Магазини, в които стоките се връщат без проблем

  • 88 754
  • 217
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 214
Не съм връщала стока без дефект. Нямам чак толкова необмислени покупки.

# 46
  • Мнения: 5
Ще направя черен и бял списък на първа страница  Peace
Хубаво е да се добави и връзка към Закона за защита на потребителите. На мен ми се е налагало да се позовавам на него нееднократно. Например той задължава търговеца да отстрани проблема, но в никакъв случай да подмени продукта или да върне парите. Гаранционния срок ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се удължава с времето през което продукта е бил в сервиза. Търговецът няма право да държи стоката повече от 30 дни за гаранционен ремонт. И т.н и т.н.
http://www.kzp.bg/ Много са мили и винаги помагат. Ако не им е в компетенцията, насочват към съответните органи.

# 47
  • София
  • Мнения: 13 147
Гаранционния срок ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се удължава с времето през което продукта е бил в сервиза. Търговецът няма право да държи стоката повече от 30 дни за гаранционен ремонт.

В нашия случай с ботушите са казали, че няма как да знаят клиента кога ще дойде да си вземе поправените обувки. На някои се обаждали и те идвали чак след 3 месеца. Затова винаги удължавали с 10 дни гаранцията. Макар че за мен е логично, че дори да се предадат след 3 месеца, през това време не са ползвани и няма как да се амортизират, т.е. ако е имало 5 дни до края на гаранцията, би трябвало да добавят пак 5 дни от датата на получаване. Нямаме никакво доказателство, че са се обадили на 6-ти, а ги взехме на следващия ден -7-ми януари. С 10-те дни удължаване се получава гаранция до 3-ти.

И като съм се разписала на тема обувки - да похваля Мат стар. Винаги съм се отнасяла с недоверие, защото повечето им обувки са китайски. Преди 2 години си купих боти, които по време на гаранцията дадоха дефект. Пари не връщат, но ми казаха да си избера нещо друго на същата стойност, защото този модел беше свършил. Ботите бяха 40 лева, междувременно бяха намалили цените и си купих нови боти за 20 лв и на мъжа ми обувки за 20 лв.  Laughing Да, изкуствени са и много добре знам какво да очаквам за тези пари, но поне служителите се държаха както трябва. И новите боти и обувки издържаха прилично време. Дори мъжът ми след това пак си купи обувки от тях.  Laughing

# 48
  • Мнения: 5
http://www.praktiker.bg/praktiker-international/html/bg_BG/238877/index.html
Възползвала съм се. Продавачката се опита да ми прави изречение, но...Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 735
Полезна тема.

И аз съм връщала стока в Кауфланд, на Информация с касовата без проблем.

Лидл също са ми заменяли (аз исках подмяна). Проблем ми се струва, че касовите бележки избеляват доста бързо и реално нищо не се чете след някой и друг месец. А стоката например е с 2г. гаранция. Иди доказвай, че това е бележката...

# 50
  • Софето
  • Мнения: 621
В peek and cloppenburg връщат пари, а в Зара намалени стоки се връщат до 7 дни, в playlife не връщат пари.

# 51
  • Мнения: 79
Има тема "Какво не бих купил повече". Там редовно има оплаквания от обувките на Тендез, Паоло Ботичели, Дайхман и Мат Стар- китайски, не издържат и по един месец.

А За "Практикер" и на мен ми се е случвало да ми правят изречения по най- просташкия начин. Там обслужването е под всякаква критика, да не говорим, че моите впечатления и за самия магазин са лоши- безбожно скъпо и обрано от към асортимент. Поне в нашия Практикер е така. Направо им се чудя как оцеляват?

# 52
  • Мнения: 527
В икеа не винаги връщат пари. Опитват се да нахалстват по "гръцки ". Доста са арогантни. Аз вече доста внимавам с покупките от там, то и едни стоки там....

# 53
  • Мнения: 6 214
то и едни стоки там....
Сериозно ли? Всички стоки ли са им такива, или само някои групи? Не съм ходила в Икеа, и все си мисля, че са качествени.  newsm78 Или поредният магазин за неща, които стават само за декорация, но не и да изпълняват някакви функции?

# 54
  • Мнения: 527
то и едни стоки там....
Сериозно ли? Всички стоки ли са им такива, или само някои групи? Не съм ходила в Икеа, и все си мисля, че са качествени.  newsm78 Или поредният магазин за неща, които стават само за декорация, но не и да изпълняват някакви функции?

Абсолютни боклуци, прости, грозни, евтиняци за бедняци и хора без вкус. Талашити ...  Ако ще купуваш заводско обзавеждане може и да стават.

# 55
  • Мнения: 6 214
то и едни стоки там....
Сериозно ли? Всички стоки ли са им такива, или само някои групи? Не съм ходила в Икеа, и все си мисля, че са качествени.  newsm78 Или поредният магазин за неща, които стават само за декорация, но не и да изпълняват някакви функции?

Абсолютни боклуци, прости, грозни, евтиняци за бедняци и хора без вкус. Талашити ...  Ако ще купуваш заводско обзавеждане може и да стават.
Благодаря, че сподели. Защото за общата маса Икеа е върхът на лукса едва ли не.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Върхът на лукса - едва ли, просто модерно изглеждащи мебели на ниски цени. Имат и серия фурнир, която е малко по-скъпа и по-хубава. Дали са грозни е субективно - въпрос на вкус и стил. Доста от българските големи мебелни магазини повтарят идеите на Икеа. Има тема за Икеа, можеш да питаш там, каквото те интересува.

# 57
  • Мнения: 6 214
Върхът на лукса - едва ли, просто модерно изглеждащи мебели на ниски цени. Имат и серия фурнир, която е малко по-скъпа и по-хубава. Дали са грозни е субективно - въпрос на вкус и стил. Доста от българските големи мебелни магазини повтарят идеите на Икеа. Има тема за Икеа, можеш да питаш там, каквото те интересува.
Благодаря, нищо конкретно не ме интересува. Просто ми беше интересно да разбера, че е поредният магазин, в който мебелите са по-скоро само за декорация, но не и за употреба.  Peace

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Ами то зависи от мебелите, фурнирите и масивните мебели са хубави и според мен много качествени. Въпросът е, че не са на цената на талашитите, което е нормално. Няма и друга фирма в БГ, която ще ти ги предложи на ниска цена. Дизайнът им според мен е прекрасен, но аз харесвам този стил.
Ако очакваш да купиш супер качествени мебели на ниски цени няма как да стане нито в Икеа, нито другаде. Кухните им, например, са чудесни и с по 10 години гаранция (хубавите).
Предимството на Икеа според мен е, че който търси ламинати (талашити) може да си вземе от Икеа на много по-ниски цени от останалите магазини, като качеството е същото, за някои неща и по-добро. ДИзайнът им е много по-добър от повечето магазини, имам етажерка за 40лв, която ИЗГЛЕЖДА масивна, нищо че е лека и почти куха. Красива е и не смятам да я ползвам 10 години, така че качеството ме устройва съвсем. В повечето магазини ако е евтино е грозно, така че има си предимства ИКЕА.
Много се отклонихме от темата, извинявам се:)

# 59
  • Мнения: 341
Просто ми беше интересно да разбера, че е поредният магазин, в който мебелите са по-скоро само за декорация, но не и за употреба.  Peace
Точно на Икеа мебелите се рекламират като мебели за ползване, а не да ти стоят като паметници и да заемат 2/3 от стаята, без реално да предоставят място за оползотворяване.

Общи условия

Активация на акаунт