ЕВРОВИЗИЯ - Copenhagen 2014, "JOIN US"! (тема 17)

  • 50 064
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 262
Ето всички 18 песни, които ще се състезават за швейцарския финал на Евровизия за Виена.
Благодаря за информацията. Прослушах ги и селектирах 4 песни.

Като най-добра композиция ми хареса  №5 Simon Hafner - There Was A Yesterday, но само това, защото за тази песен трябваше много по-стабилен изпълнител с плътен глас, а Simon Hafner я пее все едно е в църковен хор.

Другите, които ми харесват са:
1. Arbresha - Same Stars
10. Alenko - Vu d'en haut
17. Elias feat. Zero In On - Your Perfume

# 721
  • Мнения: 1 765
Ето ви прясна клюка от Франция - спрягат името на някой си Vincent Niclo.
Слагам  един линк на френската песен Ameno, доколкото си спомням Ера е френска група. Честно, французите май са намислили да се самоубиват публично, ако изпратят такъв образ на Евровизия. Shocked
https://www.youtube.com/watch?v=EboQoteqC_8

# 722
  • Мнения: 9 225
Ама е хубав Heart Eyes

# 723
  • Мнения: 262
И на мен Винсент ми харесва, но не бих го разпознала като французин, а повече като италианец  или испанец. Ето го в дует с Лара Фабиан https://www.youtube.com/watch?v=swGTe-kt_wU
https://www.youtube.com/watch?v=Ko4pjOEVEec

Последна редакция: вт, 02 дек 2014, 23:11 от Isis

# 724
  • Мнения: 9 225
Въобще не го слушам как пее само го гледам Blush.Последно така на Didrik Tangen Heart Eyes  се любувах,а този ми пее на възможно най-секси езика на планетата.
Видео клип на неговата версия на Besame Mucho

# 725
  • Мнения: 1 765
Нямах предвид, че не пее, а резултатите на Амори Васили. Струва ми се, че такъв тип пеене стои странно за Евровизия. Но все пак мисля, че са клюки, няма нищо официално.
Още не мога да се наканя да прослушасм швейцарските песни. Чух само Arbresha, която я спрягат за победител. Не е зле.

# 726
  • Мнения: 9 225
Да,стоят странно на сцената,различават се от масовката и понякога ги ползват за пуш пауза.
Жалко,но факт.
Амори пак завърши по-напред от очакваното,при това песента му беше на корсиканскивсе ми се струва,че ако беше на френски или аталиански щеше да се класира по-добре.

# 727
  • Мнения: 2 752
Още не мога да се наканя да прослушасм швейцарските песни. Чух само Arbresha, която я спрягат за победител. Не е зле.
Тази неделя ще разберем кои ще се класират за финала. Аз искам да ги чуя всички още веднъж в предаването на живо, за да мога да кажа кой наистина ми е харесал най-много. Засега се раздвоявам, даже направо се разтроявам  Grinning

# 728
  • Мнения: 1 765
Беларуската селекция е много забавна. Crazy Наслушах се на разни недоразумения. Копнах 15 финалисти. Изслушах няколко. Песента на Наполи не лоша.
Песента на Рибак:
https://www.youtube.com/watch?v=9kRUZAY0uZ8

01. I Believe In A Miracle (Je crois en un miracle) par Gunesh / Compositeur : G. Abasova - Auteur : S. Geraskov
02. Supernova (Supernova) par Janette / Compositeurs : Ylva Persson, Linda Persson - Auteurs : Ylva Persson, Linda Persson, William Taylor
03. Stand As One (S'unir) par Alexey Gross / Compositeurs : A. Shirin, Y. Vashchuk - Auteur : A. Shirin
04. Love Is My Colour (L'Amour est ma couleur) par Daria / Compositeur : L. Antonova - Auteur : P. Baranovsky
05. Summer Love (Amour d'été) par Valeria Sadovskaya / Compositeur : L. Shirin - Auteur : A. Shirin
06. Time (Temps) par Uzari & Maimuna / Compositeur : Y. Navrotsky - Auteur : S. Geraskov
07. Accent (Accent) par Milki / Compositeur : A. Rybak - Auteurs : A. Rybak, Y. Rakitin
08. Only Dance (Danser seulement) par Yana Butskevich et Muzzart / Compositeur : V. Krutikov - Auteur : Y. Butskevich
09. Fighter (Combattant) par Beatris / Auteur-Compositeur : L. Klochko
10. My Dreams (Mes rêves) par Napoli / Auteurs-Compositeurs : O. Shimanskaya, A. Zarevich
11. Giving Up My Love (Abandonner mon amour) par Tasha Odi / Compositeurs : Ylva Persson, Linda Persson, Peter Hageras - Auteurs : Ylva Persson, Linda Persson, Niclas Haglund
12. Angel (Ange) par Lis / Compositeur : D. Lis - Auteurs : D.Lis, D. Minin
13. Electric Toys (Jouets électriques) par Rostany / Auteur-Compositeur : V. Rudenko
14. Don't Save My Name (Ne sauve pas mon nom) par Anastasia Malashkevich / Compositeur : P. Klyshevsky - Auteurs : P. Klyshevsky, A. Vahomchik
15. Drive (Conduire) par Vitaly Voronko / Compositeurs : V. Voronko, V. Kubyshkin - Auteur : V. Voronko

# 729
  • Мнения: 262
Избраните финалисти на Швейцария:
1.Andy McSean – Hey Now (SRF)
2.Timebelle – Singing About Love (SRF)  солистката е от Румъния.
3.Tiziana – Only Human (SRF)
4. Licia Chery – Fly (RTS)
5.Mélanie René – Time To Shine (RTS)
6.Deborah – Take Me Back To 23 (RSI)

За съжаление журито отхвърли:
1. Arbresha - Same Stars   Arbresha към тези, които я съжаляват: "Винаги може да се гледа на нещата от различни гледни точки. От една страна, това може би е жалко, а от друга страна е по-вълнуващо какво ще стане с мен сега."
-  Alenko - Vu d'en haut
-  Elias feat. Zero In On - Your Perfume
-  Simon Hafner - There Was A Yesterday.

Последна редакция: пн, 08 дек 2014, 17:54 от Isis

# 730
  • Мнения: 2 752
От тези, които журито избра, аз съм за Тициана. Анди Мак Шон също ми харесва, но форматът му като че ли не е съвсем оптимален за песен на Евровизия.
Имах още две-три песни, които ми харесаха, но те останаха в отхвърлените.

# 731
  • Мнения: 262
Довечера е първото прослушване в израелската селекция -  21 ч. (20 СЕТ)
http://www.mako.co.il/mako-vod?partner=NavBarHP#/mako-vod-live-t … 8dcb64fd31006.htm
http://www.mako.co.il/mako-vod?partner=NavBarHP#/mako-vod-live-t … mp;pId=1713736275

Шоуто съчетава елементи на The Voice, Idol и X Factor: първоначално участниците ще бъдат скрити зад екран и с гласуване ще се определи кой продължава в следващата фаза. В журито е Harel Skaat (Евровизия 2010 - 14 място).

# 732
# 733
  • Мнения: 262
Песните, определени до момента за Евровизия 2015:  
- Нидерландия Trijntje Oosterhuis-'Walk Along',
- Македония Daniel Kajmakoski - Lisja esenski
- Малта Amber – Warrior

# 734
  • Мнения: 1 765
Ехоо, идат празници, а след тях и финала на Албания. Някой ще прави ли нова темичка?

Общи условия

Активация на акаунт