La Roche-Posay козметика !

  • 13 300
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Имало е такава тема, но за съжаление вече е в архива и не мога да пиша в нея.
Имам нужда от хидратиращ продукт за лице и съм се спрял на тази марка, но се колебая между 2 продукта и бих искал да чуя мнения, за да избера най правилният. Кожата ми е нормална към мазна, но от към водна хидратация усещам, че е зле и това се отразява на вида и. Първият има хиаулуронова киселина, която е позната със хидратиращите си свойства, стига да може да достигне на нужната дълбочина в кожата. Вторият крем е със хидролипиди някакви си и двата крема са доста различни по състав и аз много се колебая кой да избера. Разбирам, че и да чуя мнение, то за всяка кожа ще има различен ефект, но все пак по добре да чуя мнения, от колкото никакви !

Hydraphase Intense legere 50 ml - за нормална и смесена кожа



Hydreane legere 40 ml
- за нормална към смесена кожа

Последна редакция: чт, 05 дек 2013, 16:22 от Грух-Грух

# 1
  • Мнения: 41
Здравей!
Аз съм ползвала първия Hydraphase Intense legere и съм много доволна!Щ
Кожата ми е смесен тип и след нанасянето на крема чувствах кожата си достатъчно хидратирана и свежа.
 newsm10

# 2
  • Мнения: 30
Благодаря за мнението ти Марги, то и аз клонях към този продукт и вече го поръчах и ще пиша и аз отзиви по късно. Все пак нека който е ползвал било и други продукти на марката да сподели мнения и за тях. Аз съм ползвал и измиващият гел ефаклар и крем дуо за проблемна кожа и съм доволен доста от продуктите. Мога да сравня и измиващият гел с измиващо блокче на sebamed - clear face, което на мен лично ми изсушаваше малко кожата, а със гела Ефаклар нямам такива проблеми и той почиства много добре и деликатно.

Effaclar Duo - http://www.laroche-posay.com/products-treatments/Effaclar/Effaclar-Duo-p2214.aspx

Effaclar измиващ гел - http://www.laroche-posay.com/products-treatments/Effaclar/Effacl … ng-Gel-p2216.aspx

# 3
  • Мнения: 826
Здравейте,дами Simple Smile предварително се извинявам ако вече има подобна тема, но поне аз не открих такава от последната година Simple Smile  доскоро вземах противозачатъчни и кожата ми беше супер,но преди няколко месеца ги спрях и проблема вече е налице - постоянно пъпки, основно в областта на челото и мазна Т-зона.Купих си  кремчето La roche posay effaclar duo+,което вървеше с подарък  измиващ гел от същата серия.ползвам гела само вечер,а крема сутрин и вечер.Но сутрин след него нанасям и Bioderma Sebium al correcteur, което е нещо като BB крем,но има и много подобно действие на крема La roche posay effaclar duo+.Използвах тези неща 2-3 дни и днес вече чувствам кожата си доста опъната,с леки сърбежи на места и като,че ли са се появили съвсем ситни и незабележими пъпчици.Започнах да се чудя дали цялата тази "грижа" не дойде малко в повече на кожата ми (досега не я бях третирала с нищо).javascript:void(0); Някой от вас имал ли е подобен проблем?Знам,че всяка кожа е различна,но бих оценила да чуя различни мнения

# 4
  • Мнения: 1 135
Аз не съм имала подобни проблеми, но ползвам крема и гела от години.
Възможно е да е станала реакция м/у двата крема. Ла Рош са с голяма поносимост, но все пак..
Мисля, че е редно да използваш гела и сутрин.
Всъщност ти как се грижиш за кожата си? Гримираш ли се, как се разгримираш, ..? Почистваш ли извън гела или не, с какво?
Мисля, че хормоните ти действат така "опъпчващо" и проблемът е вътрешен, но не съм специалист и само си разсъждавам. По-добре се обърни към такъв.
Имаме тема във форума за грижи за мазната кожа, там ще те насочат по-добре от мен.

# 5
  • Мнения: 826
По принцип използвам грим само за очите,но почти никога за останалата част от лицето.Разгримирам се с мицеларната вода на Биодерма, с розовата капачка и съм много доволна.Почистване на лицето не мога да кажа,че правех преди този гел на la roche.ползвала съм различни домашни маски-с мед или кис.мляко и др.
Досега никога не съм имала такъв проблем с кожата и ми се струва,че няма как да е съвпадение
 с началото на използване на тези продукти.Но знае ли човек  newsm78
Аз прегледах повечето теми за мазна и проблемна кожа е точно там видях много позитивни отзиви за тази серия и затова се спрях на нея.Ще отправя запитването си и там Simple Smile Благодаря Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 135
Моля.
Спри за известно време крема и да видим дали ще продължава обрива.

# 7
  • Мнения: 258
Само това ли беше за тази марка!?
Аз имам друг въпрос: Търся крем на Ла рош против бръчки за около очите. От аптека "Ремедиум" ми обясниха, че тази серия не се внася в България. Бихте ли ми споделили знаете ли нещо по въпроса. И дали сте поръчвали козметика от сайтове?
Аз лично ползвах втория показан на картинката крем и кожата ми се роди, много добре ми действаше. Сега се сещам, че и втория крем ползвах до скоро, също е добър. Но за съжаление е само хидратиращ, а с времето се налага и фактор да има и анти ейдж съставки. Затова искам да пробвам и другите им продукти. В "Ремедиум" имат само серията за мазна кожа, за хидратация и някакви фон дьо тени.

Последна редакция: чт, 13 ное 2014, 18:45 от voyageur

# 8
  • Мнения: 258
Според мен е грешка да смесваш двата крема, това, което правиш сутрин. Спри първо единия, после другия, за да видиш как ще реагира кожата. Аз съм доволна от продуктите на ла рош, но това не значи нищо.

# 9
  • Мнения: 1 135
Има околоочен, и то не един,  но лично нямам опит с него. Redermic Eyes, Hydraphase intense eyes и Active C eyes.
Срещала съм ги и в енцо и в друг сайтове.
Преди време търсех инфо за околоочни на марката, но тогава ми дойдоха малко скъпи и си купих друг.

# 10
  • Мнения: 41
Какво е мнението ви за най-новият продукт на La Roche-Posay Rosaliac CC крем? Много добре ми изглежда и искам малко предварителни отзиви преди да си го взема. Мерси Simple Smile

# 11
  • Мнения: 178
Погледнах ги и на двата съставките и не съм впечатлена, както и като цяло не съм впечатлена от съставките в кремовете на марката и подобните ѝ Виши, Авен и тем подобни. В повечето има mineral oil, аз такива продукти и за тяло избягвам, още повече пък като е за лицето. Лично мнение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт