Сладки приказки и раздумки

  • 30 602
  • 920
  •   1
Отговори
  • Мнения: 563
zlatnata tolumba , честито бебче!

Доколкото разбирам, считате че липсва една обща чужбинска тема за раздумка на всички желаещи от чужбина newsm78 Не виждам защо трябва де е седмична, а не просто тема за сладки приказки.

Златната толумба, честито бебе и от мен!

Използвам поста на мамамиа за начало на нова тема. Без определен срок и тематика за всички, които я пожелаха  Laughing

Ще се опитам да поставя началото с новини от околностите на Торонто. Времето е ок за декември, дори малко над нулата през уикенда, Роб Форд продължава да се излага пред целокупното канадско население и света, коледното пазаруване е в обичайните за сезона истерични висоти, паркирането пред който и да е мол е мисия невъзможна, срещат се автомобили с еленови рогца и коледните партита са в разгара си.

Гледа ми се някой хубав филм, за предпочитане трилър, но не случвам на заглавия напоследък. Давайте препоръки  Simple Smile

Нещо интересно, казано ми от колега и в процес на проверка в момента - oregano oil против хрема и кашлица. Всеки ден по три капки намалиха до минимум кашлицата с неизвестен произход на големият ми син, която се появява през есента и обикновено го държи до ранна пролет. Около седмица след като започнахме вече не буха като магаре, така че го отдавам на капките.

Следите ли студентските протести в България и събитията в Украйна?

Последна редакция: пт, 13 дек 2013, 16:45 от Mamma

# 1
  • Мнения: 8 163
Благодаря за темата, Силви!

При нас също е студено. Температурите се въртят около нулата, има замръзнали локви от онзиденшния дъждо-сняг. Вчера, като извеждах кучето, ми беше толкова втрисащо, че чак се изкефих от топлината на прибраното в пликче прясно кучешко аки  Laughing

Трилъри не гледам. Аз съм пО по сайфай/фентъзи и научно-популярните.

Кашлица у нас се лекува с Честал (Стодал) на Боарон.

Следя всекидневно българските новинарски емисии. Нямаме кабелна (как пък не цакала, за да ми губят времето), а местните тв станции поднасят много ограничена и негативна по съдържание информация. Затова си гледам новините на БНТ и бТВ.

За студентските протести не съм съгласна, че се провеждаха се университетите. Дреме му на правителството, задето СУ не работи. Тия деца трябваше и те да са на улицата. Макар че на Орешарко и от това не му пука  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 563

Фея, къде ги гледаш новините, на сайтовете им ли? Ние току-що приключихме отношенията с бгтелевизор.нет (тепърва има да оспорвам транзакцията на кредитна карта, тъй като са си взели парите за година напред, но така е думата) и издирвам по-свестен начин за гледане на бг телевизия за майка ми. Тя си следи разни предавания и заради нея плащахме за уж пълен достъп до незнамсиколко програми, въпреки че тя гледа основно БТВ.

# 3
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 096
И аз тука. На дъщеря ми училището коледната ваканция ще започне в сряда и ако ме остави на мира повече време ще се включвам по-често. Само не знам как ще жонглирам с работата, гледането на детето и смените на мъжа ми.

Следя всичко случващо се в България, темата в клюкарника е много полезна, поне линкове бол, нямам българска телевизия. Жалко е, че една шепа хора издевателстват над цял народ, имам предвид управляващите в момента. БСП и ДПС отдавна трябваше да ги забранят, мое мнение.

При нас е хем студено, хем лудница навсякъде и уж все нямат пари, безработица, а купуват като луди, сега са подаръците, но след седмица -две започва голямато запасяване с храна.

Тук по новините голямата новина е падналия в пъб хеликоптер  в Глазгоу, а по местното ББС цял ден обсъждат случая с направена операция на бремена за да и вземат детето социалните. Не много добри новини, ако темата е само за положителни неща ще изтрия последното изречение.

# 4
  • Мнения: 563
Успех в жонглирането, Дорет! Не е ли много рано за коледна ваканция на децата?... Нашите тук излизат във ваканция около 20 декември и обратно на у-ще на 2 януари май.

Не мисля, че темата е само за положителни неща, напротив. За жената и соц. служби в Есекс ли става дума? Мернах нещо в интернет наскоро.


# 5
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 096
sylvi , да за случая в Есекс става въпрос, миналата седмица нас обсъждаха.
http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/social-services-f … down-8975808.html  -тук случая на английски, а тук на български, за който се интересува http://www.manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/%D1%81%D0%BE%D1%8 … D0%B5%D0%BD%D0%B0

И нашите ученици сваршват преди Коледа, но преди 3 години училището на дъщеря ми изгоря и сега построиха ново. Досега бяха в едни портокабини и им трябва време да се преместят в новото училище и да махнат временните класни стаи. И ни сервираха един месец коледна ваканция.

