва да има поне две изследвания с тревожен резултат.) НО винаги има изключения от правилото. Хора разни.

# 202
  • Мнения: 822
Моите стойности след хранене са нормални - 5,5 до 6,5, но сутрин на гладно като си меря е 5,8-6,5 и започвам вече да си притеснявам....

# 203
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Аз пия метфогамма от 3 години и имам хронично разстройство, но категорично не отслабвам. Това е голяма заблуда, че от разстройство се отслабва. Имам приятелка, която от 10г пие какви ли не разхлабващи чайове, хапчета и др. и не е отслабнала и грам.

# 204
  • Мнения: 1 849
Принцесо, а защо не пробваш някой друг препарат - глюкофаж, сиофор? Може да ти понесе по-добре и да започнеш да отслабваш. Peace

# 205
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Преди метфогамата пих Сиофор, а още преди това пих Глюкофаж и още едно пих дето не му помня името. Все тая. Имам си проблем в червата и каквото и да пия е едно и също. Всъщност при последните ми престои в болницата ми обясниха, че от бактериалния дисбаланс в червата ми е започнал метаболитния синдром от него пък инсулиновата резистентност, диабета и т.н.
В момента си превеждам всички документи и изследвания и смятам да се насоча към някоя клиника в чужбина, тъй като тук явно няма да ми решат проблема.

# 206
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
принцесо, и при мене нещата запо4наха от бактериален дисбаланс и се запо4на поетапно, ве4е 3 г без грам свален!според мене трябва да се бори дисбаланса ,оба4е така никой не ми обясни как съм го полу4ила за да се предпазвам по-нататък! изписаха ми лактопрепарати, които пих известно време!в 4ужбина са ми по-зле докторята, само пари за изследвания давам луди и толкова, наложи се сама да си дигам дозата на един препарат, 4е бях станала дроб, оказа се  правилно след изследванията!ако мога да си намеря волята и да по4на режим стриктно ,може и да стане нещо полезно!

# 207
  • Мнения: 191
Преди метфогамата пих Сиофор, а още преди това пих Глюкофаж и още едно пих дето не му помня името. Все тая. Имам си проблем в червата и каквото и да пия е едно и също. Всъщност при последните ми престои в болницата ми обясниха, че от бактериалния дисбаланс в червата ми е започнал метаболитния синдром от него пък инсулиновата резистентност, диабета и т.н.
В момента си превеждам всички документи и изследвания и смятам да се насоча към някоя клиника в чужбина, тъй като тук явно няма да ми решат проблема.

Те са едни и същи .
Ако можеш изчакай 1 година да се появят генерици на GLP-1 миметика БИДУРЕОН.
Тогава цената му ще се срине и ще стане достъпен.

И едно предупреждение отново ! Това са лекарства за диабет тип 2 а не средства за отслабване!

# 208
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
2 години си слагах и Виктоза, която също никак не е евтина. Пак така, в началото много добре ми повлия, отслабнах, нямах апетит, след което изведнъж - нулев ефект. Все едно не се бода всеки ден. Да не говорим колко ми беше писнало от това и колко ми беше трудно, понеже работата ми е свързана с много пътувания.

# 209
  • Мнения: 191
2 години си слагах и Виктоза, която също никак не е евтина. Пак така, в началото много добре ми повлия, отслабнах, нямах апетит, след което изведнъж - нулев ефект. Все едно не се бода всеки ден. Да не говорим колко ми беше писнало от това и колко ми беше трудно, понеже работата ми е свързана с много пътувания.

Това е много неприятно Sad  Някъде четох за надуване на балон в стомаха вместо операция за стесняване на самия стомах. Ще потърся къде го срещнах - може да е от полза .....

Общи условия

Активация на акаунт