# 6
  • Мнения: 8 163
Силви, "По света и у нас" гледам тук http://bnt.bg/bg/productions/about/76/po_sveta_i_u_nas

Има и други предавания - виж дроп-даун менютата в лявата колона.

бТВ се гледа по-трудно, защото на сайта си имат само по една (последната) емисия, достъпна за мъчителен стрийминг.

Не знам дали знаеш, но БНТ имат и YouTube канал (http://youtube.com/user/BNTBulgaria), на който можеш да гледаш филми от типа на "Под игото", "Хитър Петър", "Бай Ганьо", "Не знам, не чух, не видях", документални филми за бг история, а също и най-новия сериал на БНТ - "Четвърта власт". "Под прикритие" си има собствен сайт, на който също можеш да гледаш безплатно първите три сезона на сериала.

Дорет, чух за въртолета. Страховито.

***

Иначе след пуйкин ден при нас народът окичи къщи, градинки и магазини с коледна украса. Наградата засега печели един съсед, който е сингронизирал стотици хиляди разноцветни лампички да светкат с такт с музика. Ще снимам клипче довечера, да видите що за ентусиаст е тоз човек.

# 7
  • Мнения: 1 860
Дорет, дълга ще ви е ваканцията. Simple Smile Нашата започва на 23-ти до 6-ти включително. Най-хубавото е, че съвпада и с почивните дни на работа.  Party

Украсихте ли елхите? Моя син ме мрънка да сме я вадели, на мен само ми пречи. Всяка година гледам да я извадя колкото се може по-късно и още на първи отива обратно в кашона.  Blush

Времето в Шотландско е по шотландски. Дъжд, вятър, студ. Надявам се да има поне малко сняг тази година, за да извадим шейната, че миналата не успяхме.

Новини от България спрях да следя. Какво се случва в Украйна?

Утре ме чакат 4 апийла и ми е супер притеснено. За първи път ще представлявам хора на трибюнали и направо ме втриса от притеснение. Надявам се поне един да спечелим, че ако и 4-те загубим ще се чувствам ужасно.  Confused

# 8
  • Мнения: 563
Да, значи за същото става дума, много грозна история. По принцип социалните служби са прекрасна идея, но в този конкретен случай ми се струва, че са се самозабравили.

Завидях на децата, цял месец ваканция!! Ех, да имах и аз такава! Simple Smile

Фея, благодаря ти, ще погледна! Като дойде до дроп даун меню майка ми не се оправя лесно и затова обикновено и слагам иконка на десктоп-а,  с един клик е в новините  Laughing Ще видя дали ще мога да го приспособя да е лесно за нея, иначе просто няма да сработи.

О, да, зная го този канал, последно там гледах Сезона на канарчетата. Страхотни филми пускат.

Хайде, чакаме видео от съседа с лампите  Simple Smile Като стана дума за украса, вие накичихте ли елхите? У нас, живот и здраве, украсата ще се слага днес или в сряда, в петък имаме именник, който държи поне нещо коледно да има навреме за купона.


Времето в Шотландско е по шотландски. Дъжд, вятър, студ. 
............


Nana, сетих се за Мел Гибсън в Braveheart в сцената с поройния дъжд - Fine Scottish weather  Mr. Green Laughing Успех утре!

# 9
  • Мнения: 8 163
Нана, желая ти успех утре! Аз хич не умея да говоря пред публика и се възхищавам искрено на хора, които са добри оратори.

***

Аз спрях да украсявам за Коледа и да купувам подаръци. Не боядисвам и яйца. У нас никой не е религиозен и си дадох сметка, че при това положение спазването на тези традиции е лицемерие. Украсявам за сезоните, т.е. около и пред къщата ще имам само зимна украса от естествен произход, без лампички (от еко съображения).

# 10
  • Мнения: 1 959
Благодаря, sylvi  Grinning

Ще се справиш, nana   Wink

Следя всичко случващо се в България, темата в клюкарника е много полезна, поне линкове бол, нямам българска телевизия. Жалко е, че една шепа хора издевателстват над цял народ, имам предвид управляващите в момента. БСП и ДПС отдавна трябваше да ги забранят, мое мнение.

Подкрепям. Няма такава политическа гнус.


Липсва ми работата. Не ставам за домакиня...И ми е виновно...

# 11
  • Мнения: 2 563
Утре ме чакат 4 апийла и ми е супер притеснено. За първи път ще представлявам хора на трибюнали и направо ме втриса от притеснение. Надявам се поне един да спечелим, че ако и 4-те загубим ще се чувствам ужасно.  Confused

Nana, с какво право се занимаваш? Успех!!!

Аз пък в сряда имам интервю за работа и имам много добри шансове. Кахър обаче, че полата ми не е същия цвят като сакото...

# 12
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Докато напиша и 6 нови отговора, публикувам и се връщам да чета.

Леле, много неприятно това с жената. Чудя се как могат да действат така с чужденци? Невероятно направо. Не че с месни го одобрявам.

При нас има снежна виелица днес  Crazy Изобщо не ми се излизаше, но трябваше да закарам децата съответно на училище и на присклул. След малко отивам да си прибера дребния, та в момента ми е свободното време.  Grinning

Ваканцията на децата е от 21 декември до 5 януари (даже големия започва на 6-ти). Не че ми пука, понеже - за мен така или иначе няма ваканция, аз си работя по няколко дни през цялото време. А те се " сприятеляват " с баща си докато ме няма.  Wink

но след седмица -две започва голямато запасяване с храна.
Това пък защо?

И при нас е започнала Коледната лудница, същото като в Торонто като гледам.

За България не следя изкъсо, но ми попадат разни статии, новини и т.н. Никак не съм очарована. Цирковете покрай парламентаристите са едно на ръка, но последствията от решенията им ще започнат да стават необратими. Мен ме тревожи главно нахлуването през границата. Ние си знаем мръсните ризи, както се казва, но как ще се оправяме с новодошлите не ми е ясно. И за това пак управниците са виновни, чудя се кога ще ги признаят за българи, та да ги подкрепят на избори, на площади и там където трябва.  #2gunfire

Българска телевизия не гледам, само Столичаните гледам по нета. И сега чакам за Къртицата. Първия сезон го гледах със закъснение и много ми харесаха игрите, но накрая го обърнаха на клюкарник и на какво ли не още. Та пак заради игрите ще гледам (ако има начин да се гледа по нета, де), пък другото ако ме дразни ще превъртам/прескачам и така.

При нас са пуснали Hunger Games 2 по кината и мъжът ми много иска да ходим.  Grinning Първата част беше много добра, а книгата според него (че само той я чете) е страхотна.
Аз напоследък по обичам да гледам нещо повърхностно, забавно и неангажиращо, затова ми се ще да гледам Delivery Man. Та ни се събират разходки до киното, стига да има кой да гледа децата.  Wink

# 13
  • Мнения: 1 860
Hear Again, не съм правист. Работя като welfare benefit adviser за Citizens Advice Scotland. Апийлите утре са един за надплащане на един бенефит и другите 3 са out of work benefits- хора болни, които не могат да работят по здравословни причини, но медицинските асъсмънти ги определят като fit for work. На мен ми е ясно, че няма как всички да се спечелят нито утре нито за в бъдеще, но се моля поне да не загубя 4 от 4.

В този смисъл работата ми, далеч не е като по филмите.  Laughing Общо взето като си напиша сумбишъна за трибюнъла разчитам на него, отколкото на момента да се опитвам тепърва да обяснявам, защо смятам че даден човек трябва да получава някой бенефит. На самото слушане просто казвам какво очаквам като резултат, "подчертавам" очевидните доказателства и си подготвям клиента за евентуалните въпроси които може да го питат.

Стискам палци за интервюто!  Hug

Толумби, обръщайте майчинството с аланглето след месец, два.   Whistling

Един колега ме пита преди седмица - две какво се случва в България. Имам чувството, че само аз не знам.  Blush Следях с голям интерес протестите и събитията по назначаването на Пеевски, но постепенно си дадох сметка, че много слабо вече ме интересува,  Embarassed

# 14
  • Мнения: 563
Липсва ми работата. Не ставам за домакиня...И ми е виновно...

Да се сменим, а? Мен пък ми писна от работа, искам да съм домакиня! Whistling Започнах и тото да пускам понякога, дано спечеля поне за изплащане на ипотеката и директно напускам. Мъжа да работи, като няма вноски все ще вържем краищата на една заплата за другите неща  Mr. Green А пък аз ще си домакинствам в къщи Grinning Колкото повече порастват децата, толкова повече време ми се иска с тях.

Хиър, успех на интервюто! Да пишеш как е минало.

Мамамиа, с тия Hunger Games 2 луднах направо, големия син не е спрял да врънка. Тоя уикенд живи-мъртви трябва да сме в киното. Още малко и ще можем да го пращаме с приятели, но засега още чака на нас завалийчето.

Я кажете дами, при вас децата от колко годишни могат да са навън без придружител? Тук от 12 годишни нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт